03
Haz

Antalya citey hotel

 

1-) Sözleşme

Müşterilerimizle iş yapacağımız zaman kesinlikle birer nüshasının her iki tarafta olacağı şekilde her iki taraf imzalı bir sözleşme hazırlarız. Yaptığımız bütün baskı beton uygulamalarımız faturalı ve garantili olmaktadır. Biz yaptığımız işin sonuna kadar arkasındayız. Bu sözleşmede müşterilerimizin uygulama yapılacak yerin adresi, ölçümü, fiyatı, kullanılacak taşların deseni ve rengi dahil olmak üzere hemen her ayrıntı yer almaktadır. Antalya baskı beton sözleşme maddelerinde yer alan hemen her ayrıntıya harfiyen dikkat eder ve ne şekilde anlaşılmışsa aynen öyle teslim etmektedir.

Böylece müşterilerimizle yaptığımız sözleşme çerçevesince hareket edilmekte olup, her iki taraf da herhangi bir mağduriyet yaşamamaktadır. Firma olarak işimizi ciddiye alıyor ve en ufak bir ayrıntıyı dahi atlamamaya çalışıyoruz. Çünkü bizler için müşterilerimizin memnuniyeti her şeyden önce gelmektedir.

2-) Saha Çalışması

Müşterilerimizle anlaşma işi tamamlandıktan sonra artık saha çalışmalarına başlamaktayız. Çünkü saha çalışması baskı beton uygulaması için ilk ve en önemli çalışma olmaktadır. Antalya baskı beton saha ekibi uygulamanın yapılacağı zemini her tür çalı, taş, beton parçası, ot, çim gibi kirli unsurlardan arındırmaktadır. Şayet zemin hala düzgün bir hale kavuşmazsa bu sefer 4 inçlik granül dolgu ya da alt taban çalışmasına başlanılır.

Alt taban dolgusu yapılırken kenarlara özellikle dikkat edilmelidir. Çünkü alt taban dolgusunda zemin gayet düzgün ayarlanmalı ki betonun donma ısısı yeterince düşürülebilsin.

3-) Şekillendirme

Baskı beton uygulaması için alt tabakanın hazırlanmasının ardından şekillendirme işlemi gelmektedir. Bunun için uygun formlar ayarlanmalı ve seçilen formlar metal ya da ahşap kazıklarla yerlerine tutturulmalıdır. Antalya baskı beton şekillendirme ustaları bu işlemi çok dikkatli ve hassas bir şekilde gerçekleştirmektedir. Burada önemli olan dökülen betonun sertleştikten sonra formların tekrardan rahatça sökülebilmesi için gayet düzgün bir şekilde yerleştirilip özel çivilerle metal kazıklara iyice sabitlenmesidir.

Şayet formlar iyi durumda olmazsa drenaj için uygun derece elde edilememekte ve bu da istenilen sonucun elde edilmesini zorlaştırmaktadır. Bu yüzden formlar birbirleriyle ve diğer yapılarla gayet düzgün ve uyumlu olacak bir şekilde yerleştirilmelidir.

4-) Yerleştirme

Artık beton dökümü için yapılması gereken her tür işlem yapılmış ve tamamlanmış olmaktadır. Şimdi uzman ekiplerimizce hazırlanan özel içeriği ile sapasağlam bir sertlik oluşturacak betonumuzun dökülmesine sıra geldi. Antalya baskı beton yerleştirme ustaları beton kamyonunun tamburunda iyice homojen hale gelen betonu çok dikkatli bir şekilde uygulama yapılacak olan zemine usul usul dökme aşamasına geçmektedirler.

Bu aşamada ellerinde gerekli araçlarla dökülen betonun zeminin hemen her yerine hiç boşluk bırakmayacak şekilde eşit dağılmasına azami özen göstermeleri gerekmektedir. Dökülen çimento zemine iyice yayılırken aynı zamanda yüzeyinde hiçbir hava kabarcığının kalmaması da son derece önemli olmaktadır. Bu yüzden bu aşama özellikle profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.

5-) Şaplama

Sıvı beton döküldükten sonra büyük bir metal ya da ahşap yardımıyla yüzdürülme işlemine geçilmektedir. Böylece yüzeyin oldukça düzgün ve pürüzsüz olması sağlanmaktadır. Antalya baskı beton şaplama ekibi tüm bu zor süreçleri yılların verdiği tecrübe sayesinde çok kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu aşamada şamandıra adı da verilen özel malalar sayesinde yüzeyin kenarları ve ince detayları düzeltilmektedir.

6-) Taşlama

Bu aşamada yüzeye çelik malalama yapıldıktan sonra artık beton sertleşmeye bırakılmaktadır. Sertleşme işlemi gerçekleştikten sonra zeminin yüzeyi boyunca sert ve pürüzsüz bir son kat oluşturmak için çelik mala işlemi yapılır. Bu aşamada ustalar diz kapakları ile yüzey boyunca patinaj yaparak taşlama işlemini gerçekleştirmektedir.

7-) Sertleştirme

Bütün işlemler artık tamamlanmış ve son aşama olan kısma geçilecektir. Antalya baskı beton sertleştirme ekibi özel bir kimyasal karışım olan kürlemeyi zeminin yüzeyine dökme işlemine geçer. Bu özel karışım tamamen sızdırmazlık içeren bir yapıya sahip olup zemin yüzeyindeki her tür boşluğu kaplar ve kapatır. Beton yüzeydeki renklerin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar ve zemin sizlere çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde hizmet eder.