Tekirdağ Baskı Beton
25
Ara

Tekirdağ Baskı Beton

Günümüzün en popüler yüzey kaplama sistemleri kuşkusuz baskı beton uygulamalarıdır. Hem kalitesiyle hem de şıklığıyla rakiplerine oranla açık ara öndedir. Tekirdağ baskı beton firmamız tüm bölgemize hizmet sunan en köklü ve tecrübeli firmalardan birisidir. Dünya genelinde de en çok tercih edilen ve beğenilen bu uygulama birçok özelliği bakımından ön plana çıkmaktadır. Kendisini popüler kılan özelliklerinin en başında ise; uzun ömürlü olması, ekonomik olması, estetik bir görünüme sahip olması ve kısa sürede tamamlanması gelmektedir.

Tekirdağ Baskı Beton
Tekirdağ Baskı Beton

Her ne kadar kısa sürede tamamlanan uygulamalar olsa da kesinlikle birçok farklı aşamadan oluşan bu uygulama profesyonellik ve deneyim istemektedir. Aksi halde yapılan çalışmadan mutlak başarı elde edilmesi mümkün değildir. Bu sebeple baskı beton uygulamaları sıradan kişilere yaptırılmamalıdır. Yıllardan beri %100 müşteri memnuniyeti ve profesyonel işçilik prensibiyle hizmet veren firmamız bu alanda en yetkin firmalardan bir tanesidir. Tekirdağ baskı beton ile sizlerde mekanlarınıza pozitif bir hava katacaksınız.

Baskı Beton Nedir?

Dünya genelinde en çok tercih edilen ve hemen her yere rahatlıkla uygulanabilen yüzey kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton uygulamaları şıklığın ve zarafetin simgesidir. Tek parça halinde uygulanan baskı beton görünüş itibariyle puzzle modelini andırsa da uygulanması farklıdır. Çünkü puzzle kaplamalarda aralarda boşluk bırakılırken, baskı beton tek parça halindedir ve aralarında boşluk yoktur. Bu sayede zamanla arasına su girmesi ya da ot çıkması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Tekirdağ Baskı Beton Sözleşmesi

Vatandaşlarımıza yıllardan beri baskı beton uygulamaları alanında hizmet sunmaktayız. Anlaşma sağladığımız müşterilerimiz ile aramızda bir sözleşme imzalıyoruz. Tekirdağ baskı beton sözleşme içeriğinde uygulama ile ilgili hemen her tür detaya yer verilmektedir. Uygulama yapılacak alanın büyüklüğü, maliyeti, ödeme planı, seçilen renk ve desenler, uygulama başlama ve bitiş tarihleri gibi her detay bu sözleşmede yer alır.

Hazırlanan sözleşme her iki tarafa da imzalatılır ve imzalı nüshalardan taraflara birer adet verilir. Böylece müşterilerimiz uygulama ile ilgili hemen her tür detaya vakıf olurlar. Müşterilerimize olabildiğimiz kadar şeffaflık sunuyoruz.

Tekirdağ Baskı Beton Avantajları

Baskı beton uygulamaları birçok yönüyle rakiplerinden ayrılmaktadır. Diğer zemin kaplama sistemlerine göre birçok artısı bulunur. Tekirdağ baskı beton avantajları sayesinde hemen her açıdan sizlerde kazançlı çıkacaksınız.

