Ankara Baskı Beton
26
Eki

Ankara Baskı Beton

Biz Ankara baskı beton olarak geniş alan sağlamayı amaçlamaktayız. Bizim yaptığımız işlemlerin aslında daha güven sağlayıcı olduğunu anlatarak daha sağlıklı ve sağlam işler yapmayı amaçlamakta olduğumuzu söylemek gerekiyor. Baskı beton sisteminin en doğru şekilde yapımını sağladığımızı sizlere anlatmak istiyorum. Bu baskı beton sisteminin kendi alanımızda en doğru yapan firma olduğunu söylemek bizim en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ankara baskılı betonun yapmaya çalıştığı şey ise maliyet düşük olarak sunarak en yüksek faydayı sağlanmasına çabalamaktadır.

Ankara Baskı Beton
Ankara Baskı Beton

Bu konuda üstün bir başarı elde etmektedir. Bu yüzden fiyat belirme sisteminin en belirleyici özelliği olarak kalite olduğunu benimsemiş bir kurum olduğunu her daim belirtmektedir. Ankara desenli beton olarak yukarıda belirtilen birçok özelliğe sahip olduğuna dair güven sağladığımızı söyleyebiliriz. Bu konuda öncü bir firma olduğumuz rahatlıkla söylenebilir. Her türlü verim ve desteği sağladığımızdan emin olabilmeniz için tüm destek ve güveni verebildiğimizden emin olabilirsiniz.

Ankara Baskı Beton Sistemlerinin Özellikleri

Baskı betonunun kullanıldığı yerlerde normal betonlara göre birkaç kat daha fazla dayanıklı olduğu söylenebilir. Görüntü olarak estetiksel bir görünüşü olup, renkli ve güzel bir görüntü oluşturduğu söylenmektedir. Bu yüzeyin su emici özelliği azalmaktadır. Temizlenmesi konusunda işlemin daha kolay olmasından dolayı tercih edilme sebebi olarak söylenebilir. Beton yüzeyinde oluşan düşük su/çimento oranı sayesinde fazlaca dayanıklılık oluşmasına sebep olmaktadır.

Ankara baskı betonun tercih edilmesinin sebebi çok uzun sürmemesi ve pratik olması ile alakalıdır. Çünkü çok hızlı verim alınması birçok sebepten dolayı tercih edilebilmesini sağlamaktadır. Çok kolay onarımı da yapılabilmektedir. Özellikle mahalle aralarında tercih edilmesi, çok kolay onarım yapılması ve hızlı eski haline dönüştürülmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden hem oluşan hasarın kolay onarılması ve hızlı iş görmesi demektir.

Ankara Desenli Beton Çalışması
Ankara Desenli Beton Çalışması

Donma gibi soğuk şartlar altında oluşan olumsuzluklara maruz kalmaz. Zemin baskı beton diğer zemin seçeneklerine göre daha ucuz ve ekonomiktir. Ucuz olması daha çok tasarruf demek olduğundan dolayı tercih edilmesine sebep olunacak özellikler arasına girmektedir. Normal betonlara göre daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebilirim. Desenli betonun çok güzel bir yanı da kayma kaydırma yapmaz. Bask beton malzemesi güneşten etkilenip solma yapmaz. Tek parça halinde baskı beton yapımı yapılmaktadır.

Ankara Baskılı Beton Yapım Uygulanma Aşaması

Baskı beton yapılmaya başlanmadan önce zeminin temiz olmasına bakılır. Düzgün ve temiz olmayan bir zeminde baskı beton yapılması ve istenilen sonucun alınması mümkün olmadığını söylenebilir. İstenildiği gibi bir baskı beton şeklinin alınması açısından temiz bir zemin olması gerekmektedir. Sonrasında 8-10 cm genişliğinde olması gereken bir kalınlıkta çatlama, kırılma ve çökme oluşmasın diye bu ona uygun olarak bir harç beton dökülmesi yapılır.

Gerektiğinde bazı durumlarda çelik kullanılması da söz konusudur. Ardından beton dökme işlemi yapılır ve dökülen bu betonda sonra düzeltme işlemi yapılmaktadır. Düzeltme yapılmasının amacı da düzgün ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşmasını sağlamak için yapılmaktadır. Yapılan bu işlemlerin ardından yüzey sertleştirici tozu dökülür ve bekletilir. Sonrasından antik etki tozu ve kalıp ayırıcı tozu üzerine dökülür.

