Kırıkkale Baskı Beton
05
Şub

Kırıkkale Baskı Beton

Yaşam alanlarında yer alan yatay ve dikey yüzeylerin modern görünümlere sahip olması ve çok uzun yıllar kullanılabilmesi için uygulanan bir yöntem olan Kırıkkale baskı beton teknolojisi günümüzde her yerde karşınıza çıkan bir tekniktir. Çok fazla desen ve model seçme şansına sahip olduğunuz için hayal ettiğiniz zeminlere sahip olabildiğiniz bu yöntem aynı zamanda oldukça ekonomik bir yöntemdir.

Kırıkkale Baskı Beton
Kırıkkale Baskı Beton

Kısa süre de uygulanabilen ve kullanım ömrü çok uzun olan bu yöntem sayesinde taşların yan yana dizildiği görünümlere sahip yüzeyler elde edebilirsiniz. Bu yöntemin size sağlamış olduğu kolaylıklar arasında kolay temizlenebiliyor olması ve taşlarda olduğu gibi ot ve bitki uzaması gibi problemler ile karşılaşmıyorsunuz. Yatay ve dikey yüzeylerde uygulanabilen bir yöntem olan baskı beton uygulaması sayesinde dekorasyonlarınızın da çok şık ve zarif olmasını sağlayabilirsiniz.

Baskı Beton Tekniğinin Özellikleri

Tüm yüzeylere uygulanabilen bir yöntem olduğu için istediğiniz desenleri zeminlerde, duvarlarda, tavanlarda tercih edebilir ve görsel açıdan bir şölen yaratabilirsiniz.
Yüzey sertleştirilmesi için katkı maddesi kullanıldığı için desen kalıpları uygulandıktan kısa bir süre sonra sertleşen yüzeyler aşınmaz, tozumaz, korozyondan etkilenmez. Bu sayede kullanım ömrü boyunca sağlam yüzeylere sahip olabilirsiniz.
Kalıcı kir ve leke tutmayan bir teknik olduğu için kolayca temizlenebilir, her zaman temiz ve şık yüzeylere sahip olabilirsiniz.
Mukavemeti yüksek olduğu ve dayanıklı oldukları için çökme meydana gelmez, kırılmaz, her zaman sağlıklı ve sağlam yüzeylere sahip olabilirsiniz.
Çok sayıda desen ve model seçeneğine sahip olduğunuz için tüm yüzeylerde aynı deseni tercih edebilir veya farklı desenleri kullanarak yüzeylerde muhteşem desenlerin yer almasını sağlayabilirsiniz.
Klasik beton uygulamaları ve yüzey uygulama maliyetleri ile kıyaslandığında çok ekonomik maliyetler ile uygulanan baskı beton tekniği metrekare maliyeti açısından tasarruf etme imkanı da sağlıyor.
Farklı renkler tercih edebileceğiniz bir teknik olduğu için uygulanacak yüzeylerde renkli dekorasyonlar yapabiliyorsunuz. Ev ve iş yeri gibi mekanlarda duvar yüzeylerine uygulayabileceğiniz baskı beton uygulamaları ile dekorasyonların daha zarif ve daha şık olmasını sağlayabiliyorsunuz.
Taş yüzeylerde oluşan derz boşlukları ve taşların yerlerinden çıkması gibi durumlar söz konusu olmadığı için sizlere ekstra onarım maliyetleri oluşturmazlar.
Uygulama sırasında kullanılan desen kalıpları ile elde edilen pütürlü yüzeyler sayesinde yürürken kaymanızı önleyen baskı beton uygulaması sayesinde yaşam alanlarınızın daha konforlu olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Kırıkkale Baskı Beton Uygulama Yöntemleri

Beton döküldükten sonra beton yüzeylerin elde edilmesi ve sonrasında desen kalıpları kullanılarak farklı yüzey modellerinin oluşturulmasına dayalı olan baskı beton tekniği;

Mikser ile,
Pompa ile,
Özel form ile,
Teleskopik ve bantlı mikserler ile uygulanmaktadır.
C 40 beton türü kullanılarak elde edilen beton zeminlerin yüzeyleri kısa süre de sertleştirecek katkı maddeleri kullanılarak yüzeylerin daha kolay şekil alması sağlanıyor. Kullanılan baskı kalıpları uygulandıktan kısa bir süre sonra yüzey şekilleri oluşup katılaştığı için yüzey bozulması veya desen kayması gibi sorunlar ile karşılaşmıyorsunuz. Profesyonel bir şekilde uygulanan baskı beton uygulamasında sizlere sunulan onlarca desen arasından tarzınıza veya evinizde yer almasını istediğiniz modele uygun bir tasarım seçmeniz yeterli oluyor.

Kırıkkale Baskı Beton Avantajları

Yüksek mukavemetli ve dayanıklı betonlar kullanılarak elde edilen, yüzey sertleştiricileri kullanılarak ekstra sertlik kazandırılan yüzeyler ile çok uzun yıllar zarif zeminlere ve duvarlara sahip olabiliyorsunuz.
Yüksek mukavemet özelliği sayesinde herhangi bir şekilde çökme, kırılma veya zarar görme durumu söz konusu olmadığı için her zaman estetik ve zarif yüzeylere sahip oluyorsunuz.
Kullanılan malzemeler sayesinde herhangi bir şekilde kalıcı kir tutmayan, leke tutmayan baskı beton uygulamaları temizlemesi çok kolay olduğu için dilediğiniz gibi kısa süre de temizleyebiliyor ve şık yüzeylere sahip oluyorsunuz.
Klasik zemin uygulamalarından farklı olarak çok fazla desen ve model seçeneğine sahip olduğunuz baskı beton uygulamaları sayesinde evinizde veya iş yerinizde yer alan dekorasyon ile uyumlu zeminlere ve yüzeylere sahip olabiliyorsunuz.
Cilalama işlemi ile yüzey parlaklığı artırılabilen, yüzey estetiği ile şık zeminlere sahip olmanızı sağlayan baskı beton uygulamaları günümüzde çevrenizde görebildiğiniz bir teknik olarak hayatımızda yer alıyor.
Kısa süre de uygulandığı için evinizde veya iş yerinizde tadilat uygulamaları için uzun süreler beklemeniz gerekmiyor.

Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları standardı olan bir fiyatlandırma değildir. Firmaların kendi fiyat politikaları, uygulama esnasında kullanılan ürün kalitesi, uygulama alanının genişliği, tercih edilen motif gibi birçok etken fiyatlandırmayı etkilemektedir.
Tercih edilecek olan motifin çalışmasının zor olması durumunda işçilik maliyeti artmaktadır. Bu sebeple istenilen ücret standartların üstünde yer almaktadır.
Kullanılan ürünün kalitesi de ayrıca fiyat noktasında etkili bir faktördür. Kullanılan ürünler çeşitli kalitelerde müşterilere sunulmaktadır.
Uygulama alanının ne kadar bir alan olduğu direk olarak fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. İlgili firma uygulama alanında bir çalışma yaparak ne kara bir maliyetin olacağını müşterisine sunmaktadır.
Piyasanın serbest piyasa içerisinde yer almasından dolayı çok değişik fiyat aralıkları ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Belli dönemler içerisinde firmaların müşterilerine kampanyalar düzenlediği bilinmektedir. Firmaların kampanyalarının takip edilmesi ile birlikte daha uygun bir hizmet alınması sağlanabilmektedir.