İzmir Baskı Beton
27
Eki

İzmir Baskı Beton

Tüm mekanlar için kullanılacak yapıda üretilen zemin kaplama sistemine izmir baskı beton denilmektedir. Bu sistemde birbirinden farklı ve desende bulunan pek çok ürün bulunmaktadır. Sistemin çekiciliği ise tüm bu ürünlerin uygulanabilir yapıda olmasıdır.

Zemin kaplama açısından dayanıklılık son derece önemlidir. Zemin kaplama için bu gibi durum dereceye girdiğinde estetik bir adım daha geride kalmaktadır. Fakat baskı beton sayesinde hem estetik ve renkli hem de sağlam zeminler oluşmaktadır. Ayrıca bu ürünler uzun süreli kullanım sağlamaktadır.

İzmir Baskı Beton
İzmir Baskı Beton

Baskı beton bir zemin döşeme sistemine verilen addır. Zemin döşeme kalite ve estetik isteyen bir işlemdir. İzmir baskılı beton bu iki özelliğin birleşmiş halidir. Renkli ve desenli yapısı ile estetik zevke hitap eden zemin çeşitleri malzeme olarak da sağlamlığa hitap etmektedir.

Uzun süreli kullanım sağlayan bu sistemin dayanıklılığı da oldukça yüksektir. Desenli beton ile taşlar tek tek döşenmiş görüntüsü bulunmaktadır. Fakat baskı beton ile işlem kısa sürede gerçekleşmektedir. Görüntü bakımından baskı beton bariz şekilde fark yaratmaktadır.

Bu sistemin en çekici yanlarından biri de seçenek yelpazesinin oldukça geniş olmasıdır. Ayrıca sistem özel zevklere uygun olarak da tasarlanmaktadır. Bunun yanı sıra antik etkisi de bulunan sistemin, kültürel ve geleneksel teması bulunmaktadır.

İzmir Baskı Beton Çalışması

Zemin baskı sistemlerinde pek çok farklı tür bulunmaktadır. Bu türlerden biri zemin baskı sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistem daha çok parklarda, bahçelerde, özel duvar ve dış cephelerde kullanılmaktadır. Ürünler döşendiği ortamı şık bir görüntü haline getirmektedir. Sistem aşınma olasılığı yüksek olan alanlarda dahi son derece başarılı sonuç vermektedir. Bu bakımdan sistem son dönemlerde oldukça fazla düzeyde tercih edilmektedir.

Duvar baskı sitemleri de baskı beton türleri arasında yer almaktadır. Yeni nesil görüntüler genelde herkesi cezbeder. Fakat bazen eski görüntüler pek çoğumuzu daha fazla etkilemektedir. Bu sistem sayesinde istediğiniz sofistike görüntüye sahip olabilirsiniz. Bu şekilde uygulanan baskı sistemleri inanılmaz şekil ve sonuç verecektir.

Zemin kaplama da bu sistemlerin bir parçasıdır. Sistem özellikle ağır işler ile uğraşılan yerler için tercih edilmektedir. Sanayi alanlarında ya da özel zemin kaplamaların istendiği bölgelerde bu sistem tercih edilmektedir. Görsel olarak etkili olduğu kadar bu sistemin direnç olarak da etkili olduğu gözlenmektedir.

Zemin Desenli Beton Çalışmasının Özellikleri

Yaşam alanlarımızı daha yaşanır hale getiren ürünler gelişme gösteriyor. Bu ürünler içinde yer alan ürünler artık daha estetik olarak üretiliyor. En yeni ve estetik ürünler ile yaşam alanlarımız eskisinden daha hızlı şekilde ve daha hoş görüntüde değişiyor. Zemin dahil olmak üzere duvar ve pek çok farklı alanda atık beklentilerimiz oldukça üst seviyede karşılanıyor. Bu ürünler kullanım kolaylığı yanında görsel güzelliğe ve dayanıklı yapıya da sahip olmaktadır. Günlük hayatta pek çok yerde karşımıza çıkan bu ürünler ile hayatımız daha güzel ve daha zevkli hale geliyor.

