Aydın Baskı Beton
18
Kas

Aydın Baskı Beton

Son yılların en gözde yüzey kaplama sistemlerinden olan baskı beton uygulamaları ile sizde mekanlarınıza apayrı bir hava katabilirsiniz. Aydın baskı beton olarak sadece ilimizde değil tüm bölgemizde halkımıza gururla hizmet ediyoruz. Dünya genelinde en sık uygulanan ve beğenilen bu uygulama birçok özelliği ile insanların dikkatini çekmektedir. Başta ekonomik olması, uzun ömürlü olması, kısa sürede uygulanması ve seyrine doyumsuz estetik görünümler oluşturması kendisini bir numaralı tercih sebebi yapmaktadır.

Aydın Baskı Beton
Aydın Baskı Beton

Kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulamayı yapan kişilerin profesyonelliği neticesinde hemen her alana uygulanma imkanı tanıyan baskı beton oldukça sağlamdır. Uygulandığı her mekana yakışan ve çevresiyle uyum içerisinde olan bu uygulama uygulandığı alanların havasını değiştirecektir. Ancak elbette ki bütün bu söylediklerimiz işini iyi bilen ve profesyonel bir kadroya sahip firma ile hayat bulmaktadır. Uzun yıllardan beri bu işi yapan köklü Aydın baskı beton firmamız bu noktada bütün vatandaşlarımıza garantili olarak hizmet sunmaktadır.

Uygulamanın kısa sürede tamamlanan bir uygulama olması, vatandaşlarımızda kolay olduğu algısı oluşturmaktadır. Oysa işin aslı hiçte öyle değildir. Uygulama ardışık aşamalardan meydana gelmekte ve her bir aşama ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Bu yüzden kesinlikle tanımadığınız kişilere baskı beton uygulaması yaptırmamanızı öneririz.

Baskı Beton Nedir?

Emen herkesin beğendiği bu uygulama birçok vatandaşımız tarafından da merak edilmektedir. Çünkü etraflarında gördükleri bu uygulamanın ne olduğunu ve nasıl uygulandığını merak eden birçok kişi aslıda kendi özel yaşam alanlarına da uygulatmayı düşünmektedir. Baskı beton nedir, nasıl yapılır diye araştırılan uygulama aslında; zemin ya da duvara yüzlerce çeşitte renk ve baskı desenleriyle uygulanabilen bir yüzey kaplama tekniğidir. Oldukça sağlam ve uzun ömürlü bir uygulama olan baskı beton ekonomikliği ile de ön plandadır. Uygulandığı çevreye kolaylıkla uyum sağlayacak renk ve desenlere sahip uygulama uzun yıllar bozulmadan ve canlılığını kaybetmeden hizmet vermektedir.

Aydın Baskı Beton Avantajları

İnsanlar baskı beton uygulamalarını elbette sağladığı birçok avantajından dolay tercih etmektedir. Firmamızın uyguladığı baskı beton sisteminin sağladığı bu avantajların başında ise;

Kısa sürede uygulanabilmesi,
Oldukça sağlam ve çok uzun ömürlü olması,
Yüzlerce çeşit desen ve renge sahip olması,
Ekonomik olması,
Uygulandığı alanlara pozitif bir hava katması,
Estetik görünümler sunması,
% 100 müşteri memnuniyet garantisi sunması,

Uygulama sonrası her zaman teknik destek hizmeti sunması gibi birçok konuda Aydın baskı beton avantajlarını sonuna kadar hissedeceksiniz.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Baskı beton ile hayal ettiğiniz hemen her mekanda uygulama yapma imkanı bulabilmektesiniz. Ancak elbette bu söylediğimiz imkanlar kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulayıcı firmanın uzan teknik kadrosuna göre de değişiklik göstermektedir. Bizim müşterilerimize en sık uygulama yaptığımız alanların başında ise;

 • Yürüyüş yolları
 • Duvarlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Parklar ve bahçeler
 • Teraslar
 • Lunaparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Sahiller
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri

Bizim en çok uygulama yaptığımız alanların başında gelmektedir. Bunun haricinde Aydın baskı beton uygulama alanları arasında evlerinizde yer alan banyo, mutfak, koridor ya da balkon gibi alanlarda bulunmaktadır.

Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamaları öyle göründüğü kadar kolay değildir. Kesinlikle profesyonellik ve deneyim istemektedir. Yılların tecrübe ve birikimine sahip firmamız baskı beton uygulaması noktasında hem teknik altyapıya hem de uzman kadroya sahiptir. Yapmış olduğumuz baskı beton uygulamasının aşamalarından bir kısmını sizler için yazdık.

 1. Baskı beton uygulamalarının ilk aşaması altyapı hazırlığı aşamasıdır. Bu aşamada zemin etüdü yapılır ve uygulamanın yapılacağı alandaki her türden istenmeyen nesneler temizlenir.
 2. Bir sonraki aşamada ise artık zemin için formların ayarlanması ve düzenlenmesi gelmektedir. Bu aşamada formlar zemine uygun şekilde yerleştirilir. Bu ilk iki aşama Aydın baskı beton için en önemli aşamalardandır.
 3. Bir sonraki aşamada ise artık baskı beton için en önemli malzeme konumundaki harcın hazırlanması ve zemine uygulanması bulunmaktadır. Profesyonel ekibimiz tarafından özel içeriğe sahip harç uygun kıvama gelince zemine dökülür. Bu sırada elemanlar harcın alanın her yerine eşit dağılmasına ve yüzeyde boşluk kalmamasına dikkat ederler. Aynı zamanda yine yüzeyde kabarcık bırakılmaması da oldukça önemlidir.
 4. Sırada baskı beton için olmazsa olmaz olan aşamalardan şaplama aşaması var. Bu aşamada yüzeydeki fazla su ve harç yüzdürme yöntemi ile alınır ve tamamen pürüzsüz düzgün yüzeyler elde edilir.
 5. Şaplamanın ardından arık Aydın baskı beton sertleştirme aşamasına geçilebilir. Bu aşamada sertleştirme tozu kullanılarak yüzeyin sert bir yapıya kavuşturulması amaçlanır.
 6. Sırada artık önceden belirlenmiş olan desenlerin ve renklerin zemine uygulanması yer alır.
 7. En son olarak ise artık bitirme işlemi ve kür adı verilen özel bir karışımın uygulaması yapılır.

Aydın Baskı Beton Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Baskı beton uygulamalarında birçok malzeme kullanılır. Kullanılan bu malzemeler ustadan ustaya ve yüklenici firmaya göre değişiklik gösterebilir. Ancak bazı malzemeler var ki bu malzemelerin kesinlikle bulunması gereklidir. İşte baskı beton uygulamasında zorunlu olarak bulunması gereken malzemeler:

 • Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
 • Önceden seçilen dekoratif kalıplar
 • Kalıp ayırıcı
 • Boya
 • Yüzey ve renk sertleştirici
 • Harç
 • Cila
 • Tokmak

Aydın Baskı Beton Fiyatları

Zemin kaplama sistemleri içerisinde sağlamlığının yanında Aydın baskı beton fiyatları açısından da adından sıkça söz ettirmektedir. Rakiplerine göre kıyaslanmayacak derecede ekonomik olan uygulama aynı zamanda uzun ömürlü olması yönünden de kazandırmaktadır. Baskı beton uygulamalarında fiyatlar genel olarak uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne, kullanılacak malzemenin kalitesine ve zeminin fiziki durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.