Kilis Baskı Beton
04
Şub

Kilis Baskı Beton

Kilis baskı beton tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir. Sırayla döşenmiş tabii taş görüntüsü verebilmektedir. Çeşitli renk ve desenlerde uygulanabilir. Uygulanan baskı beton siyonit, gabro gibi diğer taşların tabii dokusunu ve görünümünü sağlar iken doğa şartlarına karşı dayanıklı ve ömrü uzun olması nedeniyle yapılan yere değer kazandırıyor.

Dayanıklılığı son derece yüksek olmasıyla beraber uzun süreli olarak kullanılabilmeye uygun bir baskı yöntemidir. Bu yöntem sayesin de taşların döşenmiş görüntüsünün ortaya çıkıyor olması, görünümde bariz seviyede fark yaratılabilmesine sebep olur. Seçeneklerin geniş yelpazede olması sayesinde özel zevklere uygun olarak şekillendirilebilir ya da tasarlabilirler.

Kilis Baskı Beton
Kilis Baskı Beton

Antik etkiye sahip olması sayesinde kültürel temayı yansıtabilir. Uygulama süresi diğer zemin kaplamalarına göre daha kısa olması sayesinde kolaylıkla kullanılmaya başlanabilmesi de mümkündür. Temiz olması şartıyla herhangi bir yüzeye uygulanabilir. Üzerinden baskı malasıyla geçilerek düzeltilir. Kullanılacak kalıba ayırıcı ve bu aşamada kullanılması tercih edildiyse boya her kullanımda uygulanarak yüzey şekillendirme işlemine başlanır. Kalıplar yüzeye yapıştırılırken bir öncekine bitişik olacak şekilde yerleştirilmelidir. Şekillerin birbirlerinin devamı halinde olmasına dikkat edilmelidir. Kenarlarda küçük taşmalar olursa mala yardımıyla düzeltilebilir. İyice bastırılan kalıp çıkarılarak alanın tamamı kaplanana kadar devam edilir.

Özellikleri Nelerdir?

Her zaman mevcut rengini korumayı başarmış zemin kaplama sistemidir.

İçeriğinde bulunan renklerden zararlı ışınlar için dayanıklı olarak geliştirilmiş olması sayesinde kolaylıkla görünümünü de koruyabilme avantajını sunar.

Yüksek zemin dayanıklılığına sahip olmasının yan sıra renk seçeneklerinde çok sayıda farklı tasarımın bulunuyor olması tam anlamıyla isteklere uygun olmuştur. Dış etkenlere karşı zarar görmeyecek şekilde tasarımı edilmiş görünüme sahip olmasıyla ön plandadır. Eğer istenirse bu sürekli görünüm bozulmadan yazı eklenebilir . Bir kısmının kırılması gereken bir durum yaşanırsa eski haline kusursuz bir biçimde geri döndürülebilir. Hava koşullarından etkilenmez, sıcaklık değişimlerinden ötürü asla zarar görmez. Zararlı ışınlara dayanıklı olduğu için rengi solmaz. Darbelere karşı dayanıklıdır.

Hafiftir ve çökme olmaz. Temiz olması şartıyla herhangi bir yüzeye uygulanabilir. Toz ve leke tutmaz, böylece bir temizlik derdi olmaz. Rutubet ya da çatlak oluşmaz. Tüm bu avantajlarının yanı sıra ömürlük kullanım süresine sahiptir. Uzun ömürlü kullanımı, malzeme ve işçilik maliyetinin düşük olması sayesinde fiyatı uygundur. Baskı beton uygulanan ortamın sıcaklığı ne kadar düşük olursa iyileşmesi sertleşmesi o kadar uzun sürer. 28 derecenin altıdaki ortama yerleştirilirse ilk birkaç günde betonun sıcak kalması için kür battaniyeleri kullanılmalıdır.

Kilis Baskı Beton Nasıl Yapılır?

İnşaat alanında baskı beton, aktif olarak en çok tercih edilen uygulamalar arasında bulunmaktadır.

Baskı betonun yapılışı aşağıda ki maddeler ile anlatılmıştır .

• Öncelikli olarak baskı beton yapılmadan önce zemin iyice temizlenerek hazır hale getirilmelidir.

• Eski betonların tamamı veya çim ve çiğ toprak çıkarılmalıdır.

• Toprağın yeterli seviyede olmaması durumunda granül gerçekleştirilir.

• Gerekli olduğu durumda baskı betonun yerleştirileceği tüm alana taban dolgusu yapılır.

• Baskı betonun uygulanabilmesi için gerekli alt alan oluşturulduktan sonra formaların ayarlanabilmesi kolaylaşırtırılabilir.

• Uygulanacak olan baskı beton modeline beton kalıpların seçilmesiyle beraber saha çalışması başlar.

• Formalar, metal yada ahşap kazıklarla tutturularak betonun dökülmesinin ardından bulundukları bölgeden çıkarılırlar.

• Drenaj için gerekli olan derecenin sağlanabilmesi çok büyük öneme sahiptir.

• Baskı beton, zeminler için sunduğu ayrıcalıklı görünümü ile beraber bir o kadarda kalite detaylarına sahiptir.

• Farklı modellerde zemine uygulanabilmeleri olanağının bulunuyor olması, temel olarak baskı beton kalıpları şekillendirmeleri ile mümkün olur.

• Günümüzde zeminlerin şekillendirilmesi amacıyla sıklıkla kullanılan baskı beton yöntemin de kalıpları tercih edilebilir.

• Farklı kalıp modellerinin tasarlanıyor olmasıyla mevcut şekillerinin ayarlamasının yapılabilmesi söz konusu olabilir.

Kilis Baskı Beton Nasıl Cilalanır

En çok dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesidir. Çünkü cila baskının hem güzel gözükmesine hem de daha kaliteli duruma gelmesini sağlar. Tüm mekânlar için tasarlanmış olan zemin kaplama sistemi olarak ön plana çıkarır. Taş görüntüsünü ortaya çıkaran desen baskısına sahip teknolojiyle de kullanılır.

Zemin kaplama sistemi olarak pek çok alanda aktif olarak tercih edilen bir sistem olması sayesinde baskı beton firmaları önem kazanır.

Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton uygulaması her zaman yaptırılması mümkün değildir. Bu sebeple halk arasında hangi aralıkta bir fiyat ile sunulduğu tam olarak bilinmemektedir. Firmalar fiyat noktasında birçok farklılıklar içermektedir. Bazı firmalar işçilik maliyetini daha düşük seviyelerde tutmakta bazıları ise kullanılan malzemeleri daha uygun fiyatlara temin etmektedir. Bu ve bunun gibi birçok konu fiyatlandırmayı etkilemektedir.
Baskı beton işleminin yapılmasına karar verilmesi ile birlikte araştırma yapılması tavsiye edilmektedir. Aynı kalitede yapılacak olan işlemler birbiri ile kıyaslanarak en uygun tercihin yapılması isabetli olacaktır. Fiyat noktasını etkileyecek bazı kriterler bulunmaktadır.

Uygulamanın yapılacağı alan; baskı beton uygulamasının ne kadar genişlikte bir alana yapılacağı fiyat noktasını etkilemektedir.
Kullanılacak ürünün kalitesi fiyat noktasını etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır. Piyasada kullanılmakta olan birden çok kalite baskı beton uygulaması bulunmaktadır. Hangisinin tercih edileceğine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olmaktadır. düşük kalitede bulunmakta olan baskı beton uygulamalarının bulunduğu gibi yüksek kalite içermekte olan baskı beton uygulamaları da bulunmaktadır.