Tunceli Baskı Beton
14
Şub

Tunceli Baskı Beton

Tunceli baskı beton olarak baskı beton geleceğin zemin kaplaması diyebiliriz. Her zemine uygun olarak tasarlanabilen ve zemin kapladığında tek parça bir görünüm sunan baskı beton son derece estetik bir görünüme sahiptir.  Dökülen betonun üzerine verilen desen ile diğer hazır kaplamaların aksine desende uyumsuzluk gibi durum oluşmaz ve tam uyum sağlar. Uygulanan özel baskı beton tekniğinin ne gibi avantajları olduğundan bahsetmek gerekirse şu şekilde örnek verebiliriz:

  • Desen çeşitliliğinin fazla olması,
  • Özel renk pigmentleri sayesinde geniş renk yelpazesi ve solma yapmama özelliği,
  • Uzun süre kullanılabilir olması,
  • Aşınma ve kırılma yapmayacak şekilde dayanıklı olması,
  • Kaymaz ve kaydırmaz özel tasarlanmış yapısının olması.

Tunceli baskı beton olarak her yönü ile maksimum kalite hizmet vermekteyiz. Baskı beton kalitesi ve karakteristik özelliği ve yukarıda saydığımız özellikleri nedeni ile en çok tercih edilen zemin kaplama türlerinden biridir. Uzun süre bozulma yaşamadan

kullanılması sebebi ile maksimum müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü en çok tercih edilen zemin kaplama türlerinden biridir. Baskı beton işlemi bir dizi işlemden oluşur.

Tunceli Baskı Beton
Tunceli Baskı Beton

Tunceli baskı beton olarak sözleşmede sadece kendi faydamızı değil sizin faydanızı da gözetmekteyiz. Sözleşme yapılmadan önce işlem için firma araştırması yapılır. Bu araştırma sırasında sadece fiyat karşılaştırması değil aynı zamanda firma kalitesi ve müşteri memnuniyeti araştırması da yapılır. Firma bulunduktan sonra sözleşme kısmına gelelim. Firmanın size vaat ettiği bütün sözlü vaatler sözleşmeye aktarılmalıdır. Sözleşme içerisinde işin ne zaman biteceği, kullanılacak malzeme kalitesi ve diğer işlemler için ek ücret istenip istenmeyeceği açıkça belirtilmelidir. Tunceli baskı beton olarak tek sözleşme yapmakta ve müşterilerimizde hiçbir ek ücret istememekteyiz. Ayrıca işlemin tamamlanmasının ardından verilecek garanti ve bakım hizmetlerine dair detaylar eklenmelidir.

Tunceli Baskı Beton Saha Çalışması

Tunceli baskı beton olarak saha çalışmasında kalifiye eleman ve kaliteli malzeme kullanmaktayız. Baskı beton işlemi yapılmadan önce zemin hazırlama işlemi yapılmalıdır. Zemin temizlenerek uygulamaya hazır hale getirilmelidir. Zemin üzerindeki tüm çim, taş ve tepecikler temizlenmeli zemin düz hale getirilip çiğ toprak ortaya çıkartılmalıdır. Toprak istikrarı bu durumda çok önemlidir. Toprağın istikrarsız olması durumunda uygulama uzmanları bu durumu tespit ederek baskı beton harcına ekledikleri karışımlar ile bu istikrarsızlığı gidermeye çalışırlar. Beton harç karışımları ile giderilemeyen istikrarsızlık durumunda zemine en az 4 inç boyutunda taş plak yerleştirilebilir.

Desenli Beton Şekillendirme

Baskı beton işlemi için bir diğer aşamada kalıp ayarlamasıdır. Belirlenen şekle göre kalıplar hazırlanırken kalıplardan bahsedelim. Kalıplar ahşap, metal veya plastikten yapılabilir. Burada önemli olan kalıpların yıpranmamış olması ve sabitlemek için kullanılan özel vida ve kazıklar ile uyumlu olmasıdır. Ayrıca beton kuruma işleminin ardından kalıpların kolay çıkarılabilmesi için bu kazık ve özel vidaların kalitesi de son derece önemlidir. Ayrıca kalıp yerleşimi esnasında sonrasında sorun yaşamamak için drenaj doğru hesaplanarak bu hesap kalıplara düzgünce aktarılmalıdır. Tunceli baskı beton olarak bu işlemlerde tamamıyla titiz yapımız sayesinde sorun yaşamanızın önüne geçmekteyiz.

