Afyonkarahisar Baskı Beton
16
Kas

Afyonkarahisar Baskı Beton

Dünya genelinde yüzey kaplama sistemleri içerisinde en çok tercih edileni hiç şüphesiz baskı beton uygulamalarıdır. Afyonkarahisar baskı beton firması olarak bu alanda yıllardan beri vatandaşlarımıza hizmet sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmaların tamamı garantili ve ömürlük uygulamalardır. İlk olarak Amerika’da keşfedilen ve uygulanan baskı beton zamanla önce Avrupa’da sonra ülkemizde ve tüm dünyada kullanılmaya başlanmıştır. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte ortaya çok güzel uygulamalar konulması uygulamaya olan popülariteyi daha da artırmıştır.

Benzerlerinden birçok özelliğiyle farklı olan ve fark atan uygulama, uygulandığı her mekana ayrı bir hava katmaktadır. En çok tercih edilme sebepleri arsında ise; ekonomik olması, uzun ömürlü olması, kısa sürede uygulanabilmesi ve çok şık görünümler oluşturması yer almaktadır. Görünüm itibariyle tarihi Arnavut kaldırımlarını anımsatan baskı beton, uygulanması ve gerçekliği itibariyle Arnavut kaldırımlarından çok farklıdır. Çünkü Afyonkarahisar baskı beton geniş bloklar halinde tek parça olarak uygulanır. Yani yüzeydeki taş desenleri arasında hiçbir boşluk olmayıp tamamı bütün halindedir.

Afyonkarahisar Baskı Beton
Afyonkarahisar Baskı Beton

Bu yüzden kesinlikle yüzeydeki desenler arasında Arnavut kaldırımlarında olduğu gibi boşluk oluşmaz ya da ot, çim gibi nesneler bitmez. Uygulamalarımızın tamamı %100 müşteri memnuniyeti garantili olmaktadır. Teknik altyapı noktasında son sistem aletler ile çalıştığımız gibi, teknik eleman noktasında da bu alanda uzman olan en iyi kişilerle çalışıyoruz. Çünkü baskı beton uygulamaları farklı aşamalardan oluşur ve er bir aşama kendine özgü uzmanlık gerektirir. Bu alanda yetkin olmayan kişilerin yapabileceği bir iş değildir.

Baskı Beton Desen Seçimi

Baskı beton uygulamaları ile mekanlarınızda adeta canlı gibi duran yüzeyler elde edebilirsiniz. Ancak bunun için en önemli noktalardan birisi de Afyonkarahisar baskı beton desen seçimi olmaktadır. Çünkü uygulamanın güzelliği, sağlamlığı kadar mekana uygun desenin seçimi de oldukça önemlidir. Doğru tercih yapılan desenler ile birbirinden güzel ve eşsiz ortamlara kavuşabilirsiniz. Yılların deneyimine sahip bir firma olarak bu konuda vatandaşlarımıza yardımcı olacak teknik elemanlar bulunduruyoruz. Yine desen seçeneği noktasında da birbirinden farklı ve güzellikte yüzlerce desen çeşidi firmamızda sizleri beklemektedir.

Baskı Beton Renk Seçimi

Elbette ki renk seçimi de baskı beton uygulamalarının ayrılmaz birer parçasıdır. Mekanınıza canlılık katacak ve seçilen desene hayat verecek olan en önemli unsur hiç şüphesiz doğru renk tercihi olacaktır. Bunun için baskı beton uygulamalarında renk tercihi oldukça önemlidir. Afyonkarahisar baskı beton renk seçimi işleminin daha kolay yapılabilmesi için renk kartelaları hazırlamış ve müşterilerinin beğenisine sunmuştur. Firmamızdaki yüzlerce renk seçeneği arasından muhakkak birisini beğeneceğinizi umuyoruz.

Renk seçimi noktasında kararsız kalırsanız bu alandaki uzman arkadaşlarımızdan yine ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz. Firmamızın özellikle son yıllarda en çok kullandığı renkler arasında koyu ve açık mavi, güz rengi, tuğla kırmızısı ve beton grisi yer almaktadır. Ancak siz mekanlarınız için yine en doğru renk tercihini yapabilme imkanına sahipsiniz.

