Mersin Baskı Beton
18
Ara

Mersin Baskı Beton

Son yılların en popüler zemin kaplama sistemlerinden olan baskı beton ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Mersin baskı beton firması olarak sadece Mersin’e değil bütün Akdeniz Bölgesine hatta tüm Türkiye’ye profesyonel hizmet sağlıyoruz. Birçok açıdan rakiplerine açık ara fark atan baskı beton uygulamaları uygulandığı hemen her alana ayrı bir hava ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Dünya genelinde en çok tercih edilen uygulamayı öne çıkaran bazı vazgeçilemeyecek özellikleri bulunmaktadır.

Mersin Baskı Beton
Mersin Baskı Beton

Bu özelliklerinin en başında gelenleri ise; ekonomik olması, kolay temizlenebilmesi, çok uzun ömürlü olması, sağlam olması, leke tutmaması, kısa sürede uygulanabilir olması ve estetik görünümlere sahip olması gelmektedir. Birçok aşamadan meydana gelen baskı beton uygulamasında eğer başarı elde etmek istiyorsanız kesinlikle profesyonel firmalarla iş yapmalısınız.

Baskı Beton Uygulaması İlk Hangi Ülkede Kullanıldı?

Hemen her ülkenin bütçesini zorlayan altyapı hizmetlerinden birisi de yürüyüş yolları olmaktadır. Maliyetleri düşürebilme adına farklı zemin kaplama sistemi arayışına giren ülkelerin başında gelen Amerika Birleşik Devletleri ilk kez 1970’li yılların başında baskı beton uygulamasını keşfetmiş ve uygulamıştır. Daha sonra başta Almanya, Fransa ve İngiltere olmak üzere bütün Avrupa ülkeleri baskı beton uygulamasını kullanmaya başlamıştır.

Ülkemize ise ilk olarak Ankara, İzmir ve İstanbul gibi büyükşehirlerde 1990’lı yıllarda uygulanmıştır. Uygulamanın ekonomik olması, çok uzun ömürlü ve şık oluşu 2000’li yıllardan itibaren bütün ülkemiz genelinde kullanılmaya başlanmasına sebep olmuştur.

Mersin Baskı Beton Uygulama Alanları

Uygulama alanı noktasında kullanıcılarına neredeyse sınırsız seçenek sunmaktadır. Biz bu noktada müşterilerimize sizden hayal etmesi bizden uygulaması diyoruz. Çünkü kullandığımız malzemenin kalitesine ve teknik elemanlarımızın profesyonelliğine sonuna kadar güveniyoruz. Ancak yine de Mersin baskı beton uygulama alanları içinden en sık yapılanları sizler için burada yazalım.

Caddeler
Otoparklar
Havuz kenarları
Yürüyüş yolları
Otantik kafeler
Alışveriş merkezleri
Geleneksel görünümlü oteller
Duvarlar
Teraslar
Sahiller
Parklar ve bahçeler
Okullar
Hastane bahçeleri
Lunaparklar
Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
Özellikle tarihi turistik alanlar

Bizim başlıca uygulama yaptığımız alanlardır. Elbette uygulama alanlarımız bunlarla sınırlı kalmamaktadır. Yine özel konutlarınızın balkonları, mutfakları, banyoları ya da bahçeleri bizim uygulama alanlarımızdandır. Mersin baskı beton uygulaması sağlamlığı ve şıklığı ile ön plana çıkmaktadır. Görenlerin hayranlıkla bir kez daha dönüp baktığı bu uygulama sayesinde sizlerde mekanlarınızda fark yaratacaksınız.

İnsanların bu uygulamayı çok sevmesinin bir sebebi de meşhur Arnavut Kaldırımlarına benzemesindendir. Ancak ondan farkı kesinlikle bütün halinde olup aralarında boşluk yoktur. Arnavut kaldırımları elle döşenmiş tekli taşlardan oluşur ve zamanla aralarındaki boşluklardan otlar biter. Ancak baskı beton uygulamalarında böyle bir durum söz konusu değildir.

Mersin Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sağlamlığıyla ün salan baskı beton uygulamaları kısa sürede uygulanabilir olmasıyla da oldukça ön plandadır. Ancak kısa sürede uygulanabilir olması kesinlikle kolay olduğu anlamına gelmemelidir. Çünkü iç içe birçok aşamadan oluşan Mersin baskı beton uygulamaları tamamen profesyonel ekiplerimizin kontrolü altında garantili olarak yapılmaktadır. Şimdi baskı beton uygulaması nasıl yapılmakta birazda ondan bahsedelim.

Baskı beton uygulamalarında ilk olarak zemin etüdü uygulaması yapılır. Başarılı bir zemin etüdü uygulaması baskı beton için olmazsa olmazlardandır. Zemindeki istenmeyen türden taş, çakıl, çim gibi bütün nesneler temizlenir.
İkinci aşama olarak ise formların yerleştirilmesi gelmektedir. Bu ilk iki aşama çok dikkatli bir şekilde yapılmalı ve asla hataya yer verilmemelidir. Çünkü baskı beton uygulaması için çok önemli olan uygun drenaj sıcaklığı bu ilk iki aşamanın düzgün yapılması sonucu elde edilecektir.

Sırada ise baskı beton uygulamasının belki de en önemli aşamalarından birisi olan harcın hazırlanması ve dökülmesi aşaması gelmektedir. Bu aşamada Mersin baskı beton uzman ekibi özel içeriğe sahip olan harcı beton mikseri yardımıyla karıştırarak uygun kıvama gelmesini sağlar. Daha sonra uygun kıvama gelen harç kontrollü bir şekilde zemine dökülmeye başlanır. En önemli kısım ise işte betonun bu döküldüğü andaki uzman ekibin gayreti olmaktadır. Nedeni ise yüzeyde kesinlikle boşluk ve hava kabarcığı kalmamalıdır. Yine aynı şekilde harcın bütün zemine eşit şekilde dağılımı çok önemlidir.

Harç dökülmesinden sonra sırada şaplama denilen yüzeyin pürüzsüz bir yapıya kavuşturulduğu aşama gelmektedir.

Şaplamanın ardından yüzey bir müddet sertleşmeye bırakılır ve sertleştirme tozundan yardım alınır.

Bir sonraki aşamada seçilen renk ve desenlerin zemine uygulanması gelmektedir.

Yavaş yavaş sona gelinen baskı beton uygulaması süpürge tekniği ile bitirilir ve en son tazyikli su ile yüzey bir iyice temizlenir.

Son olarak mersin baskı beton ekibimiz bütün yüzeye kür adı verilen özel bir karışım uygular. Bu karışım yüzeydeki gözle görünmeyen çatlakları ve pürüzleri kapatır. Böylece yüzey artık tamamen sızdırmaz bir yapıya kavuşmuş olur.

Mersin Baskı Beton Uygulaması Avantajları Nelerdir?

Dayanıklı uzun ömürlü ve sağlam uygulamalardır,
Temizliği kolay olup, çabuk kirlenmez,
Mersin baskı beton uygulaması güneşten etkilenmez,
Soğuk havalarda çatlama yapmaz,
Ekonomiktir,
Sınırsız sayıda desen ve renk seçeneği mevcuttur,
Tek parça ve geniş bloklar halinde olduğundan çökme yapmaz,
Estetik görünümlere sahiptir.

Baskı Beton Malzemeleri Nelerdir?

Baskı beton uygulamalarında malzeme bakımından birçok farklı ürün kullanılmaktadır. Kullanılan malzemeler arasında bazı ufak farklılıklar olsa da genel olarak aynı malzemeler kullanılmaktadır. Özellikle bazı malzemeler var ki bütün baskı beton uygulamaları için olmazsa olmazdır. Mersin baskı beton malzemeleri içerisinde de kesinlikle yer alan malzemelerimiz ise;

Kalıp ayırıcı
Boya
Yüzey ve renk sertleştirici
Harç
Cila
Tokmak
Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
Önceden seçilen dekoratif kalıplar

Mersin Baskı Beton Fiyatları

Ülkemizde yüzlerce baskı beton uygulama hizmeti veren yerler bulunmaktadır. Ancak gerçek manada müşterilerine profesyonel hizmet sağlayanların sayısı oldukça azdır. Baskı beton fiyatları genel olarak uygulanacak zeminin fiziki konumuna, büyüklüğüne, kullanılan malzemenin kalitesine ve uygulama yapacak firmaya göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Baskı Beton Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Sayıları her geçen gün artan baskı beton uygulaması yapan kişilere karşı Mersin baskı beton olarak her zaman uyarıda bulunuyoruz. Çünkü baskı beton uygulaması yaptıracağınız firmalar sizlere en azından aşağıdaki kriterleri sağlamalıdır.
Aldığı işleri istenildiği gibi zamanında teslim etmeli,
Geçmiş referanslarına bakılmalı,
Güvenilir olmalı,
Kendisini ve teknolojisini yenilemeli,
Profesyonel bir ekibe sahip olmalı,
Ülkemizin her yerine hizmet sağlayabilmeli,
Yapmış olduğu işleri için destek hizmeti olmalıdır.