Çankırı Baskı Beton
27
Oca

Çankırı Baskı Beton

Özel yapısı sayesinde tüm mekanlara uyum sağlayabilen geniş renk ve desen yelpazesi ile maksimum müşteri memnuniyeti sunan özel bir zemin kaplama türü olan Çankırı baskı beton rakiplerini bir çok avantajı ile geride bırakmaktadır. En önemli avantajı tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren özel yapısı sayesinde zeminin bulunduğu ortama kattığı karakteristik özelliktir.

Ayrıca dayanıklılık değerleri, ortama kattığı antik etki ve uygulama süresi ile de dikkat çekmektedir. Diğer bir deyişle kültüre saygılı zemin kaplama türü diyebiliriz. Dış ve iç mekanlarda rahatça kullanılabilir olması ve özel tasarım çeşitliliği sayesinde sınırsız kombinasyon ile zemin kaplama adına devrim niteliğindedir. En büyük özelliği tek tek taş döşenmiş bir görüntü ortaya çıkarmasıdır.

Çankırı Baskı Beton
Çankırı Baskı Beton

Geniş renk ve desen çeşitliliği ile uygulanabilen ve çeşitli mineral ve doğal taşların görünümünü sağlayan bu zemin kaplama türü kaymaz ve kaydırmaz yapısı, çökme yapmaması, leke tutmaması, solmayan ve güneşin zararlı ışınlarını soğurarak yansıma yolu ile dağılımını engelleme yönüyle oldukça fazla avantaj sağlar.

Zeminin bulunduğu ortamın dokusuna zarar vermeyen desen ve renk çeşitleri sayesinde mekanın antik görünümüne zarar vermez. Kültürel ve geleneksel değerlere zarar vermeyen aksine koruyan, devam ettiren zemin kaplama türüdür. Genellikle alışveriş merkezleri, okullar, otoparklar ve benzinliklerde karşılaştığımız bu zemin kaplama türü günlük hayatımızda gördüğümüz bir çok yerde tercih edilmektedir. Sadece dış mekanlarda değil tabuları yıkarak iç mekanlarda da sıklıkla kullanılan Çankırı baskı beton, iç mekanlar içinde uyumlu olduğunu göstermiştir.

Özellikle iç mekanlarda sıklıkla kullanılmıştır. Tek tek döşenmiş taş görüntüsüne rağmen tek parça olması sebebi ile taşlar arasında oynama olması neticesinde bozulan görüntü ve zemin bozulmalarına izin vermez. %90 oranına kadar doğal maddelerden oluşabilen bu zemin kaplama türü blok olarak uygulanması sebebi ile çökmelerden etkilenmez. Özel olarak hazırlanan karışım oranları sayesinde standart betona göre 6 kata kadar daha dayanıklı olabilmektedir.

Baskı Beton Nerelerde Kullanılır?

Çevre düzenlemeleri sırasında çoklu kullanım alanlarında sık sık karşımıza çıkan zemin kaplama türüdür. Genellikle okul, bahçe ve parklar, otoparklar ve benzinliklerde kullanılır.

Baskı Beton Avantajları

Tek blok halinde uygulanması sebebi ile kayma ve oynama gibi durumlara izin vermez. Yüzey düzlüğünü ve drenaj yapısını her zaman korur. Diğer zemin kaplama türlerinin aksine aralardan çıkacak olan ot ve toprak sızması gibi görüntüyü bozan durumlar ile karşılaşılmasını önler. Mevsim getirilerinden etkilenmeyerek dayanıklılığı sayesinde dekoratif görüntüye zarar vermez. Yüzey üzerinde iz bırakmayan yapısı, çökme yapmayan yapısı sayesinde sur birikmemesi, kaymaz ve kaydırmaz yapısı sayesinde ekstradan güvenlik avantajı sağlamaktadır.

