Samsun Baskı Beton
22
Ara

Samsun Baskı Beton

Bugün dünyada farklı farklı zemin kaplama sistemleri uygulanmaktadır. Samsun baskı beton’un uyguladığı zemin kaplama sistemleri dünya ülkeleri arasında en çok rağbet gören bir sistem olmuştur. Uygulamanın ilgi çeken birçok özelliği ülkemiz genelinde çok yaygın bir şekilde tercih edilmesini sağlamıştır.

Samsun Baskı Beton
Samsun Baskı Beton

İnsanlar tarafından baskı beton sistemlerinin tercih edilmesinde; basit bir uygulama olması, ekonomik yönden tasarruflu olması, dayanıklılığının çok iyi olması ve kullanım ömrünün çok uzun olması gibi etkenler ön plana çıkmaktadır.
Ayrıca uygulandıklarında her ortama farklı bir hava katan baskı beton sistemleri günümüz insanının aradığı şıklığa ve estetiğe sahiptir.

Baskı Beton Uygulamasının Tarihi

Ülkemizde ve bütün dünya ülkelerinde ülke ekonomilerinde en fazla çıktıya alt yapı ve üst yapı çalışmaları sebep olmaktadır. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarında ülke ekonomilerini en çok sarsan bu giderlerin en aza indirilebilmesi için yapılan araştırmalar sonucu Samsun baskı beton uygulamaları bulunmuştur. Bu sistem, 1970’de Amerika Birleşik Devletleri araştırma ekiplerince geliştirilmiş ve uygulanmıştır. Bu uygulamaya ilginin artmasında ilk başta ekonomik yönden iyi olması daha sonra da sağlam bir yapıya ve estetik bir tarza sahip olması gelir. Daha sonra Avrupa ülkeleri bu sistemi kullanmak için birbirleriyle yarışmışlardır. İngiltere, Fransa, Almanya gibi güçlü ve sağlam ekonomisi olan ülkeler ekonomik olması nedeniyle baskı beton uygulamalarını tercih emişlerdir.

Ülkemizde ise hemen her bölgede neredeyse her alan için kullanılan baskı beton uygulamaları ilk defa 1990’lı yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. Uygulama sonucunun çok iyi ve görünümün şık olması başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerde kullanımını arttırmıştır. Daha sonra bu sistem ülke geneline yayılmıştır.

Samsun Baskı Beton Uygulama Alanları

Samsun baskı beton kendisini tercih edilen müşterilerine birçok uygulama alanında çok sayıda imkan ve seçenek sunmaktadır. Müşterilerimize siz isteyin biz yaparız diyoruz. Çünkü baskı beton uygulamalarında profesyonel bir firma olup malzemelerimizin kalitesine ve uzman ekibimize sonuna kadar güveniyoruz. En çok tercih edilen ve firmamızın uyguladığı baskı beton alanlarını sizler için burada paylaşalım.

 • Parklar ve bahçeler
 • Duvarlar
 • Okullar
 • Otoparklar
 • Sahiller
 • Otantik kafeler
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Caddeler
 • Havuz kenarları
 • Teraslar
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Yürüyüş yolları
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Alışveriş merkezleri

Gibi alanlar Samsun baskı beton’un sıklıkla yaptığı uygulama alanları arasındadır. Kesinlikle uygulama alanlarımız bunlarla sınırlı değildir. Evlerimizin en güzel köşelerinden olan teraslar, balkonlar, mutfaklar, lavabolar ve banyolar gibi daha birçok uygulama alanı bizim uygulama yaptığımız alanlar arasındadır. Daha farklı birçok seçenek de sunmaktadır.

Müşterilerin puzzle görünüşüne olan hayranlığı bu uygulamanın çok tercih edilmesi nedenlerinden biridir. Puzzle görünüşü uygulamaya sağlamlık ve dayanıklılık katar. Görünüşü ve alanın duruşu ile de insanlara bir estetik haz sunmaktadır.

Samsun Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamaları birbirini takip eden aşamalardan oluşur. Bu aşamalar ayrı ayrı bir yeterlilik gerektirir. Bu uygulamanın kısa sürede bitmesi kolay olduğu düşüncesini uyandırsa da askında hiç kolay değildir. Samsun baskı beton mutlak başarıya ulaşabilmek ve kısa sürede uygulamayı tamamlamak için uzaman ekipler tarafından uygulamanın yapılması gerektiğine inanmaktadır ve böyle yapmaktadır. Ülkemiz genelinde haklı bir ün salan baskı beton uygulamaları hakkında biraz bilgi verelim.

