Şırnak Baskı Beton
02
Oca

Şırnak Baskı Beton

Yüzey kaplama sistemleri noktasında benzerlerinden çok farklı bir uygulama olan baskı beton ile sizde hem eşsiz bir yüzeye sahip olacak hem de daha az ödeyeceksiniz. Şırnak baskı beton olarak yıllardan beri bu işi yapıyoruz. Baskı beton uygulamaları kesinlikle diğer yüzey kaplama sistemleri ile karşılaştırılmayacak kadar eşsiz bir uygulamadır. Çevresiyle tamamen uyum içerisinde olan baskı beton uygulamaları, sizlere doğal ve canlı görünümler sunmaktadır. Görenlerin hayranlıkla tekrar tekrar baktığı bu uygulamalar aynı zamanda bir kez yaptırıp ömür boyu rahatlıkla kullanabileceğiniz tarzdadır.

Şırnak Baskı Beton
Şırnak Baskı Beton

Baskı beton uygulamalarının en çok tercih edilme sebepleri sağlamlığı, uzun ömürlü olması, kısa sürede tamamlanması ve şık görünümler oluşturmasıdır. Bütün dünyada en çok uygulanan bu sistem sayesinde sizde mekanlarınızda tarihi, modern ya da doğal görünümler oluşturabilirsiniz. Şırnak baskı beton sizlere sınırsız sayıdaki renk ve desen seçeneği sayesinde hemen her tür ortamı oluşturmaktadır. Yaptığımız bütün çalışmalar garantilidir. Her tür problemde anında teknik destek hizmeti sağlıyor ve kesinlikle bizden kaynaklı problemlerin hiçbirinde ek ücret talep etmiyoruz.

Baskı Beton İlk Nerede Kullanıldı?

Hemen herkesin merak ettiği ve yaptırmak istediği baskı beton ilk olarak ABD’de kullanılmıştır. Yüzey kaplama sistemlerinin maliyetini azaltmak için yapılan araştırmalar neticesinde keşfedilen bir uygulamadır. İlk başlarda düşük maliyetinden dolayı tercih edilen baskı beton zamanla şıklığı, sağlamlığı ve kısa sürede tamamlanması gibi üstün özelliklerinden dolayı tercih edilmeye başlanmıştır. Avrupa’da ise ilk olarak İngiltere, Fransa ve Almanya gibi gelişmiş devletler kullanmış ve ardından tüm Avrupa’ya yayılmıştır.

Bizim ülkemizde ise ilk önce 1990’lı yılların başlarında büyük şehirler tarafından kullanılmıştır. Şırnak baskı beton uygulaması 2000’li yıllardan itibaren çok beğenilmesi sonucu bütün ülkemize yayıldı. Özellikle son yılların en gözde yüzey kaplama uygulamaları haline gelmiştir.

Şırnak Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulaması birçok farklı aşamadan meydana gelmektedir. Bu aşamaların her birisi büyük bir dikkat, özveri ve profesyonellik gerektirir. Kesinlikle bu alanda yetki olmayan kişilere baskı beton uygulaması yaptırmayınız. Çünkü her bir aşaması ayrı bir uzmanlık gerektiren bu uygulamanın, aşamalarından birinde yapılacak olan ufak bir hata, bütün çalışmanın berbat olmasına sebebiyet verebilir. Firmamız baskı beton uygulamalarının her bir aşamasına gereken özeni gösterdiği gibi bu alanda tamamı profesyonel bir ekiple çalışmaktadır. Şırnak baskı beton nasıl yapılır diye merak edenler için, çalışmalarımızın bir kısmını özetleyelim.

Gerekli anlaşmanın sağlanmasının ardından ilk önce zemin etüdü çalışmalarını gerçekleştiririz. Baskı beton yapılacak yüzeyin zemini çok düzgün olmalıdır. Aksi takdirde beklenilen başarı elde edilemeyebilir. Zemin etüdünün tamamlanmasının ardından, zemine uygun olacak şekilde tasarlanan formlar yerleştirilir.

Artık harcın dökülmesi için hazır hale gelmiş olan zemine, özel içeriğe sahip harç dökülür ve yüzeyin pürüzsüz bir görünüme sahip olması sağlanır. Dökülen harç sertleştikten sonra, saha çalışanlarımız öncesinde seçilen renk ve desenlerin yüzeye uygulanması işlemine geçerler.

Bütün bu işlemlerin tamamlanmasının ardından artık uygulama yüzeyi tazyikli su ile yıkanarak temizlenir. Son olaraksa yüzeye kür adındaki kimyasal karışım sürülür. Bu karışım sayesinde yüzeydeki tüm çatlaklar kapatılır, renkler daha canlı gözükür ve yüzey tamamen sızdırmaz bir yapıya kavuşur. Şırnak baskı beton saha çalışanları yapılan kürleme çalışmasının ardından mekanınızı sizlere kullanımınıza hazır şekilde teslim etmektedir.

Şırnak Baskı Beton Uygulama Alanları

Uygulama alanı noktasında firmamız sizlere çok geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Öyle ki, uygulama yapacağımız alan için sizin hayal etmeniz yeterlidir. Siz yeter ki bize bir alan söyleyin, firma çalışanlarımız hemen her tür alana rahatlıkla baskı beton uygulaması gerçekleştirebilmektedirler. Uygulama alanı noktasında sınırsız seçeneğe sahip sayılı firmalardan birisiyiz. Çünkü kullandığımız malzemenin kalitesi ve işçilerimizin profesyonelliği kesinlikle bu alanda en iyisidir. Şırnak baskı beton uygulama alanları arasında;

 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Yürüyüş yolları
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar

gibi alanlar yer almaktadır. Eğer sizde mekanlarınıza ayrı bir hava katmak ve estetik görünümlere sahip olmak istiyorsanız, biran evvel baskı beton uygulaması yaptırabilirsiniz.

Baskı Beton Malzemeleri

Kullanılan malzemeler çok çeşitli olmakla birlikte, bazı malzemeler hemen her firma için aynıdır. Çünkü bu malzemeler baskı beton uygulaması için kesinlikle bulundurulması gereken malzemelerdir. Şırnak baskı beton malzemeleri arasında olmazsa olmaz olan malzemelerin başında;

Kalıp ayırıcı
Cila
Tokmak
Mala çeşitleri
Önceden seçimi yapılan dekoratif kalıp
Boya
Yüzey ve renk sertleştirici
Harç

gelmektedir. Bunların haricinde yine firmadan firmaya değişiklik gösterebilecek bazı malzemeler de bulunmaktadır.

Şırnak Baskı Beton Avantajları

Birçok yüzey kaplama sistemi bulunmaktadır. Ancak bunlar içerisinde bazıları müşterilerinden tam not alabilmektedir. İşte baskı beton uygulamaları hemen her müşterisinden tam not alabilen nadir yüzey kaplama sistemlerindendir. Kullanıcılarına pek çok açıdan avantaj sağlayan Şırnak baskı beton uygulamasının sağladığı avantajlarından bazıları;

 1. Kısa sürede tamamlanması,
 2. Ekonomik olması,
 3. Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü olması,
 4. Canlı renklere ve benzersiz desenlere sahip olması,
 5. Kullanımı ve temizliği kolaydır,
 6. Her türlü hava koşullarına karşı dirençlidir.

Bu saydıklarımız sağladığı avantajlardan sadece en çok dikkat çekenleri olup, daha birçok açıdan avantaj sağlamaktadır.

Şırnak Baskı Beton Firma Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar

Şırnak baskı beton firma seçiminde dikkat edilecek noktalar konusunda;
Firma geçmişine,
Kendini güncellemesine,
Profesyonel bir ekibin olmasına,
Aldığı işi zamanında bitirmesine,
Firmaya ait referanslara,
hususlarına dikkat edilmelidir.