Manisa Baskı Beton
16
Ara

Manisa Baskı Beton

Dünya genelinde en yaygın olarak kullanılan zemin kaplama sistemleri hiç şüphesiz baskı beton uygulamaları olmaktadır. Ülkemizde de Manisa baskı beton firması olarak bu uygulamanın öncülerinden bir tanesiyiz. Yaptığımız başarılı çalışmalardan dolayı sadece ilimize değil bütün bölgemizde tanınan ve bilinen bir firma olmanın haklı gururu içerisindeyiz. Yıllardan beri bütün vatandaşlarımıza garantili baskı beton uygulaması hizmeti sunmaktayız. Yaptığımız uygulamaların tamamı çevresiyle uyumlu olup, her birisi seyrine doyumsuz görünümlere sahiptir.

Manisa Baskı Beton
Manisa Baskı Beton

Baskı beton uygulamasını zemin kaplama sektöründe bir numara yapan elbette birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında ise çok sağlam olması, ekonomik olması, estetik görünümler sunması, uzun ömürlü olması ve kısa sürede uygulanabilmesi gelmektedir. Baskı beton uygulamalarının kısa sürede uygulanması kesinlikle kolay olduğu anlamına gelmemelidir. Birçok aşamadan oluşan uygulama muhakkak alanında profesyonel kişilerce yapılmalıdır.

Baskı Beton Uygulamasının Tarihçesi

Birçok ülke için her zaman zemin kaplama sistemleri maliyetli olmuştur. Bir şekilde maliyeti azaltma yoluna gitmek ilk hedefleri arasında yer almıştır. Bunun için hemen her ülke farklı arayışlar içerisinde olmuş ve yeni zemin kaplama sistemleri bulmuştur. İşte ilk kez yapmış olduğumuz Manisa baskı beton uygulaması Amerika Birleşik Devletleri tarafından 1970’li yılların başında bulunmuştur. Oldukça ekonomik ve uzun ömürlü uygulamalardır.

Almanya, Fransa, İngiltere gibi gelişmiş Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi baskı beton uygulamalarını kullanmaya başlamıştır. Bizim ülkemizde ise ilk kez 1990’lı yılların başında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde uygulanmıştır. Çok başarılı sonuçlar elde edilmesiyle birlikte 2000’li yıllardan itibaren ülkemizin hemen her yerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Manisa Baskı Beton Uygulama Alanları

Baskı beton uygulamaları oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü uygulamalardır. Üstlenici firmanın ekibinin profesyonelliğine ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik göstermekle beraber sınırsız sayıda uygulama alanı mevcuttur. Manisa baskı beton uygulama alanları noktasında müşterilerimize birçok seçenek sunuyoruz. İşte en çok uygulama yaptığımız alanlardan bazıları:

 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Teraslar
 • Lunaparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Hastane bahçeleri

Uygulama yaptığımız alanların en başında gelmektedir. Bunun haricinde yine dairelerinizde yer alan mutfaklar, banyolar, koridorlar ve balkonlarda yine bizim uygulama alanlarımız arasındadır. Manisa baskı beton uygulamasının en çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de meşhur Arnavut Kaldırımlarına benzemesinden kaynaklanmaktadır. Ancak Arnavut kaldırımlarında taşlar arasında boşluk vardır ve zamanla buralardan çimen ya da ot gibi nesneler çıkabilmektedir. Baskı beton uygulaması ise tek parça halinde olduğundan kesinlikle böylesi bir durum söz konusu olmaz.

Manisa Baskı Beton Uygulaması

Askı beton uygulamaları iç içe birçok farklı aşamalardan meydana gelmektedir. Her bir aşama ise profesyonellik ve uzmanlık gerektirmektedir. Kesinlikle bu alanda uzman olmayan kişilerin yapabileceği bir uygulama değildir. Bu yüzden asla tanımadığınız kişilere baskı beton uygulaması yaptırmayınız. Manisa baskı beton uygulaması nasıl yapılır merak edenler için özet bilgi paylaşalım.

Baskı beton uygulamalarının ilk aşaması zemin etüdü çalışmalarıdır. İyi yapılmış bir zemin etüdü baskı beton uygulamalarının olmazsa olmazlarındandır. Kesinlikle zeminde yer alan istenmeyen türdeki çalı, taş, kaya, toprak parçası ya da ağaç gibi nesneler zeminden arındırılmalıdır.