Zemin etüdü yapılarak iş başlanır. Baskı beton uygulamasının olmazsa olmazı iyi bir zemin etüdüdür. Bu nedenle zeminde yapılacak uygulamaya zarar verecek her türlü maddenin zeminden temizlenmesi işlemi yapılır.
Daha sonra formlar düzenlenir ve zemine yerleştirilmesi büyük bir titizlikle yapılır. bu ilk aşamalarda titizlik ve özen drenaj sıcaklığı için oldukça önemlidir.

Baskı beton uygulaması için en önemli kısım üçüncü aşamadır. Samsun baskı beton uygulama için özel içeriğe sahip harcın hazırlanmasında ve zemine uygulanmasında çok titiz davranır. Uzaman bir ekip beton mikserinin de yardımıyla hazırladığı harcı uygun hale getirdikten sonra zemine döker. Bu esna yardımcı teknik ekipler betonun zeminin tamamına yayılması ve yüzeyde boşlukların oluşmaması için yoğu çaba harcarlar. Yüzeyde hava kabarcığı bırakılmaması da bu aşamada çok önem arz eder.

Harcın dökülmesi ve biraz dinlenmesinden sonra şaplama adı verilen yüzeyin tamamını pürüzsüzleştirme aşaması yer almaktadır. Daha sonra ise yüzeyin sertleşmesi için sertleşme tozu yüzeye serpiştirilerek pürüzsüz bir yüzey elde edilir.
Artık sonlara doğru daha önceden belirlenen desen ve renklerin yüzeye uygulanması aşamasına geçilir.

Samsun baskı beton çalışanları Renk ve desenlerin zemine uygulanmasından sonra süpürge bitirme tekniği ile uygulama bitirilir ve yüzeyin tamamı tazyikli su ile yıkanır.

Son aşamada ise yüzeye kür ismindeki bir karışım uygulaması yapılır. Bunun amacı zemin yüzeyinde gözle görülmeyen çatlakları ve pürüzleri tamamen kapatmaktır.

Şimdi neredeyse her türlü dış etkene karşı korunaklı ve dayanıklı bir zemin kaplama sisteminiz oldu.

Samsun Baskı Beton Çalışmasının Malzemeleri Nelerdir?

En çok tercih edilen Baskı beton uygulaması malzemeleri şunlardır:

 1. Harç
 2. Yüzey ve renk sertleştirici
 3. Boya
 4. Önceden seçilen dekoratif kalıplar
 5. Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
 6. Tokmak
 7. Kalıp ayırıcı
 8. Cila

Samsun Baskı Beton Uygulamasının Artıları

 • Samsun baskı beton uygulaması güneşin kavurucu etkilerinden etkilenmez,
 • Ekonomiktir,
 • Şık ve estetik görünümlere sahiptir,
 • Kolay kolay leke tutmaz ve çabuk temizlenir,
 • Soğuk havalarda çatlamaz,
 • Sağlam ve dayanıklı uygulamalardır,Tek parça ve geniş bloklar şeklinde olduğu için çökme yapmaz,
 • Sınırsız renk ve desen seçeneği bulunur.

Samsun Baskı Beton Fiyatları

Ülkemizin her ilinde ve firmalar bazında fiyatlar farklılık göstermektedir. Fiyatların belirlenmesinde birden fazla etken öne çıkmaktadır. Bu etkenlerin en önde gelenleri ise; uygulama alanının büyüklüğü, hizmet sağlanan ilin ekonomik yapısı, kullanılan malzemenin kalitesidir, ve firmanın kendisidir.

Baskı Beton Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ülkemizin geneline yayılmış birçok farklı firma Baskı beton uygulaması yapmaktadır. Samsun baskı beton olarak bu uygulamayı tercihe eden insanları uygulamayı yaptırırken dikkatli olmayı öneriyoruz. Çünkü uygulamayı yapan firmaların bazı kriterlere sahip olması gerekmektedir. Bu kriterlerin en önemlileri ise;

Güvenilir olmalı,
Kendisini ve teknolojisini yenilemeli,
Aldığı işleri istenildiği gibi zamanında teslim etmeli,
Geçmiş referanslarına bakılmalı,
Profesyonel bir ekibe sahip olmalı,
Ülkemizin her yerine hizmet sağlayabilmeli,
Yapmış olduğu işleri için destek hizmeti olmalıdır.