Sakarya Baskı Beton
21
Ara

Sakarya Baskı Beton

Baskı beton ile sizde mekanlarınıza yeni bir hava katabilirsiniz. Dünya genelinde en çok uygulanan ve beğenilen yüzey kaplama sistemi olan baskı beton uygulandığı hemen her alana yakışmaktadır. Sakarya baskı beton yüzlerce çeşit renk ve desen seçeneği ile tamamen çevresiyle uyumlu bir görünüme sahiptir. Garantili olarak sunduğumuz baskı beton uygulamaları birçok üstün özelliği bakımından en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır. Uygulamayı benzerlerinden çok farklı kılan bu özelliklerinin başında ise; uzun ömürlü olması, ekonomik olması, kısa sürede tamamlanması ve çok şık görünümler oluşturması gelmektedir.

 

Sakarya Baskı Beton
Sakarya Baskı Beton

Baskı beton uygulamalarının kıs sürede tamamlanması, kolay bir uygulama gibi algılanmasına sebebiyet vermektedir. Ancak kesinlikle bu yanlış algıya düşmemenizi öneririz. İç içe birçok aşamadan oluşan uygulama kesinlikle deneyim ve profesyonellik gerektirmektedir. Aksi halde uygulamadan mutlak başarı elde edilmesi neredeyse imkansızdır. Sıradan kişilerin yapacağı uygulama ile Sakarya baskı beton ekibimizin yapacağı uygulama arasında dağlar kadar fark olacaktır.

Baskı Beton Nedir?

Dünya genelinde en çok kullanılan ve tercih edilen, hemen her alana rahatlıkla uygulanabilen ve çok dayanıklı olan yüzey kaplama sistemlerine baskı beton denilmektedir. Baskı beton uygulamaları çok sağlam ve uzun ömürlü olmasıyla dikkat çekmektedir. Birçok uygulanma alanına sahip olup, hemen her uygulandığı alanda çevresiyle uyum içerisindedir. Benzerlerine oranla kıyas edilemeyecek kadar üstün özelliklere sahiptir. Görünüş itibariyle puzzle desenini andıran baskı beton nedir itibariyle puzzle ile alakası yoktur. Tek parça ve geniş bloklar halinde olan baskı beton uygulamalarında çatlama ya da aralarından çim gibi farklı nesnelerin çıkma ihtimali yoktur.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Günümüz teknolojisi ve imkanları sayesinde profesyonel bir ekiple uygulama yapamayacağınız alan yok denecek kadar azdır. Denizli baskı beton uygulama alanları açısından müşterilerine çok geniş bir tercih yelpazesi sunmaktadır. Uygulama yaptığımız alanların en başında ise;

 • Yürüyüş yolları
 • Teraslar
 • Duvarlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Parklar ve bahçeler
 • Lunaparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Sahiller
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri

Ve çok daha fazlası uygulama alanlarımız içerisinde yer almaktadır. Bu genel alanların haricinde konutlarınızda bulunan mutfak, koridor, balkon ve banyo gibi alanlarda bizim uygulama alanlarımızdandır.

Sakarya Baskı Beton Avantajları

Yaptığımız uygulamalar hemen her kesimin beğenisini kazanmaktadır. Yaptığımız uygulamalar sayesinde sadece estetik bir yüzeye sahip olmakla kalmayacak bunun yanında daha birçok açıdan kazançlı çıkacaksınız. Sakarya baskı beton avantajları;

 1. Sağlam, dayanıklı ve çok uzun ömürlü uygulamalardır,
 2. Estetik görünüme sahiptir,
 3. Çevresiyle tamamen uyumludur,
 4. Benzerlerine oranla çok daha ekonomiktir,
 5. Kısa sürede tamamlanmaktadır,
 6. Bütün müşterilerimize ihtiyaç anında teknik destek hizmetimiz mevcuttur,
 7. Bütün çalışmalarımız garantili olarak yapılır,
 8. Temizlenmesi oldukça kolaydır,
 9. Çok uzun yıllar renk ve desen canlılığını kaybetmemektedir,
 10. Aşırı soğuklardan ve sıcaklardan etkilenmez,
 11. Kaydırmaz olduğu gibi aynı zamanda pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

