Zonguldak Baskı Beton
31
Ara

Zonguldak Baskı Beton

Hemen herkesin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de baskı beton uygulamalarının ne olduğudur. Çünkü dünya genelinde en çok kullanılan uygulama olması insanları meraklandırmıştır. Zonguldak baskı beton uzun yıllardan beri vatandaşlarımıza bu eşsiz uygulamayı yapmaktadır. Baskı beton oldukça sağlam ve uzun ömürlü olan bir yüzey kaplama sistemidir. Bütün dünyada oldukça maliyetli olan yüzey kaplama işleminin daha ekonomik olması için farklı arayış çalışmaları her zaman olmuştur. 1970’li yılların başında Amerika Birleşik Devletleri tarafından keşfedilen baskı beton zamanla bütün dünyaya yayılmıştır.

Ülkemizde ise ilk olarak 1990’lı yılların başlarında Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyükşehir belediyelerinde kullanılmaya başlanmıştır. 2000’li yıllardan itibaren ise hemen hemen ülkemizin her yerinde kullanılmıştır. İlk başlarda ekonomik olduğu için tercih edilen uygulama teknolojinin de gelişmesiyle birlikte sağlamlığı ve şıklığıyla da oldukça ön plana çıkmıştır. Zonguldak baskı beton uygulamaları rakiplerinden bazı özelliklerinden dolayı açık ara önde olmaktadır. Bu özelliklerin başında ise; ekonomik olması, uzun ömürlü olması, kıs sürede uygulanması, şık ve estetik olması gelmektedir.

Zonguldak Baskı Beton
Zonguldak Baskı Beton

Dünya genelinde en çok tercih edilen uygulama, uygulandığı hemen her mekana farklı bir hava katmaktadır. Çevresiyle uyumlu bir görünüme sahip olan baskı beton uygulamaları ile sizde mekanlarınızda farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Kısa sürede uygulanması ve hemen kullanıma hazır hale gelmesi de yine en önemli tercih sebeplerinden birisidir. Ancak kısa sürede uygulanabilir olması kesinlikle kolay olduğu şeklinde algılanmamalıdır.

Birçok farklı aşamadan meydana gelen baskı beton uygulamasının her bir aşaması ayrı bir profesyonellik gerektirmektedir. Yılların tecrübesine sahip bir firma olan Zonguldak baskı beton bu noktada bütün vatandaşlarımızı uyarmaktadır. Çünkü amatör kişilere yaptırılacak olan uygulamalardan mutlak başarı alınması mümkün değildir. Uygulamanın aşamalarından birisinde yapılacak bir hata bütün uygulamaya mal olabilmektedir. Bu sebeple kesinlikle belli bir geçmişi ve referansı olan köklü firmaları tercih etmeniz çok önemlidir.

Baskı Beton Sağlam Mı?

Uygulamanın tercih edilme sebepleri arasında en önemlilerinden birisi de sağlamlığıdır. Baskı beton uygulamaları doğru bir şekilde yapıldığında çok uzun yıllar sorunsuzca hizmet verebilmektedir. Kesinlikle herhangi bir bozulmaya ya da renk canlılığını kaybetmeye maruz kalmaz. Tek parça ve geniş bloklar halinde uygulandığı için çatlama ya da kırılma gibi bir durum söz konusu olmaz. Zonguldak baskı beton sağlam mı diye merak edenlere garanti sürenizi siz yazın diyoruz. Çünkü biz kullandığımız malzemenin kalitesine ve çalışanlarımızın profesyonelliğine sonuna kadar güveniyoruz.

Zonguldak Baskı Beton Desen Seçimi

Baskı beton uygulamalarının en önemli ve dikkat edilmesi gereken noktalarından birisi de desen seçimidir. Seçeceğiniz doğru desen ile mekanlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Modern bir ortam, antik bir mekan ya da otantik bir hava oluşturmak tamamen sizin elinizde. Yılların birikimine sahip firmamız sizlere desen seçimi noktasında yüzlerce farklı seçenek sunmaktadır. Kararsız kaldığınız durumlarda bu alanda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Zonguldak Baskı Beton Renk Seçimi

Baskı beton uygulamalarında en az desen seçimi kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada hiç şüphesiz renk seçimidir. Seçeceğiniz renklerin hem seçilen desene hem de çevreye uygun olması oldukça önemlidir. Zonguldak baskı beton renk seçimi sayesinde yüzeyleriniz çok canlı olacak ve adeta gerçekmiş hissi oluşturacaktır. Yine çevresiyle uyumlu yüzeyler elde edecek ve çok şık yüzeylere kavuşacaksınız. Yaptığımız çalışmaların tamamı memnuniyet garantilidir.

Renk noktasında kesinlikle tek renge mahkum olmamaktasınız. Birden fazla renk tercihi yaparak birbirinden güzel renk kombineleri oluşturabilirsiniz. Uzman ekibimiz seçtiğiniz desen ve renkleri tam sizin istediğiniz gibi uygulayacaktır. Renk noktasında arzu etiğiniz takdirde sizlere ücretsiz yardımcı olacak görevlilerimiz mevcuttur. Son zamanlarda en sık uyguladığımız renklerin başında ise; beton grisi, güz rengi, tuğla kırmızısı, açık ve koyu mavi renkleri gelmektedir.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Profesyonel bir kadroya sahip olan Zonguldak baskı beton uygulama alanları noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamamaktadır. Kullandığımız malzemenin kalitesi ve çalışanlarımızın profesyonelliği sayesinde hemen her mekana rahatlıkla baskı beton uygulaması yapabilmekteyiz. Profesyonel bir ekip tarafından uygulanan baskı beton uygulamaları uzun yıllar uygulandıkları yüzeylerde bozulmadan kalabilmektedirler. En sık uygulama yaptığımız alanların en başında ise;

 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller

Duvarlar gelmektedir. Bunların haricinde özel yaşam alanlarınızdaki mutfak, banyo, balkon, koridor ya da tuvalet gibi alanlarda bizim uygulama alanlarımız arasında yer almaktadır.

Zonguldak Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Bir takım ardışık aşamalardan oluşan uygulamalarımız, Zonguldak baskı beton nasıl yapılır diye çok araştırılmaktadır. Bizde yaptığımız aşamaların bir kısmını sizler için burada özet geçerek yazdık. İşte çok merak edilen baskı beton uygulamalarımızın baz aşamaları:

İlk önce uygulamanın yapılacağı zeminin temizlik çalışması yapılmaktadır. Bu aşamada zemindeki bütün istenmeyen türden olan nesneler temizlenir.
Bir sonraki aşamada ise uygulama için hazır hale gelen yüzeye uygun formlar ayarlanır ve uygulanır. Bu iki aşama başlangıç aşamasıdır ve çok dikkat edilmelidir.

Üçüncü aşama olarak ise uzman ekiplerimiz tarafından belirli ölçülere göre hazırlanan harcın hazırlanması işlemi bulunmaktadır. Hazırlanıp uygun kıvama gelen harç bu aşamada zemine uygulanır. Zonguldak baskı beton çalışanlarımız büyük bir gayretle harcın tüm yüzeye eşit dağılmasına ve boşluk oluşmamasına dikkat eder.

Desenlerin ve renklerin uygulanması aşamasının ardından yüzey tazyikli su ile yıkanarak temizlenir.
Son olarak ise yüzeye kürleme işlemi uygulanır ve bu işlemin ardından yüzey kullanıma hazır hale gelir.