Zemin etüdünün tamamlanmasının ardından yapılması gereken ikinci aşama ise formların ayarlanarak zemine uygulanmasıdır. Bu ilk iki aşama baskı beton için oldukça önemlidir. Çünkü uygulamanın sağlıklı olmasını sağlayacak olan uygun drenaj sıcaklığı bu iki aşamanın düzgün uygulanması neticesinde elde edilmektedir.

Üçüncü aşama olarak ise Manisa baskı beton uygulamaları için en önemli olan aşama gelmektedir. Bu aşamada zemine dökülecek olan harcın hazırlanması ve zemine uygulanması işlemleri yapılır. Uzman ekibimiz tarafından özel içeriğe sahip harç hazırlanır ve uygun kıvama gelince zemine uygulanır. Bu esnada saha çalışanlarının çok dikkatli olması ve betonun bütün yüzeye eşit şekilde dağılmasını sağlaması gerekmektedir. Aynı şekilde yine yüzeyde hiç boşluk bırakılmamalı ve hava kabarcığı oluşumu engellenmelidir.

Bir sonraki aşama ise şaplama olarak biline yüzeyin pürüzsüz hale getirilmesi ve düzleştirilmesi olmaktadır. Bu aşamada zemin yüzeyinde biriken fazla su yüzdürülerek alınır.
Sırada artık zeminin sertleştirilmesi ve önceden belirlenen renklerle desenlerin zemine uygulanması aşaması yer almaktadır. Bütün bu aşamalar tamamen alanında uzman bir ekibe sahip olan Manisa baskı beton tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Sırada artık zemin yüzeyinin süpürülmesi ve tazyikli su ile temizlenmesi gelmektedir.

Son olarak zemin yüzeyimize kürleme işlemi yapılır. Özel bir kimyasal karışım olan kür sızdırmaz bir yapıya sahiptir. Yüzeyde gözle görülmeyen çatlakları ve pürüzleri kapatır. Zemin yüzeyi pürüzsüz ama kaydırmaz bir yapıya kavuşur.

Manisa Baskı Beton Uygulama Avantajları

Baskı beton uygulaması güneşten etkilenmez,
Temizliği kolay olup, çabuk kirlenmez,
Tek parça ve geniş bloklar şeklinde olduğu için çökmez,
Estetik görünümlere sahiptir.
Soğuk havalarda çatlama yapmaz,
Ekonomiktir,
Yüzlerce desen ve renk seçeneği mevcuttur,
Dayanıklı uzun ömürlü ve sağlam uygulamalardır.

Baskı Beton Uygulama Malzemeleri

Baskı beton uygulamaları yapımında birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Firma ya da ustalardan kaynaklı bazı farklı malzeme kullanımları olabileceği gibi genel olarak aynı malzemeler kullanılır. Çünkü baskı beton uygulamaları için bazı malzemeler var ki bütün firmalar bu malzemeleri kullanmak zorundadır. Manisa baskı beton malzemeleri ise;

Yüzey ve renk sertleştirici
Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
Önceden seçilen dekoratif kalıplar
Harç
Cila
Tokmak
Kalıp ayırıcı
Boya

Baskı Beton Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baskı beton uygulamaları kesinlikle bu alanda uzman olmayan kişilere yaptırılmamalıdır. Yoksa hem paranız hem de uygulamanız heba olabilir. Manisa baskı beton firması seçiminde nelere dikkat edilmeli noktasında vatandaşlarımıza gereken bilgilendirmeleri yapmaktadır. Kesinlikle baskı beton yaptıracağınız firmalar en azından aşağıdaki niteliklere sahip olmalıdır.

Kendisini ve teknolojisini yenilemeli,
Profesyonel bir ekibe sahip olmalı,
Ülkemizin her yerine hizmet sağlayabilmeli,
Aldığı işleri istenildiği gibi zamanında teslim etmeli,
Geçmiş referanslarına bakılmalı,
Güvenilir olmalı.

Manisa Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton uygulamalarında birçok farklı fiyatla karşılaşabilirsiniz. Çünkü Manisa baskı beton fiyatları uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne, fiziki durumuna, kullanılan malzemenin kalitesine ve firmanın profesyonelliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden kesinlikle sizin için en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunan firmaları tercih etmeniz çok önemli olacaktır. Bu noktada hem profesyonel hizmetimizle hem de uygun fiyat politikamızla her zaman vatandaşlarımızın yanındayız.