Özellik bakımından bu ürünler dış zeminlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Her zaman en iyi sonucu alacağınız ürünler uzun yıllar sağlıklı kullanım sunmaktadır. Ayrıca bu sistemin uygulama alanı da oldukça geniş düzeydedir. Sistem gün geliştikçe gelişerek bugünkü halini almıştır. Son hali ile gerek estetik açıdan gerek sağlamlık açısından artık her alanda bu sistem karşımıza çıkmaktadır. Uygulama alanı da oldukça geniş olan sistem ile her an her yerde karşılaşma olanağı bulunmaktadır.

İzmir Desenli Beton Çalışması
İzmir Desenli Beton Çalışması

Zemin baskı beton, uygulanma aşaması teknik bilgi ve beceri isteyen bir sistemdir. Ürünler sizin için en özel ve en farklı görüntüyü yakalamaktadır. Park ve bahçelerin dış görüntüleri bu ürünler ile daha renkli hale gelmektedir. Aşınma olasılığı yüksek olan yerlerde dahi ürünler oldukça başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Etkili ve harika yöntemler ile bu ürünler sadece bahçeler ya da duvarlar için değil aynı zamanda iç mekanlar için de harika bir görüntü oluşturmaktadır.

Görüntü olarak aslında bir dökme beton görüntüsüne sahiptir. Bu özelliğin yanında oldukça sağlam ve ince bir işçiliği bulunmaktadır. Maliyet açısından ise bu ürün pek çok üründen daha uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Bu uygulama sadece bir kez yaptırıldığında uzun yıllar kullanım sağlamaktadır. Doğru beton kalitesi ve uygun baskı beton fiyatları ile yapılacak olan işlem ile harika sonuçlar almak içten değildir. En doğru seçim ile ortama en uygun döşeme yapıldığında ortamın alacağı durum sizi bile şaşırtacaktır.

İzmir’de Duvar Baskılı Beton Sistemleri

Geleneksel yöntemler yerine yeni ve uzun ömürlü yöntemler sizi modern bir görüntüye kavuşturacaktır. Herkesten farklı beklentileri olan ve standardı sevmeyenler için duvar baskı sistemleri en iyi sonuçları verecektir. Son dönemlerin gözde metodu olan yöntem en fazla tarihi taş duvar görüntüsü ile ilgi çekmektedir. Dayanıklı ve şık görüntüsü yanında sistemin bir diğer avantajı, kolay bir şekilde uygulanmasıdır.

Bu sistemin pek çok avantajı bulunmaktadır. Ne kadar modernliği sevsek de eski görüntüler herkes tarafından sevilmektedir. Bu görüntü bazen tam olarak yakalansa da bazı sistemlerde dayanıklılık sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorun ile karşılaşmamak adına duvar baskı beton en doğru tercih olacaktır. Harika bir görselliği bulunan ürünün doğru şekilde uygulanması oldukça önemlidir. İç ve dış etmenlere karşı üstün dayanıklılık sağlayan sistemin farklı ve özel çalışmaları da bulunmaktadır. Gerekli işlemler yapılırken sistemin işin teknik uzmanları tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Sadece görsellik ile yetinmeyen görsellik yanında estetik de isteyenler beton baskı sistemini tercih etmektedir. Sağlamlık yanında ideal görüntü de sistem ile ortaya çıkmaktadır. Evlerde ya da iş yerlerinde güvenli bir şekilde sistem kullanılmaktadır. Okul bahçelerinde ya da umuma açık parklarda da bu sistem en modern haliyle bulunmaktadır. Dünya genelinde kullanılan sistem genel olarak solmayan renklere sahiptir. Bu bakımdan sistem sizlere uzun ömürlü bir kullanım sunacaktır.

Sadece ülkemizde değil dünya genelinde de sistem en gelişmiş hali ile bulunmaktadır. Sistemin en büyük avantajı zevki ne olursa olsun hemen hemen herkese uygun özellikleri bulunmasıdır. Duvar baskı beton uygulaması, taş duvar kağıdı ve tuğla kaplama kullanılarak elde edilmektedir. Bu şekilde ürünler 3 boyutlu bir görünüm kazanacaktır. Duvarlara derinlik kazandırmak açısından da bu sistem kolaylıkla uygulanmaktadır. Özel kalıplar kullanılarak sistem hemen her duvara kısa sürede özel olarak uygulanmaktadır.