Şanlıurfa Baskı Beton
24
Ara

Şanlıurfa Baskı Beton

Her zaman ülkeler için en masraflı hizmetlerden bir tanesi de zemin kaplama sistemleri olmuştur. Bu yüzden yer yer daha ekonomik olacak sistemler aranmıştır. Şanlıurfa baskı beton sistemleri de işte bu arayışlar içerisinde ortaya çıkmış bir uygulamadır. İlk başlarda ekonomikliği için tercih edilen uygulama teknolojinin de gelişmesiyle ekonomiklikten ziyade sağlamlığı ve estetik görünümüyle ön plana çıkmayı başarmıştır. Günümüzde dünya genelinde en çok tercih edilen zemin kaplama sistemlerinden olan baskı betonun birçok özelliği kendisini popüler kılmaktadır.

Şanlıurfa Baskı Beton
Şanlıurfa Baskı Beton

Özellikle çok sağlam ve dayanıklı olması, uzun ömürlü olması, estetik bir görünüm oluşturması, kolay uygulanabilir ve ekonomik olması en çok tercih edilme sebeplerindendir. Uygulatmayı düşündüğünüz alanlarınıza pozitif bir hava katacak ve çok estetik görünümler oluşturacaktır. Tamamen çevresiyle uyumlu bir yapıda olan baskı beton uygulamaları ile sizde fark yaratacaksınız.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Baskı beton uygulamaları profesyonel ellerde yapıldığında sizlere sınırsız sayıda kullanım alanı sunacaktır. Şanlıurfa baskı beton uygulama alanları noktasında aklınıza gelebilecek hemen her alana uygulatmak mümkün olabilmektedir. Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi bu uygulama alanı zenginliği ancak kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik ile mümkün olabilmektedir. Sizler için baskı beton uygulamaları noktasında en çok tercih edilen alanları yazdık.

 • Alışveriş merkezleri
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Parklar ve bahçeler
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Havuz kenarları
 • Teraslar

Sahiller gibi mekanlar baskı beton uygulama alanları arasında en yaygın olanlarıdır.

Şanlıurfa baskı beton uygulamaları uygulandıkları alanlara ayrı bir hava katmakta ve çok hoş görünümler oluşturmaktadır. İnsanlar baskı beton uygulamaları neticesinde ortaya çıkan eserlere hayranla bakmaktadır. Çünkü renkli ve şık desenli yapılarıyla seyrine doyumsuz eserler ortaya çıkmaktadır. İnsanların dikkatini cezbetmesinin bir başka sebebi de puzzle şeklindeki görüntüsüdür. Kesinlikle puzzle gibi değil tek parça olmasına rağmen görüntü olarak puzzle havası vermekte ve buda estetik açıdan mükemmel durmaktadır.

Baskı beton sistemleri çok dayanıklı uygulamalardır. Hemen her tür hava koşuluna rahatlıkla dayanabilmekte ve deforme olmamaktadır. Ne yakıcı sıcak ne de kavurucu soğuk bu uygulamaya hiçbir zarar verememektedir. Tek bir parça halinde olmasının avantajından dolayı yıpranma, kırılma ya da çökme gibi durumlar söz konusu olmamaktadır. Adeta ömürlük uygulamalar olup, sizleri sadece bir kez masrafa sokmaktadır, o da yapılırken haricinde tek bir kuruş masraf istemez. Bakımı ve temizliği de kullanımı kadar kolaydır. Şanlıurfa baskı beton uygulamalarının yüzeyi düzgün, kaydırmaz ve pürüzsüz bir yapıdadır.

Baskı Beton İlk Nerede Kullanıldı?

Baskı beton uygulamaları daha ekonomik zemin kaplama sistemleri arayışı neticesinde keşfedildi. İlk olarak 1970’li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri tarafından keşfedilen bu sistem daha sonra başta Almanya, Fransa ve İngiltere olmak üzere bütün Avrupa ülkelerine yayılmıştır. Türkiye’ye ise 1990’lı yıllarda ilk olarak İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehir belediyelerinde kullanılmaya başlanmıştır. Ancak uygulamanın kalitesi ve eşsiz güzelliği sayesinde 2000’li yıllardan itibaren bütün ülkemizde kullanılmaya başlanmıştır.