Çankırı Baskı Beton Fiyatları

Güzellik, zarafet ve güvenliği bir arada sunan zemin kaplama çeşidi olan baskı beton her bütçeye uygun olması sebebi ile kolaylık sağlamaktadır. Diğer zemin kaplamalarından daha geniş renk ve desen kataloğuna sahip olan bu zemin kaplama türü sizi yıllar içinde tekrar tekrar yapılan yenileme işlerinden kurtararak diğer zemin kaplama türlerinden daha uygun bir maliyete denk gelmektedir. Uzun ömürlü olması sayesinde diğer zemin kaplamalarını yenileme ve bakım ücretleri yerine tek seferlik bir ödeme ile daha uzun kullanım sunar, buda uzun vadede size daha fazla kar ettireceği anlamına gelir. Genellikle baskı beton işlemleri metrekare üzerinden fiyatlandırılır.Her alan uygun baskı beton sayesinde diğer zemin kaplama ürünlerinde olduğunun aksine iç ve dış mekan ayrımı yapmazsınız. Bu sayede iç zemine ve dış zemine ayrı bütçeler ayırmak yerine tek bir bütçe planlaması ile hem dış hem de iç mekan zeminlerini kaplatabilirsiniz.

Zaman İçinde Desen ve Renk Bozulması Yaşanır Mı?

Baskı beton diğer zemin kaplama türlerinin aksine bozulma yaşamaz, uzun süreli kullanım vaat eder. Bu sayede hem tekrarlanan bir iş yükünden hem de tekrarlanan maliyetlerden kurtulmuş olursunuz. Baskı beton işlemi uzman eller tarafından yapıldığı sürece gayet verimli olmaktadır. Gerekli araştırmaları ve müşteri memnuniyetlerini, malzeme kalitesini değerlendirerek seçtiğiniz firmanın bu konuca tecrübeli olmasına dikkat etmelisiniz.

Çankırı Baskı beton yani günümüzün popüler zemin kaplama çeşidi gördüğünüz üzere birçok yönüyle diğer zemin kaplama türlerinden ayrılmakta ve rakip zemin kaplama malzemelerini geride bırakarak lider konuma gelmekte.

Çankırı Baskı Beton’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baskı beton uygulamasının yaptırılması ile birlikte onunla uzun bir süre yaşamak zorunda kalmaktayız. Bu sebeple dikkat edilmesi gereken bazı hususlara ciddi bir şekilde eğilmek gerekmektedir. Keza bu işlemin yenilenmesi mümkün değildir. Baskı beton işlemi içerisinde dikkat edilmesi gereken noktalar;

Motifin doğru tercih edilmesi gerekmektedir; Kullanılacak olan motifin kullanacağımız yere uyumlu olması gerekmektedir. Aksi durumda yeniden yapılması veya değiştirilmesi çok fazla mümkün değildir. Uygulamanın çıplak hali ile uygulamanın yapılacağı yere olan uyumu arasında farklılıklar olabilmektedir. Bu sebeple tercih yaparken uygulanacak olan noktanın göz önünde bulundurulması gerekmektedir.
Fiyat araştırması; Baskı beton ile ilgili küçük bir araştırma yaparak hangi noktaların fiyat kriterlerini etkilediğinin tespit edilmesi ve kriterlere göre seçim yapılması gerekmektedir. Aynı kalitede olduğunun anlaşılması ile çeşitli firmaların sunduğu fiyat aralıklarının değerlendirilmesi mümkündür. Konu ile ilgili araştırma yapılması bu anlamda çok önemlidir.
İşçilik; kullanılan malzemenin kalitesi ne kadar iyi olursa olsun, işçiliğin kötü olması durumunda istenilen sonuç elde edilememektedir. Bu sebeple anlaşma yapılacak olan firma ile ilgili ciddi bir araştırma sürecinin yaşanması gerekmektedir. Önceki yapılan işler ve memnuniyet oranlarının araştırılması ile birlikte seçim yapılmalıdır. Aksi takdirde iş şansa bırakılmış olmaktadır. istenmeyen bir baskı beton uygulaması ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir.