Bingöl Baskı Beton
24
Oca

Bingöl Baskı Beton

Bingöl baskı beton olarak baskı beton geleceğin zemin kaplaması diyebiliriz. Her zemine uygun olarak tasarlanabilen ve zemin kapladığında tek parça bir görünüm sunan baskı beton son derece estetik bir görünüme sahiptir. Zemin üzerinde tek parça bir görünüme sahip olması nedeni ile çok tercih edilen bu zemin kaplaması, üzerine verilen desen ile diğer hazır kaplamaların yarattığı o zemin uyumsuzluklarını ve sorunlarını size yaşatmadan maksimum verim ile uygulanır ve kullanılır.

Bingöl Baskı Beton
Bingöl Baskı Beton

Baskı beton işleminin avantajlarından bahsetmek gerekirse:

  • Uzun ömürlü olması
  • Dayanıklı olması
  • Özel renk pigmentleri sayesinde solma yapmaması
  • Zemine tam uyum sağlaması diyebiliriz.

Bingöl baskı beton kalitesi çevresinde sağlanan özellikler nedeni ile zemin kaplama konusunda en çok tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. Uzun süre bozulma yaşamadan kullanılması sebebi ile maksimum müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Genellikle çoklu ve kalabalık kullanım alanlarında yani alışveriş merkezleri, parklar, oyun salonları, otoparklar ve okullarda kullanılmaktadır. Uygulandığı zemine kazandırdığı sağlam karakter nedeni ile dekoratif açıdan sağlam ve karakteristik bir görünüm kazandırmaktadır.

İşlemler Nasıl Başlar?

Anlaşma sağlanacak olan firmanın uygulama uzmanları zemin ve çevresini inceleyerek bilgi sahibi olurlar. Desen seçiminiz yüzünden oluşabilecek avantaj ve dezavantajları size bildirirler.

Desenli Beton Hizmeti Sözleşmesi

Bingöl baskı beton olarak özenle yürüttüğümüz bir uygulama aşamasıdır. Baskı beton yapılmadan önce, zeminin işlem için uygun hale getirilmesi, hazırlanması gerekir. Sözlü anlaşmalar ve akıldaki sorular giderildikten sonra iş sözleşme aşamasına geldiğinde karşılıklı sözlü olarak yapılan bütün vaatlerin ve isteklerin tamamının sözleşmeye yazılı olarak aktarılması gerekmektedir. Sözleşme işin tamamlanma süresi, kullanılacak malzeme ve desen ayrıntıları, fiyat, ödeme planı, ürün garantisi ve iş tamamlanmasının ardından verilecek bakım hizmetleri gibi işlemler sözleşme de açıkça belirtilmelidir.

Saha Çalışmasında Neler Yapılır?

Bingöl baskı beton olarak en özenli çalıştığımız safhalardan biridir. Zemin değerlendirmesi baskı beton uzmanları tarafından bu safhada yapılmaktadır. Zemin incelemesinin ardından zemin yüzeyinin temizlenmesi gerekmektedir. Herhangi bir pürüz durumunda baskı beton işlemi sırasında sorun yaşanacaktır. Bu nedenle eski zemin üzerindeki çim, taş, eski beton kısımları ve varsa tepecikler kaldırılmalıdır. Baskı betonun sağlıklı olabilmesi için çiğ toprak üzerinde çalışılmalıdır. Toprak kararlı bir yapıya sahip değil en az 4 inç boyutunda taş levhalar kullanılabilir. Alt taban dokusu uygulanır iken kenarla özen gösterilmelidir. Kenarların birleşme noktası olması sebebi ile oluşacak herhangi bir boşluk ya da drenaj bozukluğu ilerleyen dönemlerde daha fazla soruna sebep olacaktır. Alt temel hazırlığı tamamlandıktan sonra beton yerleştirme işlemi yapılmalıdır.

Bingöl Baskı Beton Çalışması Sonrasında Ne Yapılır?