Sakarya Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamaları birçok farklı aşamadan meydana gelir. Bu alanda uzman olmayan kişilerin bu aşamaları sorunsuz yapması mümkün değildir. Sakarya baskı beton uzman kadrosuyla sizlere dünya standartlarında profesyonel bir baskı beton uygulaması teslim etmektedir. Yaptığımız baskı beton uygulamasının bazı aşamaları;

İlk olarak baskı beton uygulaması için olmazsa olmaz zemin etüdü çalışmasını gerçekleştiririz. Çünkü uygulamanın yapılacağı zemin çok temiz ve düzgün olmalıdır. Gerekli görüldüğü takdirde zemine 4 inç ebatlarındaki taşlar yardımıyla granül dolgu yapılabilir.

İkinci aşama olaraksa bu alanda uzman ekibimiz formların ayarlanması ve zemine uygulanması işlemlerini halletmektedir. Firma olarak bu ilk iki aşamaya çok önem veriyoruz. Çünkü uygulamanın uzun ömürlü olması için ve uygun drenaj sıcaklığının elde edilebilmesi için bu ilk iki adım oldukça önemlidir.

Sakarya baskı beton aşamaları arasında 3. Sırada ise harcın hazırlanması ve zemine dökülmesi yer alır. Bu aşama profesyonel ekibimiz tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir. Özel içeriğe sahip harç hazırlanır ve uygun kıvama geldiğinde zemine uygulanır. Uygulanma esnasında zemin yüzeyinde hava kabarcığı kalmamasına ve boşluk bırakılmamasına çok dikkat edilmelidir. Aynı zamanda harç bütün yüzeye eşit dağılmalıdır.

Harcın dökülmesinden sonra bir sonraki aşama olan şaplama kısmına geçilebilir. Bu aşamada pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi amaçlanmaktadır.

Sırada Yüzeyin sertleştirilmesi ve önceden seçilen renklerle desenlerin zemine uygulanması aşaması yer alır.

Son olaraksa yüzeye bitirme işlemi ve tazyikli su ile yıkama işlemi uygulanmaktadır. Geriye yapılacak tek bir iş kalıyor. O da kür adı verilen özel bir karışımın yüzeye uygulanmasıdır. Sakarya baskı beton ekibimiz tamamen sızdırmaz ve kaydırmaz bir özelliğe sahip bu özel kimyasal karşımı yüzeye dikkatlice uygular. Yüzeydeki gözle görünmeyen bütün çatlakları ve pürüzleri kapatan bu karışım aynı zamanda yüzeyi her tür tehlikeden korur.

Sakarya Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatlarının belirlenmesi bütün firmalarda belirli kriterlere bağlıdır. Bu kriterlerin en başında ise; uygulama alanının büyüklüğü, fiziki yapısı, kullanılan malzemenin kalitesi ve firmanın hizmet kalitesi gelmektedir. Bu noktada vatandaşlarımıza en uygun fiyat politikası üzerinden hizmet veriyoruz.

Baskı Beton Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Baskı beton uygulamalarında birbirinden farklı birçok çeşitte malzeme kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler tamamen uygulamayı yüklenen firmaya ve yapacak olan uzman ekibe göre değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak hemen her firma ve usta için aynı olacak değişmeyen malzemeler vardır. Bu malzemeler Sakarya baskı beton firması da dahil olmak üzere hemen her firma da bulunmak zorundadır. İşte olmazsa olmaz malzemeler;

 • Boya
 • Yüzey ve renk sertleştirici
 • Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
 • Önceden seçilen dekoratif kalıplar
 • Harç
 • Cila
 • Tokmak
 • Kalıp ayırıcı