Afyonkarahisar Baskı Beton Sağlam Mı?

Baskı beton uygulamalarının en çok tercih edilme sebepleri arasında belki de en önemli olanı sağlamlığıdır. Bu açıdan kesinlikle içiniz rahat bir şekilde bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Sağlamlık yönünden içinizde en ufak bir endişe olmasın. Çünkü Afyonkarahisar baskı beton olarak yaptığımız uygulamaların belki de en sağlam yüzey kaplama sistemleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Baskı beton uygulamaları kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik ile uygulandığı zaman adeta ömürlük uygulamalara dönüşürler.

Bu söylediklerimizin tamamı kullanılan malzemenin kaliteli olması ve uygulayan kişilerin bu alanda profesyonel olması durumunda geçerlidir. Aksi halde ucuz malzemelerle ve bu işten anlamayan kişilerle yapılmaya çalışılacak uygulamalardan mutlak başarı elde edilmesi mümkün değildir. Bunun için kesinlikle baskı beton uygulamalarınızı sıradan kişilere yaptırmayınız.

Afyonkarahisar Baskı Beton Uygulama Alanları

Dünyada en çok tercih edilen yüzey kaplama sistemlerinden olan baskı beton, uygulama alanı noktasında da sizlere sınırsız seçenek sunmaktadır. Afyonkarahisar baskı beton uygulama alanları seçeneği bakımından çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Kullandığımız malzemenin kalitesi ve profesyonel işçiliğimiz sayesinde hemen her alana rahatlıkla uygulama yapabiliyoruz. Uygulama yaptığımız alanların en başında ise;

Havuz kenarları
Yürüyüş yolları
Otantik kafeler
Alışveriş merkezleri
Geleneksel görünümlü oteller
Duvarlar
Teraslar
Sahiller
Parklar ve bahçeler
Okullar
Caddeler
Otoparklar
Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
Özellikle tarihi turistik alanlar
Hastane bahçeleri
Lunaparklar gibi alanlar gelmektedir. Yine bunların dışında özel yaşam alanlarınızda yer alan banyo, mutfak, tuvalet, koridor ve balkon gibi alanlarda en sık uygulama yaptığımız mekanlardandır.

Afyonkarahisar Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Yıllardan beri baskı beton uygulaması alanında hizmet veriyoruz. Uygulama ile ilgili hemen her detay hakkında gerekli donanıma ve deneyime sahibiz. Afyonkarahisar baskı beton uygulamaları birtakım aşamalardan meydana gelir. İşte bu aşamalardan bazıları;

Uygulama yapacağımız alalarda ilk önce zemin düzenlemesi yaparız ve zemini uygulama için hazır hale getiririz. Zemindeki her tür istenmeyen nesneyi kaldırırız.
İkinci olarak ise uygun hale gelen zemine uygun formlar ayarlanır.
Baskı beton uygulamasının en önemli aşamalarından birisi olan üçüncü aşamada özel içeriğe sahip harcın hazırlanması gelir. Alanında profesyonel ekibimiz beton mikseri ile hazırlanan harcın uygun kıvama gelmesiyle birlikte zemine uygulanması işlemine geçer. Bu kısım çok önemli olup, harç dökülürken kesinlikle yüzeyde boşluk bırakılmamalı, hava kabarcığı unutulmamalı ve harç yüzeye eşit dağıtılmalıdır.
Afyonkarahisar baskı beton uygulamaları şaplama aşamasıyla devam eder. Şaplama aşamasında zemin yüzeyindeki fazlalık harç alınır. Yüzey tamamen pürüzsüz ve doğal bir yapıya kavuşturulur.
Şaplama aşamasından sonra seçilen renk ve desenlerin zemine uygulanması gelir.
Son olarak ise zemin yüzeyi tazyikli su ile temizlenir ve kür adı verilen özel kimyasal bir karışım yüzeye uygulanır.