Burdur Baskı Beton
26
Oca

Burdur Baskı Beton

Burdur baskı beton olarak baskı beton geleceğin zemin kaplaması diyebiliriz. Her zemine uygun olarak tasarlanabilen ve zemin kapladığında tek parça bir görünüm sunan baskı beton son derece estetik bir görünüme sahiptir. Dökülen betonun üzerine verilen desen ile diğer hazır kaplamaların aksine desende uyumsuzluk gibi durum oluşmaz ve tam uyum sağlar. Uygulanan özel baskı beton tekniğinin ne gibi avantajları olduğundan bahsetmek gerekirse şu şekilde örnek verebiliriz:

  • Yüksek mukavemetlidir.
  • Özel işlemler nedeni ile beton dökme işleminin ardından desen uygulanır. Ve desenler sorunsuz aktarılır.
  • Aşınma ve darbelere karşı dayanıklıdır.
  • Tozuma yapmaz, leke tutmaz.
  • Diğer zemin kaplamalarının aksine kaydırmazdık sağlar.
  • Solma yapmaz.
  • Desen silinmesi, yıpranması yaşatmaz.

Yukarıda saydığımız Burdur baskı beton kalitesi çevresinde sağlanan özellikler nedeni ile zemin kaplama konusunda en çok tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır.

Burdur Baskı Beton
Burdur Baskı Beton

Uygulamanın yapıldığı yer neresi olursa olsun her mekana özgün desen ve geniş renk kartelası nedeni ile seçiminde zorlanılmayan bir zemin kaplama türüdür. Çoğunlukla alışveriş merkezleri, parklar, bahçeler, okullar, otoparklar, turistik mekanlarda ve benzin istasyonlarında kullanılır. Uygulandığı zemine kazandırdığı dekoratif karakter sayesinde sağlam bir görünüm kazandırmaktadır.

Baskı Beton İşlemleri Nasıl Yapılır?

Burdur baskı beton olarak dikkat edilmesi gerekenlere ve baskı beton işlemlerinde izim önem verdiğimiz ve baskı beton işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenleri sizlere sunmaktayız.

Desenli Beton Sözleşmesi

Burdur baskı beton olarak müşterilerimizin faydalarını ve kendi faydamızı gözetmek amaçlı en önem verdiğimiz safhalardan biridir. Sözlü anlaşmalar ve akıldaki sorular giderildikten sonra iş sözleşme aşamasına geldiğinde karşılıklı sözlü olarak yapılan bütün vaatlerin ve isteklerin tamamının sözleşmeye yazılı olarak aktarılması gerekmektedir. Sözleşme işin tamamlanma süresi, kullanılacak malzeme ve desen ayrıntıları, fiyat, ödeme planı, ürün garantisi ve iş tamamlanmasının ardından verilecek bakım hizmetleri gibi işlemler sözleşme de açıkça belirtilmelidir.

Baskı Beton Saha Çalışması

Burdur baskı beton olarak özenle yürüttüğümüz saha çalışması size teslim edeceğimiz ürün kalitesini sağlayabilmek adına titizlikle yürütmekteyiz. Öncelikle zemin temizlenmeli, eski beton ve zemin üzerinde ki çim, taş gibi pürüzler temizlenmelidir. Baskı beton çiğ toprak zemin üzerine uygulanmalıdır.

Toprağın çok istikrarlı olmaması durumunda en az 4 inçlik granül dolgu veya alt taban önermekteyiz. Taban dolgusu sırasında kenarlara özel bir dikkat gösterilerek zeminde pürüz oluşturmayacak şekilde kaplanmalıdır. Bu işlem ısı yalıtımı açısından da çok önemlidir.

