Bolu Baskı Beton
25
Oca

Bolu Baskı Beton

Her mekana uygun renk ve desen verebilmenin adıdır baskı beton. Bolu Baskı Beton ise tamda müşterilerin bu ihtiyacını karşılamaktadır.

Baskı beton işi park, bahçe, apartman önleri, cami havluları, restoranlar gibi aklınıza gelebilecek mimari estetik gerektiren her yerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Bolu Baskı Beton
Bolu Baskı Beton

Gönül rahatlığı dememizin sebebi desen ve renk açısından geniş olmasıyla beraber uygulamasının hem pratik hem de sağlamlık vererek uzun yıllar kullanılabilmesidir.

İçeriğinde bulunan kimyasal yapısı sayesinde renk pigmentlerin birim alandaki dağılımı her zaman parlaklık vererek güneşten gelen zararlı ışınlarında emilimini sağlamaktadır.

Bu sayede yansımayan ışınlar göz sağlığına da etki göstermektedir.

Bolu Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton insanlar tarafından mimaride en çok tercih edilen aktif uygulamalardandır. Beraberinde diğer merak edilen konu ise bu işlemin yapılış aşamalarıdır. Bolu Baskı Beton bu işlemi yaparken öncelikle zemini yabancı cisimlerden arındırarak temizliğini yapmakta daha sonrasında eğer zemin baskı beton işlemi için uygun değilse granül dolgu ile sağlamlaştırma işlemleri yapmaktadır. Eğer halen gereken düzeyde değilse baskı betonun yerleştirileceği alana önceden alt taban dolgusu yapılır. Bu şekilde zemin ayarlamaları yapıldıktan sonra zemine uygun kalıplar seçilerek uygulama işlemine başlanmış olur. Zeminde beton kalıpları ahşap kazıklar yardımıyla tutturularak beton harcının dökülmesi sağlanır, belirli bir zaman bekletilerek kalıp çıkarma işlemi yapılır. Baskı beton, zeminde estetik görünümle beraber bir o kadarda kaliteyi de artırmaktadır. Uygulama yöntemi olarak da önceden görüle bilirliği yapımında meydana gelebilecek hataların önceden öngörülebilir olmasını sağlamaktadır. Bu da hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlamaktadır.

Baskı Betonun Zemine Yerleştirilmesi

Temel hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra sıra baskı betonun zemine yerleştirilmesi gelmektedir. Uygulama için Bolu Baskı Beton uzmanları tarafından, mekanda uygulanacak çimento miktar ayarlaması yapılır. Zeminde baskı beton yapmak için genel olarak uzmanlar 4 inçlik taşların kullanımını tercih etmektedirler. Baskı beton harcı harç kamyonuna yerleştirme işlemiyle beraber, önceden hazırlanmış harcın harç kamyonuyla dökülmesi sağlanır. Taşlamanın yapılmasıyla kullanılması istenilen desendeki baskı betonun yerleştirilmesi yapılır ve ardından zemine oturması için yüzdürme işlemi yapılır. Son işlem olarak da baskı beton yapıldıktan sonra üzerinde rötuş varsa onarılır ve temizlik işlemiyle işlem sonlandırılır.

Baskı Beton Kalıpları

Baskı beton kalıpları mekana doğal görünüm verdiklerinden dolayı geniş kullanım alanının yanında pek çok uygulama kalıpları bulunmaktadır. Klasik baskı beton kalıpları olduğu gibi modern mimaride de pek çok alanda kullanılmaktadır. Bolu Baskı Beton sizlere mekan ister klasik isterse modern olsun uygun desenin seçiminde de yardım etmektedir. Kalıplar arasında genelde en çok tercih edilenler mekanın dokusuna en uygun olanlardır. Bu yönüyle parça bütün uyumluluğu sağlanarak ortamın betonarme yapısı kendini doğallığa bırakmaktadır.

Baskı Beton Cilalama Yöntemi ve Doğru Cila Seçimi

Baskı beton seçimi doğan desen ve taş görünümleri vermesiyle beraber parlak gösterişli bir yapıya da sahiptir. Fakat bu durum zeminlerde üzerindeki insan yoğunluğu olsun gerekse coğrafi koşulların oluşturduğu hava değişiklikleri olsun, bunlar ani renk değişimleri ve matlıklara neden olabilmektedir. Bu konuda uzman kadrosuyla hizmet veren Bolu Baskı Beton, baskılama işlemi sonrasında da zemine eski yeni görünümünü kazandırması için baskı beton cilalama işlemini de yapmaktadır. Baskı betona cilalama işlemi yapılmış zeminin pek çok faydası da bulunmaktadır. Bunlar arasında leke tutmazlık, parlak görünümün devamlılığı, kaliteli görünüm, yağmur sonrası oluşan nemlenmede azalma ve baskı betonun koruyuculuğunu artırması vardır.

Tabi bütün bu dekor mekan uyumu esnasında bir diğer önem verilmesi gerekende mekana uygun seçilen baskı betonun yanında doğru cila seçimi ve parlatma işlemleridir. Bu işlemler tek kompenentli beton cilası ve çift kompenentli beton cilası olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Bunlar arasında tek kompenentli cila koruması U.V ışınlarına karşı dayanıklılığı tek katmanlı olurken aynı şekilde çift kompenentli beton cilasında ise çift katmanlı dayanıklılık oluşturmaktadır. Eğer ki cila zamanı gelmiş ve diğer gerekli bakımlar yapılmamış ise zamanla betonarme yapı doğal görünümünü kaybederek erozyona sebep olacaktır. Bu durumda geri dönüşü olmayan sonuçlar oluşabilir. Son olarak eklenmelidir ki baskı beton mesleği icra edilişi bakımından sanata olan katkısı büyüktür. İnsanlarda ise son derece güven verici olması gerek parlaklık gerekse mekan ile uyumluluğu olsun her yönden zemin kullanımlarında daha çok tercih edilmeye devam etmektedir.

Bolu Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton uygulaması her zaman yaptırılması mümkün değildir. Bu sebeple halk arasında hangi aralıkta bir fiyat ile sunulduğu tam olarak bilinmemektedir. Firmalar fiyat noktasında birçok farklılıklar içermektedir. Bazı firmalar işçilik maliyetini daha düşük seviyelerde tutmakta bazıları ise kullanılan malzemeleri daha uygun fiyatlara temin etmektedir. Bu ve bunun gibi birçok konu fiyatlandırmayı etkilemektedir.
Baskı beton işleminin yapılmasına karar verilmesi ile birlikte araştırma yapılması tavsiye edilmektedir. Aynı kalitede yapılacak olan işlemler birbiri ile kıyaslanarak en uygun tercihin yapılması isabetli olacaktır. Fiyat noktasını etkileyecek bazı kriterler bulunmaktadır.
Uygulamanın yapılacağı alan; baskı beton uygulamasının ne kadar genişlikte bir alana yapılacağı fiyat noktasını etkilemektedir.
Kullanılacak ürünün kalitesi fiyat noktasını etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır. Piyasada kullanılmakta olan birden çok kalite baskı beton uygulaması bulunmaktadır. Hangisinin tercih edileceğine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olmaktadır. düşük kalitede bulunmakta olan baskı beton uygulamalarının bulunduğu gibi yüksek kalite içermekte olan baskı beton uygulamaları da bulunmaktadır.