Uşak Baskı Beton
10
Oca

Uşak Baskı Beton

Günümüzde beton kullanılarak elde edilecek yüzeylere baskı tekniği ile estetik görünümler kazandıran Uşak baskı beton teknolojisi özellikle açık alanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Birçok anlamda avantajlı bir teknik olan baskı beton tekniği sadece zeminlerde değil dikey yüzeylerde de uygulanmaktadır. Uygulaması çok kolay olan ve kısa süre de çok estetik yüzeyler oluşturan bu teknik, uygulama alanının kullanım amacına göre beton çeşidi seçme imkanı da sağlıyor. Günümüz standartlarına göre kullanılan betonlar hem uzun ömürlü hem de mukavemet özellikleri yüksek olduklarından dolayı yüzey estetiği çok uzun yıllar korunuyor. Beton yüzeylere yapılan kalıplar ile uygulanan bu teknik zaman bakımından avantaj sağlarken aynı zamanda tek tek taş dizmek zorunda kalmadan görsel olarak bire bir görünüme sahip olabiliyorsunuz.

Uşak Baskı Beton
Uşak Baskı Beton

Çok fazla sayıda desen kalıbına sahip olan Uşak baskı beton firması sayesinde hayal ettiğiniz veya tasarlamış olduğunuz zeminleri, duvarları ve tavanları elde edebiliyorsunuz. Günümüzde yoğun olarak zeminlerde uygulana bu teknik dikey yüzeylerde de kolayca uygulanabiliyor. Dikey yüzeyler için duvar kaplama malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz duvar dekorasyonları yerine baskı beton tekniği kullanarak mükemmel dekorasyonlar elde edebiliyorsunuz. Duvar kaplama malzemelerine göre hem kullanım kolaylığı sağlayan hem de maliyet avantajı sağlayan baskı beton teknolojisi sayesinde yaşam alanları daha estetik ve daha konforlu alanlar halin eğeliyor.

Baskı Beton Tekniği Uygulaması

Baskı beton tekniği, yeni bir teknik olarak hayatımıza girmiş ve uygulama maliyeti avantajı, estetik yüzeyler elde edilmesi nedeni ile diğer yüzey uygulamalarını bir adım geride bırakarak hepsinin önüne geçmiştir. Uygulaması oldukça kolay olan bu teknikte uygulama adımları şu şekildedir.

  • Beton yüzey elde edilecek alan beton uygulaması için hazır hale getirilir. Beton uygulaması seçilen beton türü ile yapılır ve yüzey düzleme işlemi yapılarak baskı uygulaması için hazır hale getirilir.
  • Yüzey hazırlama işleminden sonra sıra seçilen baskı kalıbı ile baskı yağma aşamasındadır. Bu konuda uzman olan Düzce beton baskı uygulama ustaları seçilen kalıplar ile başlangıç noktası seçilerek uygulama yapmaya başlar. Tek sıra halinde yapılan baskı uygulamasında dilerseniz renkte tercih edebiliyorsunuz.
  • Yapılan baskı uygulaması sonrasında betonun kuruması için beklenir. Son olarak beton yüzeye cila uygulaması yapılarak baskı beton uygulaması sonlandırılır.

Baskı beton tekniği ile yapılan yüzey uygulamalarında yatay zeminler için işlemler bu aşamaya göre yapılırken dikey yüzeylerde ise durum biraz daha farklıdır. Dikey yüzeylerde kalıpların istenilen şekilde yüzeye uygulanabilmesi için ekstra dayanak ve mesnet yüzeyleri yapılır. Bu durumda maliyet yatay yüzeylere göre biraz daha artacaktır.

Baskı beton uygulamasında kullanılan beton standart olarak C40 beton türü iken yüzeylerin kullanım amacına ve üzerine binecek yük miktarına göre daha dayanıklı beton türü de tercih edilebilir. Kullanılacak beton türüne göre de kalıp seçimi yapılması gereklidir.

Baskı Beton Tekniğinin Özellikleri

Baskı beton tekniği kullanılarak yapılan yüzey uygulamaları çok uzun ömürlü olup, çökme, kırılma, çatlama, yüzey aşınması gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmanızı önler. Bu sayede kısa vade de uygulama maliyeti ile karşılaşmanız söz konusu olmaz.
Onlarca farklı baskı kalıbı arasında seçme özgürlüğüne sahip olduğunuz için istediğiniz, beğendiğiniz veya yaşam tarzınız ile uyumlu olan deseni veya modeli seçebiliyorsunuz. Uygulama alanlarında yapılan dekorasyonlara uyumlu modeller seçme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Uygulama sırasında kullanılan kalıplar özel olarak tasarlanmış oldukları için yüzey uygulaması sırasında pürüzsüz yüzeyler elde edilmesini sağlıyor. Bu sayede baskı beton uygulamasında yüzeyler tek tek taşların özenle dizilmiş olduğu görünümlere sahip oluyorlar.

Kısa süre de uygulama özelliğine sahip olan ve zaman açısından avantaj sağlayan baskı beton uygulama tekniği muadil yüzey kaplam tekniklerine göre de oldukça ekonomiktir. Bu sayede bütçenizi korumanızı ve tasarruf etmenizi sağlar.
Antistatik özellikli C40 betonu kullanılarak uygulanan baskı beton tekniği cila işlemi ile hem parlak bir görünüme sahip olur hem de tozlanma, kalıcı kir tutma gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmanızı önler. Kolay bir şekilde temizlenebilen özellikli olan baskı beton teknolojinde temizleme işleminden dolayı yüzey renk kaybı, dezenformasyon veya korozyon görülmez.

Tüm iklim şartlarına uygun olarak elde edilen beton yüzeylere uygulanan baskı beton tekniği tüm iklim şartlarından etkilenmez, sıcak, soğuk veya yağışlardan etkilenmediği içinde uzun yıllar yüzey estetiğini korumaktadır.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Uşak baskı beton uygulama firması olarak onlarca farklı kalıp ve baskı modeli ile yatay ve dikey tüm yüzeylere uygulama yapıyoruz. Evlerinizde, iş yerlerinizde, meydanlarda, parklarda, iç mekanlarda, tavanlarda baskı beton uygulaması ile estetik yüzeyler elde etmenizi sağlayarak hem yaşam alanlarınızın konforunu ve estetiğini artırıyoruz hem de sizlere mükemmel yaşam alanları sunuyoruz. Günümüzde maliyet avantajı oluşturduğu için;

  • Parklarda, bahçelerde, yürüyüş yolları ve oturum alanları olarak kullanılan alanlarda baskı beton tekniği uygulanmaktadır.
  • Şehir içinde yer alan kaldırımlar, cadde kenarları, trafiğe kapalı alanlarda ve yürüyüş yollarında,
  • İş yerlerinin zeminlerinde, dikey yüzeylerinde, bahçe veya kapalı yaşam alanlarında,
  • Evlerinizde yer alan tüm zeminlerde, tavanlarda, duvar yüzeylerinde, balkon zeminlerinde, teras zemin ve duvarlarında,
  • Apartman bahçelerinde, açık otoparklarda,
  • Şehir meydanlarında, halka açık alanlarda ve tüm zeminlerde baskı beton tekniği uygulaması yapılmaktadır.