Şekillendirme

Burdur baskı beton olarak özel kalıplarımız ve desenlerimiz ile hizmet vermekteyiz, bu aşamada sizlerin en uygun ve en doğru deseni desen kataloğumuzdan seçmenize yardımcı olmaktayız. Baskı beton kalıpları metal, ahşap ve plastikten üretilmekle birlikte yüksekliği değişkenlik göstermektedir. Baskı beton kalıpları yani formlar iyi durumda olmalı zemin drenajı tam olarak sağlanmalı. Formlar birbirine uyumlu ve zemin kenarlarına tam olarak uyum sağlayarak boşluk bırakmamalı. Çoğu baskı beton formları ahşaptan yapılmakta zemin üzerine kazıklar veya özel vidalar ile sabitlenmektedir.

Burdur Baskı Beton Yerleştirme

Burdur baskı beton olarak uzman kadro ile yaptığımız bu işlemde herhangi bir hata ile karşılaşmamak adına işin uzmanları ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Uygulama uzmanları zemin özellikleri ve istenilen kaplama özelliklerine göre hazırladıkları özel çimento ile işlemlere başlamaktadır. Beton hazırlanırken uygulama alanının ve çevrenin özellikleri göz önünde bulundurarak katkı maddelerini %4’ü geçmemek kaydı ile ayarlamalıdır. Bunun ile birlikte baskı betonu için 4inç boyutunda taşlar kullanılabilir.

Baskı betonu tam olarak karışabilmesi için harç kamyonuna yerleştirilir. Harç kamyonun arkasındaki tambur betonun iyice karışması ve yerleşmesi için yavaşça dönmelidir. Harç kamyonun arkasında dönerek istenilen özellikleri sağlayan beton önceden hazırlanmış temele dökülür. Harç kamyonu temele betonu döker iken uygulama uzmanları ıslak betonu harç formlarının üst kısmına gelene kadar dökülmesine yardımcı olur. Ardından isteğe göre ayarlanmış şekillendirme işlemi yapılır.

Erken Bitirme

Islak beton temelde ayarlanmış kalıplara göre dökülür. Ardından metal ya da ahşap kalıp ile betonun üst şap bölgesi düzenlenir. Yüzeyi pürüzsüz hale getirildikten sonra yüzdürme işlemi adını verdiğimiz bir işlem uygulanır. Bu işlem için özel bir şamandıra kullanılır.

Taşlama ve son kontroller sağlandıktan sonra kurumaya bırakılır. Burdur baskı beton olarak bütün bu işlemleri sizler için özenle yapmaktayız.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burdur baskı beton olarak sizler adına her işlemi itina ile yapmaktayız. Fakat dikkat edilmesi gerekenlerden kısaca bahsetmek gerekirse işlemi yapacak firmanın geçmiş işlerine ve herhangi bir müşteri memnuniyetsizliğine neden olmuşlar mı kontrol edilmelidir. Uygulama yapan elemanların uzmanlık durumu mutlaka sorgulanmalıdır. Kullanılan malzeme kalitesi ve zemin-çevre uyumu mutlaka sorgulanmalı gerekli görüldüğü takdirde müdahale edilmelidir.

Burdur Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları standardı olan bir fiyatlandırma değildir. Firmaların kendi fiyat politikaları, uygulama esnasında kullanılan ürün kalitesi, uygulama alanının genişliği, tercih edilen motif gibi birçok etken fiyatlandırmayı etkilemektedir.
Tercih edilecek olan motifin çalışmasının zor olması durumunda işçilik maliyeti artmaktadır. Bu sebeple istenilen ücret standartların üstünde yer almaktadır.
Kullanılan ürünün kalitesi de ayrıca fiyat noktasında etkili bir faktördür. Kullanılan ürünler çeşitli kalitelerde müşterilere sunulmaktadır.
Uygulama alanının ne kadar bir alan olduğu direk olarak fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. İlgili firma uygulama alanında bir çalışma yaparak ne kara bir maliyetin olacağını müşterisine sunmaktadır.
Piyasanın serbest piyasa içerisinde yer almasından dolayı çok değişik fiyat aralıkları ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Belli dönemler içerisinde firmaların müşterilerine kampanyalar düzenlediği bilinmektedir. Firmaların kampanyalarının takip edilmesi ile birlikte daha uygun bir hizmet alınması sağlanabilmektedir.