Baskı beton kalıplarıyla sıkıştırma işlemi yapılır. Bir iki gün geçtikten sonra basınçlı suyla veya daha güçlü bir su yardımıyla beton yüzeyinde bir temizle işlemi yapılmaktadır. Son olarak da daha çok sağlam olmasını sağlamak için yüzey koruyucu ve parlatıcı betona sürülür.

Bu işlemle de son işlem yapılmış olur ve son adımın da bitmesi sağlanmış olur. Bu işlemin son işlemle de noktalanmış olur.

Baskı Beton Kalıp Türleri

Beton baskı türleri çeşitli olarak yapılmaktadır. Düzensiz örgü baskı kalıbı, Walkway Slate baskı kalıbı, London Cobble baskı kalıbı, Yelpaze baskı kalıbı, Balık Sırtı baskı kalıbı, Kayrak baskı kalıbı, Şaşırtma Tuğla baskı kalıbı, Tile Border baskı kalıbuı, Lisbon Cooble baskı kalıbı gibi birden çok kalıp türü mevcut olduğu söylenebilir. Baskı beton kalıp türlerine göre fiyat belirtildiğini söyleyebilirim. Kalıpların şekillerine yapısal özelliklerine göre fiyat belirlenmesi ön plandadır.

Baskı beton fiyatlarını metrekareye göre de belirlendiği söyleynebilir. Bu tür baskı betonların kullanımı yapılırken bazı yardımcı malzeme ve yardım destekleyici malzeme kullanımı söz konusudur. Birden çok malzeme çeşidiyle yardım sağlamaktadır. Tokmak, cila, kalıp ayrıcı, mala çeşitleri, seçilen dekoratif kalıp, boya vb yardımcı destek baskı beton malzemeleri kullanılmadan istenilen yere uygulama yapılması mümkün değildir.

Baskı Firması Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baskı firmasının ne kadar geçmişi var ona bakılması gerekiyor. Yani eskisi mazi ne kadar derin ona mutlaka bakılması gerekiyor. Çünkü eskiye ait geçmişi ne kadar derin olursa o kadar deneyim demek ve işini en iyi yaptığının belirleyicisi olduğunu gösterir.

Beton firmasının teknolojisini kullanma şeklinin nasıl olduğunun sağlam olması gerekiyor. Baskı beton şirketinin deneyimli bir ekibi olmasına bakılması daha önce ne kadar iş yapabildiklerine bakılması gerekiyor. Şirketin daha önceki üstlendiği işleri ne boyutta yerine getirdiğine bakılması gerekiyor.

Ankara Baskı Beton Firması
Ankara Baskı Beton Firması

Çünkü bu gibi faktörler üstlendiği işi ne kadar yerine getirdiğini belirleyici olmaktadır. Çalışma gücünün ülkenin sınırlarının tamamında etkili olup olmadığına bakılması gerekiyor. Bu da kapasitesini belirler ki bu da şirkete olan güveni sağlamaktadır.

İstenilen beton oranında verdikleri fiyatın uygunluğuna bakılması yani birden çok firma arasındaki en yerinde fiyatı verip vermediğine bakılması gerekiyor. Kısacası aslında tüm bunların ortak noktaya çıkacağı bir konu olabilir.

Yani yapılacak araştırmalarda en iyi ihtiyaç karşılayıcı firma hangisidir ve tüm bu söylenenlerin ne kadarına cevap verip karşıladığı belirlenmesi gerekiyor. Belirlendikten sonra en uygun karar verilmesi daha uygun olacaktır.

Aşınmaya ve tozlanmaya karşı oldukça dayanıklı olduğu söylenebilir. Taze beton üzerine katkısız olarak kullanılmakta olup, kullanıma hazır hale getirilmesi ve baskı beton yüzey sertleşme amacıyla kullanılmaktadır. Normal betonun kullanılması bazen güç duruma geldiğinden dolayı genelde bu yöntem kullanılabilmektedir. Hatta son zamanlarda en çok kullanılan yöntem olarak gündem olmaya başlanmıştır. Kullanım alanları ise şöyle sıralanabilir; iç ve dış mekanlarda, araç ve yürüyüş alanlarda, kaldırımlarda, alışveriş merkezilerin yüzeylerinde, fuar alanlarında, otoparklarda, okullarda, hastane bahçelerinde, sahillerde vb. alanlarda kullanıldığı söylenebilir. Bu yüzden bu gibi alanlarda kullanımın olduğu söylenebilir. Her alanda kullanılmak için üretilen beton sisteminin ortak adı baskı beton olarak geçmektedir.