Damgalı Beton Yerleştirme

Tunceli baskı beton olarak işlemlerimizi tamamladıktan sonra sıra titizlikle uyguladığımız bir diğer aşamada. Zemin hazırlanmış, kalıplar belirmiş durumda olması sayesinde sıra baskı betonda. Uygulama uzmanları tarafında değerler hesaplanarak özel oranlar ile karıştırılan harç hazırlığında sıra. Harç hazırlandıktan sonra harç kamyonuna aktarılıyor. Harç kamyonu içerisinde düşük devirde uzun zaman karıştırılan baskı beton harcı kalıplara dökülür. Kalıplara döküldükten sonra beton yüzeyinin pürüzsüz olması için metal ya da ahşaptan özel olarak üretilmiş malalar ile, beton yüzeyinde ki pürüzler ve hava kabarcıkları giderilir. Kenarlarda bir sorun oluşmaması adına kenarlar tekrar kontrol edilerek emin olunmalıdır.

Baskılı Beton’u Erken Bitirme Aşaması

Baskı beton harcı kalıplara döküldükten sonra, metal ya da ahşap ile kalıbın üst şap bölgesi düzeltilir. Yüzeyin pürüzsüzlüğü bir kere daha kontrol edilir. Özel üretim malalar ile kanar kısımlarda gözden kaçan bir hata var ise fark edildiği anda beton kurumadan halletmek adına hemen düzeltilmelidilir. Tunceli baskı beton olarak erken bitirip sizin hem iş yükünüzü hem de tadilattan doğan zaman kaybınızı minimum düzeye indirmek için çabalıyoruz. Uzman kadromuz işlerin erken bitmesi için en doğru teknikler ile işlemleri halletmektedir.

Taşlama

Baskı betona kaba bir süpürge uygulaması yapılırsa ilave işlemlere gerek kalmayabilir. Eğer baskı beton deseni havlu veya damgalı olacaksa çelik mala kaplaması gereklidir. Beton kuruyup sertleşene kadar herhangi bir işlem uygulanmayacaktır. Beton kuruduktan sonra beton yüzeyine pürüzsüz ve düzgün bi görünüm elde edebilmek için çelik mala kaplaması tekrar uygulanır. Tunceli baskı beton olarak baskı beton için hayati önem arz eden işlemlerin yanında diğer alt işlemleri de titizlikle yürütmekteyiz.

Tunceli Baskı Beton Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tunceli baskı beton olarak sizler adına her işlemi özen ile yapmaktayız. Ama dikkat edilmesi gerekenlerden kısaca bahsetmemiz gerekirse işlemi yapacak firmanın geçmiş işlerine ve herhangi bir müşteri memnuniyetsizliği durumuna sebep olmuşlar mı kontrol edilmelidir ki bu yapılması gereken en önemli şeydir diyebiliriz. Uygulama işlemini yapan elemanların uzmanlık durumu mutlaka sorgulanmalıdır. Kullanılan malzeme kalitesi ve zemin-çevre uyumu mutlaka sorgulanmalı gerekli görüldüğü takdirde müdahale edilmelidir. Ayrıca uygulama uzmanı bilgisi dışında işlemler tamamlanmadan önce herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır. Aksi takdirde doğabilecek sorumlulukları firma kabul etmeyecektir. Doğabilecek soruna göre hem maddi hem de zaman açısından kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu gibi bir sorun ile karşılaşmamak adına uygulama uzmanı bilgisi dışında herhangi bir müdahalede bulunulmaması gerekmektedir. Genellikle bu durumu firmalar sözleşmelerine eklemektedir. Müşteri kaynaklı yaşanan sorunlardan doğabilecek zararları karşılamayacağını belirtmektedir.