Bingöl baskı beton olarak kalifiye eleman ve kaliteli malzeme kullanmaktayız. Baskı döküm safhasında hem malzeme kalitesi hem de uygulama yapan kişinin oluşacak işçilik kalitesini etkileyeceğini belirtelim. Ahşap, plastik ya da metal kalıpların kullanılabildiği beton döküm işleminde en önemli kısım kalıpların özel vida ve kazıklarla sabitlenmelidir. Sabitleme işleminde oluşan herhangi bir hata kalıba beton dökme işlemi gerçekleştiğinde giderilmesi en zor hata olacaktır.
Kalıba beton döküm işlemi sonrası da kalıpların sabitliği kontrol edilir. Arından beton üzerindeki kısım düzenlenerek betonun şap alması sağlanır. Normal beton karışımlarından farklı olarak bu beton karışımı hava şartlarının ve zeminin ana yapısının değerlerine göre düzenlenmesi sebebi ile zemine tam yerleşim sağlar. Beton dökülmeden önce harç arabasındaki yavaş ve uzun süreli karışımı ile tam karışım sağlayıp zemine uygulanıp şap işlemi yapıldığında şapın tam olarak betona aktarılmasını sağlar.
Beton döküm işleminin ardından yine ahşap ya da metal özel üretim malalar ile son düzenlemeler yapılır. Kenar üzerinde düzeltilmesi gereken ince detaylar düzenlenir. Ve seçilen desen uygulanır. İşlemlerin en başında belirttiğimiz gibi herhangi bir hata durumunda düzeltmesi zor bazen imkansız olan bu işlemde her şey itina ile yapılmalı, malzeme ve eleman kalitesi profesyonel derecede iyi olmalı. Sonrasında kuruma işlemine bırakılan betona tam olarak kuruyana kadar herhangi bir müdahalede bulunulmamalı. Uygulama uzmanınız beton karışımının, çevre ısısının ve zemin yapısının etkileyeceği bu kuruma işlemin ne kadar zaman alacağını size bildirecektir. Uzman bilgisi olmadan herhangi ek bir müdahalede bulunmamalısınız. Bingöl baskı beton olarak sizlere sizleri düşünerek hizmet vermekteyiz. Geniş renk ve desen yelpazemiz ile sizi mutlu etmeye hazırız.

Bingöl Baskı Beton Fiyatları

Yaptırılması düşünülen baskı beton ile ilgili kararı etkileyen önemli faktörlerden birisi de fiyat noktasıdır. Yaptırılacak olan işlemin büyük bir maliyet içerisinde olması bazı durumlarda ekonomik anlamda zorluklara sebebiyet vermektedir. Müşterilerin birçoğu baskı beton firmaları ile detaylı görüşmelerin sağlanması ile birlikte alınan fiyat teklifleri ile birlikte karar vermektedir. Firmalar çeşitli kampanyalar dahilinde farklı fiyatlar müşterilere teklif etmektedir.
Fiyat noktasına etki eden faktörler;
Baskı beton da kullanılan ürün kalitesi; Baskı beton işlemini etkileyen en önemli fiyat kriteri kullanılmakta olan ürünün kalitesidir. Kullanılan ürünün kaliteli olması durumunda ödenecek olan ücret artmaktadır.
Baskı Beton işlemi sırasında alınan hizmetin kalitesi; Alınacak olan hizmetin ne çerçevede kaliteli olduğunun da fiyatlandırmaya katkısı bulunmaktadır. Piyasada yapmış olduğu işler ile her hangi bir sıkıntı yaşamamış olan firmalar hizmet kalitesine güvenerek fiyat noktasında daha katı bir politika izlemektedir.
Her ne kadar da kaliteli bir firmanın ücretinin daha yüksek olduğu gerçeği bulunsa da bazı özel durumlarda bu konu farklılık göstermektedir. Firmalar zaman zaman uygun kampanyalar düzenleyerek kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmaktadır. Bu gibi durumlarda kalite çok uygun fiyatlara sağlana bilmektedir.