 1. Kısa sürede uygulanabilmesi,
 2. Şık ve çok uzun ömürlü olması,
 3. Yüzlerce çeşit renk ve desene sahip olması,
 4. Ekonomik olması,
 5. Uygulandığı alanlara pozitif bir hava katması,
 6. Estetik görünümler sunması,
 7. % 100 müşteri memnuniyet garantisi sunması,
 8. Her zaman teknik destek hizmeti sunulması

Gibi durumlar uygulamanın ve bizim sağladığımız avantajların başında gelmektedir.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Günümüz teknolojisi, kullanılan malzeme kalitesi ve profesyonel işçilik ile baskı beton uygulama alanları neredeyse sınırsızdır. Firmamızın en çok uygulama yaptığı alanların başında;

 • Yürüyüş yolları
 • Duvarlar
 • Teraslar
 • Lunaparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Sahiller
 • Otantik kafeler
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Parklar ve bahçeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri

Tarzı mekanlar bulunmaktadır. Ancak Tekirdağ baskı beton uygulama alanları sadece burada yazılı olanlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda dairelerinizde yer alan mutfak, banyo, balkon ya da koridor gibi alanlarda bizim uygulama alanlarımız arasındadır.

Tekirdağ Baskı Beton Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Baskı beton uygulamalarında birbirinden farklı birçok malzeme kullanılır. Kullanılan malzemeler firmadan firmaya ve ustadan ustaya değişiklik gösterebilir. Fakat bazı malzemeler vardır ki baskı beton uygulamalarının olmazsa olmazıdır. Bu malzemeler her firmada bulunmak zorundadır. İşte sizler için baskı beton uygulamasının olmazsa olmaz malzemeleri;

Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
Yüzey ve renk sertleştirici
Harç
Cila
Tokmak
Önceden seçilen dekoratif kalıplar
Kalıp ayırıcı
Boya
Gibi malzemeler Tekirdağ baskı beton malzemeleri arasında yer alır. Ayrıca başta bizim firmamız olmak üzere bütün firmalarda da bu malzemeler bulundurulur.

Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamaları uzmanlık ve deneyim gerektiren bir iştir. Ardışık aşamalardan meydana gelen bu uygulamanın her bir aşamasına gereken dikkat gösterilmelidir. Firmamızca yapılan baskı beton uygulamalarının bazı adımları sizler için yazılmıştır.

İlk önce yapılması gereken profesyonel bir zemin etüdüdür. Zeminde bulunan taş, kaya, kesek, çim ya da çalı gibi her tür nesne zeminden temizlenmelidir. Eğer zemin hala düzgün bir yapıda olmaz ise, 4 inçlik granül taşlarla dolgu yapılmalıdır.
İkinci aşamada Tekirdağ baskı beton ekibimiz formların ayarlanması ve zemine düzgün biçimde yerleştirilmesi işlemlerini yapar.

Sırada baskı beton uygulamaları için en önemli kısım vardır. Özel içeriğe sahip harcın hazırlanması ve zemine uygulaması işlemi yapılacaktır. Bunun için uzman ekibimiz beton mikseri yardımıyla harcı karıştırır. Harç uygun kıvama geldiğinde ise zemine uygulanır. Harcın zemine dökülmesi kısmında yüzeye eşit dağılmasına ve yüzeyde boşluk bırakılmamasına çok dikkat edilmelidir. Yine harç yüzeyinde hava kabarcığı da bırakılmamalıdır.

Sırada artık yüzeyde biriken fazla harcın ve suyun alınması aşaması vardır. Halk arasında şaplama olarak da bilinen bu aşamada yüzeyin tamamen pürüzsüz ve düzgün olması sağlanmaktadır.

Tekirdağ baskı beton ekibimiz uygulamada yavaş yavaş sona yaklaşmaktadır. Geriye renk ve desenlerin zemine uygulanması ve ardından süpürge tekniği ile baskı beton uygulamasının bitirilmesi aşaması gelir.
Yüzey tazyikli su ile yıkandıktan sonra kurumaya bırakılır. En son olarak yüzeye kür adı verilen özel bir karışım sürülür ve bu karışım gözle görülmeyen bütün çatlakları kapatır ve yüzeyi sızdırmaz bir hale getirir.

Tekirdağ Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton uygulamalarında fiyat belirlerken bazı şartlar göz önünde bulundurulur. Tekirdağ baskı beton fiyatları uygulama alanın büyüklüğüne, fiziki yapısına ve kullanılacak malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir.