Antalya Baskı Beton
15
Şub

Antalya Baskı Beton

Antalya baskı beton terimi oldukça uzun bir süre önce hayatımıza girmiştir. Piyasaya ilk olarak gelişmiş ülkelerde ve daha sonrasında ülkemizde görülmeye başlanmıştır. Ülkemizdeki şehirler arasında Antalya baskı beton noktasında oldukça ileri gitmiş bir şehirdir. Kullanım alanları bakımından yüksek maliyetli alanlarda ilk olarak kullanılsa da granit kullanılması ile birlikte nerede ise her yerde kullanılmaya başlanmıştır.

Antalya Baskı Beton
Antalya Baskı Beton

Baskı beton uygulaması genel anlamda zeminlerde kullanılmaktadır. Taşların tek tek döşenmiş algısı baskı beton ile sağlanmaktadır. Görüntü anlamında her hangi bir farklılık bulunmamaktadır. Baskı beton açısından birçok tercih vardır. Her mekana ve ortama uygun baskı beton çeşitleri talep doğrultusunda sunulmaktadır.

Antalya Baskı Beton Nedir?

Antalya baskı beton ile ilgili herhangi bir bilgisi bulunmayan sayısı oldukça fazladır. Baskı beton uygulamasının ne olduğu, nerelerde kullanıldığı, hangi durumlara hassas, hangi durumlara dayanıklı olduğu merak edilmektedir.
Baskı beton bir zemin uygulamasıdır. Doğal taşlardan oluşarak zemin istenilen görünüme kavuşturulmaktadır. Diğer zemin çeşitlerine göre bazı farklılıkları bulunmaktadır. Bu farklılıkların başında son derece dayanıklı olması ve kolay bir şekilde tahrip olmaması baş sırada bulunmaktadır. Antalya baskı beton bu sebeple oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Baskı beton ile ilgili bir diğer merak edilen konu da bu işlemin ne kadarlık bir süre içerisinde yapıldığıdır. Baskı beton uygulamasının süresi kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Uygulamanın yapılacağı alan, hangi tür bir işçilik istendiği, zeminin durumu, hava şartları süreyi etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Antalya Baskı Beton Kullanım Alanları

Antalya baskı beton kullanım alanı olarak son derece geniş bir bölge için tercih edilebilmektedir. Kafelerde, otoparkta, parklarda, okullarda, caddelerde, hastanelerde ve bil hassa sahillerde uygulama kullanılabilmektedir. Puzzle görüntüsüne sahip olması uygulamanın oldukça fazla tercih edilmesindeki sebeplerden birisi olarak gösterilmektedir. Bu şekilde görüntü oldukça beğenilmektedir. Puzzle görüntüsüne sahip olsa da kolay bir şekilde dağılmamaktadır. Sadece görüntü anlamında benzerlik göstermektedir. Beğenilmesinin bir başka nedeni de Arnavut kaldırımı olarak bilinen yapılar gibi arada her hangi bir boşluk bırakmamaktadır. Ayrıca uygulama güneşe maruz kalması ile her hangi bir deformasyona uğramamaktadır.
Baskı beton uygulamasının her zemine yapılması mümkün olmayabilir. Bu sebeple uzman bir ekibin işlemi başlatmadan önce zemin etüdü yapmaları icap etmektedir. Bazı durumlarda tercih edilen kalite zemine uygun olmayabilmektedir. İşinin ehli kişilere konunun emanet edilmesi ile birlikte bu durum derhal tespit edilecektir.

Neden Baskı Beton?

Baskı beton tercih edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Oldukça kısa süre içerisinde tamamlanması, ömrünün uzun olması bayta olmak üzere birçok sebepten tercih edilmektedir. Bu sebepler arasında birçok renginin bulunması, estetik görüntüsünün oldukça beğenilmesi de sıralanabilmektedir.

Antalya Baskı Beton Kullanmanın Faydaları;

Baskı beton tercihi son derece ekonomik bir tercihtir.

Baskı beton uygulamasının temizliği oldukça basittir.

Baskı beton uygulaması estetik bir görünüm içermektedir.

Baskı beton çatlama veya kırılma durumları ile karşılaşmayı engellemektedir.

Baskı beton işleminin çok fazla çeşidi bulunmaktadır.

Baskı beton uygulaması güneşten etkilenerek deforme olmaz.

Baskı beton uygulamalarında zeminde çökme olmamaktadır.

Baskı beton uygulaması oldukça pratik bir şekilde zemine yerleştirilmektedir.

Baskı Beton Cilası Nedir Hasıl Yapılmaktadır?

Baskı beton cilalaması olarak bilinen bir işlem bulunmaktadır. Belli dönemlerde veya ilk aşamada yapılması icap etmektedir. 3 işlev ile cilalama yapılmaktadır.
1.Estetik Görüntü: kullanım ile baskı beton uygulamaları zaman içerisinde matlaşmaktadır. Bu işlemin yapılması ile birlikte görüntü ilk gün ki görüntüye dönüşmektedir.
2.Tozlanmaya karşı: Baskı beton uygulaması pürüzlü bir yapıda bulunmaktadır. Bu durum nedeniyle tozlanma durumu olabilmektedir. Cilalama işlemi ile birlikte tozlanma problemi ortadan kalkmaktadır.
3.Yüksek Dayanıklılık: Cilalama işleminin yapılması ile birlikte baskı beton uygulaması yüksek bir dayanıklılık kazanmaktadır. Bu sebeple belli periyotlarda yaptırılmasında fayda bulunmaktadır.

Baskı Betonun Kalıpları

Baskı beton tek çeşitten ibaret bir uygulama değildir. Birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Düzensiz örgü kalıbı, yelpaze kalıbı, Walkway Slate Kalıbı, London Cobble Kalıbı, Balık Sırtı Kalıbı, Kayrak kalıbı, şaşırtma tuğla kalıbı, Tile Border Baskı, Lisbon Cooble Baskı şeklinde kalıplar bulunmaktadır.

Kalıpların her birisinin kendisine ait özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler ile hangi zeminde kullanılacağının iyi tespit edilmesi ile birlikte çalışmanın yapılması gerekmektedir. Uygun olan tercihin uygulanabilmesi için uzman bir ekibin yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Profesyonel bir ekibin çalışması ve kararı doğrultusunda baskı beton tercihine karar verilmelidir.

Baskı Beton Yapımında Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Baskı beton uygulaması içerisinde birçok malzeme kullanılmaktadır. Malzemelerin miktarı ve kalitesi son derece önemlidir. Yapım aşamasında ana ürünler ve bunula birlikte kullanılmakta olan yan ürünler bulunmaktadır. Ana ürün olarak kullanılmakta olan malzemeler kalıp, beton, tokmak, boya, yüzey şekillendirici sayılabilmektedir. Bu ürünlerin bulunmaması durumunda her hangi bir işlemin yapılması mümkün olmayacaktır.

Antalya Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları zabitlik içermemektedir. Her firma kendi bünyesinde bir fiyat uygulaması sunabilmektedir. Fiyatlandırmayı etkilemekte olan kriterler bulunmaktadır. Bunların varlığına ve miktarına göre fiyat tespit edilmektedir. Kriterleri kısaca bir gözden geçirmek gerekirse;
Kullanılan ürünlerin ne derece kaliteli olduğu,
İşçiliğin hangi hassasiyet ile yapıldığı,
İşin kaç gün içerisinde sonuçlanacağı,
Baskı beton işleminin ne kadarlık bir alana yapılacağı,
Firma fiyat politikası,
Kriterleri ile birlikte fiyatlar tespit edilmektedir. İşlemin yapılmasından önce ilgili firmanın ne şekilde bir hizmet verdiği ve ürünlerinin hangi kalite içerisinde bulunduğunun araştırmasının ciddi bir şekilde yapılması gerekmektedir.