Şanlıurfa Baskı Beton Uygulamaları

Sadece ilimizin değil aynı zamanda bölgemizin en çok tercih edileni olan Şanlıurfa baskı beton uygulamaları tamamen profesyonellik gerektiren bir işti. Kesinlikle sıradan kişilerin yapabileceği bir alan değildir. Kendi içerisinde birçok aşamadan oluşan baskı beton uygulamalarının her bir aşaması büyük bir dikkat ve uzmanlık gerektirmektedir. Bu aşamaların neler olduğundan bahsedecek olursak;

İlk olarak oldukça kaliteli bir zemin etüdü yapılmalı ve zemindeki istenmeyen türden ot, çalı, kaya, toprak parçası gibi unsurlar temizlenmelidir.

İkinci sırada ise formların ayarlanması ve zemine yerleştirilmesi gelmektedir. Bu ilk iki aşama iyi bir drenaj sıcaklığı elde edebilmek için çok önemlidir.

Bir sonraki aşamada ise baskı beton için en önemli ana unsur olan harcın hazırlanması ve dökülmesi gelmektedir. Şanlıurfa baskı beton uzman ekibi özel içeriğe sahip harcı uygun kıvama gelince zemine dökmektedirler. Harç dökülürken ekip bir yandan da harcın bütün yüzeye eşit dağılmasını ve yüzeyde hiç boşluk kalmamasını sağlamaya çalışmaktadır.

Harç döküldükten sonra yüzeyde hava kabarcığı bırakılmaması da oldukça önemlidir.

Harcın dökülmesinin ardından artık zemin yüzeyinin düzleştirilmesi ve pürüzsüz bir yapıya kavuşturulması aşaması gelmektedir. Bu aşamaya halk arasında şaplama da denilmektedir.
Şaplama işleminin ardından artık desenlerin ve renklerin zemine uygulanması aşaması gelir.

Daha sonra süpürge ile bitirme ve zemin yüzeyini tazyikli su ile temizleme aşamasına geçilir.
En son ise kür olarak biline sızdırmaz bir özelliğe sahip kimyasal karışım zemin yüzeyine uygulanır. Artık Şanlıurfa baskı beton uygulamanız kullanımınıza hazır hale gelmiştir.

Şanlıurfa Baskı Beton Avantajları Nelerdir?

Dayanıklı, uzun ömürlü ve sağlam olmasıdır.
Leke tutmayan bir yapısı olup, kullanımı ve temizliği oldukça kolaydır.
Şanlıurfa baskı beton avantajları bakımından birçok kazanım sağlamaktadır.
Sıcak ya da soğuk havalar zemin yüzeyinde deformeye sebep olmaz.
Oldukça ekonomik uygulamalardır.
Sınırsız sayıda desen ve renk seçeneği mevcuttur.
Tek parça ve geniş bloklar şeklinde olduğu için çökme oluşmaz.
Şık görünümler oluşturur.

Şanlıurfa Baskı Beton Malzemeleri Nelerdir?

Baskı beton uygulamalarına ait malzemeler oldukça fazladır. Fakat bu malzemelerden bazıları var ki kesinlikle bulundurulmalıdır. Bunun için Şanlıurfa baskı beton malzemeleri içerisinde olmazsa olmazları aşağıda sizlerle paylaştık.

 1. Dekoratif kalıplar
 2. Boya
 3. Renk ve yüzey sertleştirici
 4. Harç
 5. Kalıp ayırıcı
 6. Cila
 7. Tokmak
 8. Sivri uçlu ve yuvarlak uçlu malalar

Şanlıurfa Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton uygulamalarında sabit bir fiyat bulmanız neredeyse imkansızdır. Çünkü fiyatlar uygulama yapılacak alanın fiziki durumuna, büyüklüğüne, kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve uygulayacak kişilerin profesyonelliğine göre değişiklikler göstermektedir. Ancak yılların verdiği tecrübe ve sorunsuz hizmet anlayışı çerçevesinde sadece ilimizde değil bölgemizde de vatandaşlarımıza en iyi hizmeti en uygun fiyat üzerinden biz sunuyoruz.

Baskı Beton Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şanlıurfa baskı beton olarak vatandaşlarımızı her daim amatör kişi ya da kişilerden uzak durmaları noktasında uyarıyoruz. Çünkü baskı beton firması seçiminde bulunulurken kesinlikle aşağıda belirtilen hususlara çok dikkat edilmelidir.

Köklü bir firma olmasına,
Yeni teknolojilerde yararlanmasına,
Profesyonel bir kadroya sahip olmasına,
Aldığı ihaleleri zamanında ve anlaşmaya uygun şekilde teslim etmesine,
Bilinen referanslarına,
Toplu ve farklı bölgelerden iş alabilme kapasitesine,
Baskı beton sonrası teknik destek sağlayabilmesine.