Trabzon Baskı Beton
29
Ara

Trabzon Baskı Beton

Görenlerin dikkatini çeken ve hayranlıkla bakmasına sebep olan baskı beton uygulamaları ülkemizde de hemen her ilde uygulanmaktadır. Trabzon baskı beton olarak sadece bulunduğumuz ilde değil tüm bölgemize hatta ülkemize gururla hizmet sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmaların tamamı garantili çalışmalardır. 1. sınıf malzeme kullanılarak yapılan uygulamalarımız %100 memnuniyet garantilidir. Baskı beton uygulamaları ilk kez ABD’de 1970’li yılların başında ekonomik olması açısından keşfedilmiş ve uygulanmıştır. Ancak zamanla teknolojinin de gelişmesiyle mükemmel sonuçlar elde edilmiştir.

Trabzon Baskı Beton
Trabzon Baskı Beton

Ortaya çıkan eserler çevresiyle uyumlu olup, çok şık görünümler oluşturmaktadır. Dünya genelinde en çok beğenilen ve uygulanan baskı beton ile bütün mekanlarda tarz oluşturmak artık çok kolay olmaktadır. Sizde mekanlarınıza baskı beton uygulaması yaparak fark yaratabilirsiniz. Çok uzun ömürlü olan bu uygulamaların tercih edilme sebepleri arasında; uzun ömürlü olması, ekonomik olması, estetik bir görünüme sahip olması ve kısa sürede tamamlanması bulunuyor. Trabzon baskı beton ekibimizin tamamı alanında profesyonel kişilerdir. Her biri yılların tecrübe ve deneyimine sahip çalışanlarımız ile dünya standartları kalitesinde mükemmel baskı beton uygulamaları gerçekleştiriyoruz.

Baskı Beton Nedir?

Hemen her yüzeye rahatlıkla uygulanabilen oldukça sağlam ve uzun ömürlü yüzey kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton uygulamaları çeşitli aşamalardan meydana gelir ve bu aşamaların her birisi profesyonellik gerektirir. Kesinlikle amatör kişi ya da kişilerin yapabileceği bir uygulama değildir. Bu sebeple baskı beton uygulamalarınızı bizim gibi bu alanda yetkin ve yıllarını vermiş firmaları tercih etmeniz çok önemlidir. Baskı beton görünüşü itibariyle de tıpkı meşhur Arnavut kaldırımlarına benzemektedir. Anca uygulaması yönüyle hiçbir benzerliği yoktur. Çünkü Trabzon baskı beton geniş bloklar ve tek parça halindedir.

Trabzon Baskı Beton Avantajları

Baskı beton alanında yıllardan beri profesyonel olarak hizmet sunan firmamız müşterilerimize birçok avantajlar sunmaktadır. Öncelikli olarak yapmış olduğumuz bütün uygulamalarda en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz ve yaptığımız bütün uygulamalar ömürlük uygulamalardır. Kesinlikle bu zamana kadar herhangi bir müşterimizden en ufak olumsuz bir dönüt almadık. Yaptığımız uygulamalarla sağladığımız avantajların en başında;

 1. Baskı beton uygulamaları dayanıklı, sağlam ve uzun ömürlü uygulamalardır.
 2. Yüzeyi tamamen pürüzsüz ve kaydırmaz bir yapıdadır.
 3. Maliyet olarak benzerlerine kıyasla oldukça ekonomiktir.
 4. Kullanılan malzemeler 1. Sınıf malzemelerdir.
 5. Ortaya çıkan eserler hem çevresiyle uyumlu hem de oldukça şıktır.
 6. Kolay kirlenmez ama kısa sürede kolayca temizlenir.
 7. Soğuktan ve sıcaktan etkilenmeyen baskı beton hemen her yüzeye rahatça uygulanabilir.

Trabzon Baskı Beton Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Trabzon baskı beton malzemeleri çoğunluğu bize özgü olan malzemelerdir. Ancak baskı beton uygulamalarında baz malzemeler var ki hemen her firma ya da kurumda olmak zorundadır. Çünkü bahsetmekte olduğumuz bu malzemeler baskı beton uygulamaları için olmazsa olmazdır. Baskı betonun olmazsa olmaz malzemelerini sizler için madde madde yazdık.

 • Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
 • Önceden seçilen dekoratif kalıplar
 • Harç
 • Boya
 • Yüzey ve renk sertleştirici
 • Cila
 • Tokmak
 • Kalıp ayırıcı

Baskı Beton Uygulama Alanları

Yıllardan beri bu işi yapan köklü bir firma olarak bizim için baskı beton uygulama alanları diye aslında bir sınırlama bulunmamaktadır. Trabzon baskı beton uygulama alanları çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Çünkü kullandığımız malzeme kalitesi, teknoloji ve profesyonel elemanlarımız sayesinde hemen her alana rahatlıkla baskı beton uygulaması yapabiliyoruz. Bunun için sizin hayal etmeniz yeterlidir. Fakat en sık yaptığımız uygulama alanlarını sizlerle paylaşacak olursak:

 • Lunaparklar
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Sahiller
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Yürüyüş yolları
 • Teraslar
 • Duvarlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Parklar ve bahçeler

Gibi alanlar sıklıkla uygulama yaptığımız alanların başında gelmektedir. Bu alanların yanına ek olarak yine dairelerde yer alan mutfak, balkon, koridor, banyo ya da tuvalet gibi alanlarda sık olarak uygulama yaptığımız alanlardandır.

Trabzon Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hemen herkesin merak ettiği soru Trabzon baskı beton nasıl yapılır sorusudur. Çünkü yaptığımız her uygulama büyük ilgi görmekte ve beğeni toplamaktadır. Elbette ki bu başarımızın bir sırrı bulunmaktadır. Bu sırrı genel bir terimle ifade edecek olursak müşteri memnuniyetine önem veriyor, işimizi ciddiye alıyor ve severek yapıyoruz diyebiliriz. Bir kısım aşamalardan oluşan baskı beton uygulamalarımızın bazı aşamaları hakkında bilgi verecek olursak:

Her biri alanında uzman ekibimiz ilk önce uygulamanın yapılacağı alanda zemin etüdü yapmaktadır. Başarılı bir baskı beton uygulaması için iyi yapılmış zemin etüdü olmazsa olmazdır. Bu aşamada zeminde bulunan hemen her tür istenmeyen nesne zeminden arındırılır.

Trabzon baskı beton aşamaları zemin etüdünün ardından formların ayarlanması ve düzenlenmesi ile devam eder. Bu ilk iki aşama yapılırken çok dikkatli olunmalıdır ve hata yapılmamalıdır. Çünkü uygulamanız bu ilk iki aşamanın üzerine inşa edilecektir.

Sırada özel içeriğe sahip harcın hazırlanması ve zemine uygulanması vardır. Bunun için alanında uzman ekibimiz beton mikseri yardımıyla harcın hazırlanma işini hallederler. Harç uygun kıvama geldiğinde ise, artık zemine dökülme işlemine geçilir. Bu işlemin çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Kesinlikle harcın bütün yüzeye eşit dağılımına, yüzeyde boşluk kalmamasına ve hava kabarcığı unutulmamasına çok dikkat edilmelidir.
Sırada harcın yüzeyinin düzgünleştirilmesini ve pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlayan şaplama aşaması bulunmaktadır.

Şaplama aşamasının ardından Trabzon baskı beton elemanları zemin yüzeyini sertleştirme tozu yardımıyla sertleştirmektedir. Artık yüzeye önceden seçilmiş olan desenler ve renkler kolaylıkla uygulanabilir.
Son olaraksa yüzey tazyikli su ile temizlenir ve ardından kür adı verilen özel bir kimyasal karışım yüzeye uygulanır. Yapılan bu işlemin ardından artık baskı beton uygulamanız kullanımınıza hazırdır.