Mardin Baskı Beton
17
Ara

Mardin Baskı Beton

Birçok ülke için en maliyetli alanlardan birisi yüzey kaplama sistemleridir. Haliyle hemen her ülke daha ekonomik ama daha sağlam zemin kaplama sistemleri arayışında olmuştur. Mardin baskı beton uygulamaları ilk olarak 1970’li yılların başında Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanmıştır. İlk başlarda ekonomikliği için başvurulan bu yöntem zamanla teknolojinin de gelişmesiyle çok daha güzel görünümlere kavuşmuştur. Sonrasında başta Almanya, İngiltere ve Fransa gibi büyük ülkelerde olmak üzere bütün Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Mardin Baskı Beton
Mardin Baskı Beton

Bizim ülkemize ise 1990’lı yıllarda gelmiş ve 2000’li yıllardan itibaren hemen her ilimize yayılmıştır. Dünya genelinde en çok tercih edilen uygulamayı benzerlerinden üstün kılan birçok yönü bulunmaktadır. Uygulamanın beğenilmesinde en çok; uzun ömürlü olması, kısa sürede tamamlanması, ekonomik olması ve şık görünümler sunması gelmektedir. Mardin baskı beton uygulandıkları alana tamamen uyumlu olur ve mekana pozitif bir hava katar. Uygulamalarımızın tamamı garantilidir ve her zaman teknik destek hizmetimiz mevcuttur.

Baskı Beton Nedir?

Baskı beton uygulaması; hemen her yüzeye rahatlıkla uygulanabilen, çok sağlam, uzun ömürlü ve şık görünümlü olduğu kadar da ekonomik olan uygulamalardır. Görenlerin hayranlıkla bir kez daha baktığı bu uygulamalar uzaktan puzzle görünümündedir. Ama uygulanış itibariyle puzzle ile alakası yoktur. Çünkü baskı beton uygulamaları bütün halinde ve geniş bloklar şeklinde yapılır. Yani desenler arasında boşluk yoktur. Bu sebepten baskı beton uygulamalarında desenlerin arasından ot ve benzeri nesneler bitmez.

Mardin Baskı Beton Avantajları

Firmamız %100 müşteri memnuniyeti ve dünya standartlarında işçilik hizmeti ilkesiyle çalışmaktadır. Yılların tecrübe e deneyimine sahip Mardin baskı beton avantajları bakımından müşterilerine birçok kolaylık sunmaktadır. Vatandaşlarımız bizi seçtikleri takdirde aşağıdaki avantajların tamamına sahip olacaklardır.

Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü uygulamalar,
Yüzlerce farklı renk ve desen seçeneği,
Dünya standartları kalitesinde profesyonel işçilik,
Garantili baskı beton uygulama hizmeti,
1. Sınıf A kalite malzeme kullanımı
Kolay kir tutmayan ama çok çabuk temizlenen uygulamalar,
Garanti kapsamı boyunca ücretsiz teknik destek hizmeti,
Pürüzsüz ve kaydırmaz yüzeye sahip uygulamalar,
En ekonomik fiyat politikası,
Gibi daha birçok avantaja bizimle sahip olabilirsiniz.

Baskı Beton Uygulamasında Kullanılan Malzemeler

Dünya genelindeki ve ülkemizde baskı beton uygulama alanında hizmet veren bütün firmaların bazı ortak yönleri bulunmaktadır. Bu ortak yönlerin en başında da kullanılan malzemeler gelmektedir. Mardin baskı beton malzemeleri ile diğer firmaların kullandığı malzemeler hemen hemen aynıdır. Firmalar arası ya da uygulayıcılar arası çok ufak malzeme kullanım farklılıkları bulunabilir. Ancak %80 itibariyle aynı malzemeler kullanılır. Çünkü bazı malzemeler baskı beton uygulamalarının olmazsa olmazlarıdır. Olmazsa olmaz malzemelerimizin başında ise;

Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
Önceden seçilen dekoratif kalıplar
Harç
Cila
Boya
Yüzey ve renk sertleştirici
Tokmak
Kalıp ayırıcı

Gibi her firmada bulunması zorunlu olan malzemeler gelmektedir.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Baskı beton uygulamaları günümüzde en yaygın olarak kullanılan yüzey kaplama sistemleridir. Günümüz teknolojisi sayesinde hemen her alana rahatlıkla uygulanabilen baskı beton ile sizde mekanlarınızda fark yaratacaksınız. Uygulama alanı noktasında sizlere sınırsız sayıda seçenek sunan baskı beton ile hemen her istediğiniz alana rahatlıkla uygulama yaptırabilirsiniz. Mardin baskı beton uygulama alanları arasında en sık uygulama yapılan yerler ise;

Yürüyüş yolları
Teraslar
Duvarlar
Caddeler
Otoparklar
Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
Özellikle tarihi turistik alanlar
Sahiller
Otantik kafeler
Alışveriş merkezleri
Havuz kenarları
Parklar ve bahçeler
Lunaparklar
Geleneksel görünümlü oteller
Okullar
Hastane bahçeleri

Gibi yerler gelmektedir. Uygulama yaptığımız yerler elbette sadece bunlarla sınırlı değildir. Daha birçok alada uygulama yapmaktayız. Örneğin dairelerinizdeki mutfak, balkon, banyo, koridor ya da tuvalet gibi alanlarda bizim uygulama alanlarımız arasında bulunmaktadır.

Mardin Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Başta Mardin olmak üzere ülkemizin hemen her yerine profesyonel Mardin baskı beton nasıl yapılır tanıtımlarımızı ve referanslarımızı sergiliyoruz. Baskı beton her ne kadar kısa sürede tamamlansa da kesinlikle kolay bir uygulama değildir. Profesyonellik ve deneyim ister. Sıradan kişilerle bu uygulamada başarı elde edilmesi neredeyse imkansızdır. Bir kısım ardışık aşamalardan oluşan baskı beton uygulamasının sizler içi bazı aşamalarını aşağıda anlattık.

Baskı beton uygulamalarında en önemli aşamalardan birisi zemin etüdü aşamasıdır. Bu aşamada zemin istenilen hale getirilir ve üzerindeki uygulamaya zararı olacak nesneler zeminden temizlenir. Bu nesnelerin başında da taş, kaya, çim, ot, çalı, kesek parçası ya da kimyasal atıklar gelir.

Mardin baskı beton uygulaması formların ayarlanması ve zemine uygulanması ile devam eder. Bu iki aşama yapılırken oldukça dikkatli olunmalıdır. Çünkü uzun ömürlü bir uygulamanın en önemli ilk iki adımı bu aşamalardır.
Sırada profesyonel ekibimiz tarafından özel içeriğe sahip harcın hazırlanması ve zemine uygulanması gelmektedir. Bu aşamada bilgi, birikim, beceri ve deneyim olmazsa olmazdır. Uygulamanın başarılı olması için harç dökülürken kesinlikle yüzeye eşit dağılımı ve boşluk almaması çok önemlidir.

Harcın dökülmesinden sonra sırada şaplama adı verilen yüzeyin düzleştirilip pürüzsüz bir hale getirildiği aşamaya geçilir.
Artık sırada önceden seçilmiş olan desenlerin ve renklerin yüzeye uygulanması gelir. Uygulama sonrasında yüzeye nihai bitirme işlemi uygulanır. Sonrasında tazyikli su ile yüzey temizlenir.
En son olarak Mardin baskı beton uzman ekibimiz kürleme çalışmasını yapar. Bu çalışmadan sonra artık yüzey tamamen sızdırmaz ve kaydırmaz bir hal alır.

Mardin Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları uygulama yapılan illere, uygulama yapılan alanın büyüklüğüne, fiziki yapısına ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Firma olarak bütün vatandaşlarımıza kısa süreliğine olan kampanyalı fiyat politikamızdan yararlanma imkanı sunuyoruz.