Bayburt Baskı Beton
13
Şub

Bayburt Baskı Beton

Baskı beton zemin kaplama türleri arasında en çok tercih edilenidir. Bayburt baskı beton olarak her türlü ince ayrıntıyı düşünerek siz işlem başlangıcından bitimine kadar eşlik ettiğimiz bu süreçte her daim kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Baskı beton bir dizi işlemden oluşur. Bu işlemlerden bahsetmeden önce avantajlarından bahsedelim.

  • Doku, desen ve renk açısında geniş ürün çeşitliliği sunar,
  • İklim ve çevre şartlarından kolay etkilenmez,
  • Aşınma ve darbelere karşı dayanıklılık açısından son derece güvenilirdir,
  • Yıpranma olmaz ve kolay kırılmaz,
  • Asfalt, karo ve beton parke gibi diğer zemin kaplama türlerinin aksine çökme ve kırılma yapmaz,
  • Ultraviyole ışınlara karşı son derece dayanıklıdır ve rengi solmaz,
  • Zararlı otların diğer zemin kaplama türlerinde olduğu gibi aralardan çıkarak görüntüyü bozmasına olanak tanımaz,
  • Diğer zemin kaplama türlerinden daha dayanıklı ve daha uzun ömre sahiptir,
  • Diğer zemin kaplama türlerinin aksine maddi açıdan daha az külfetlidir,
  • Uygulanması ve diğer işlemlerin tamamlanması son derece hızlıdır.

Bayburt baskı beton olarak itinalı bir şekilde yürüttüğümüz bir uygulama safhasıdır. Baskı beton yapılmaya başlanmadan önce, işlem yapılacak zeminin baskı beton işlemi için uygun hale getirilmesi, ayarlanması gerekir.

Bayburt Baskı Beton
Bayburt Baskı Beton

Sözlü ve yazılı yapılacak anlaşmaya yönelik akıldaki sorular ve bilgi eksikliklerinin giderilmesinin ardından iş sözleşme safhasına geldiğinde iki taraf arasında sözlü olarak yapılan bütün vaatlerin ve isteklerin bütünün sözleşmeye yazılı olarak eklenmesi gerekmektedir. Sözleşmeye mutlaka işin tamamlanma süresi eklenmelidir. Kullanılacak malzeme ve desen ayrıntıları, fiyat, ödeme planı da dahil olarak, ürün garantisi ve iş tamamlanmasının ardından verilecek bakım hizmetleri gibi ayrıntılı işlemler de sözleşme üzerinde açıkça belirtilmelidir.

Bayburt Baskı Beton Saha Çalışmasında Neler Yapılır?

Bayburt baskı beton olarak en özenli çalıştığımız uygulama safhalarından biridir. Zeminin ayrıntılı olarak yapısal olarak değerlendirmesi baskı beton uzmanları tarafından bu aşamada gerçekleştirilmektedir.  Zeminin incelemesinin sonrasın da zemin yüzeyinin temizlenmesi gerekmektedir. Herhangi bir pürüz veya sorun halinde baskı beton işlemi sırasında istenmeyen sorunlar yaşanacaktır.  Bu sebeple mevcut zemin üzerinde bulunan çim, taş, eski beton kısımları ve varsa kaldırılmalı tepecikler düzleştirilmelidir. Baskı beton işleminin sağlıklı olabilmesi adına çiğ toprak üzerinde çalışılma sağlanmalıdır. Toprak kararlı ve istikrarlı bir yapıya sahip değil ise en az 4 inç boyutunda taş levhalar kullanılabilir toprağın istikrarsızlığı harç karışımı ile giderilemiyor ise gereklidir. Alt taban için hazırlanan alt taban dolgusu uygulanır iken kenarla ekstra özen gösterilmelidir. Kenarların birleşme noktası olması nedeni ile oluşabilecek en ufak bir boşluk ya da drenaj bozukluğu sonraki safhalarda daha fazla soruna sebep olabilir. Alt temel için gereken hazırlıkların tamamlanmasının ardından baskı beton için hazırlanan harcın yerleştirme işlemi yapılmalıdır.

Sonrasında Ne Yapılır?

Bayburt baskı beton olarak yetiştirilmiş eleman ve birinci sınıf malzeme kullanmaktayız. Beton baskı için hazırlanan harcın aktarılması aşamasında hem malzemenin kalitesi hem de uygulama yapan uzmanların oluşabilecek beton baskı kalitesini etki edeceğini belirtelim.  Ahşap, plastik ya da metal kalıpların işlemlere uygunluğu açısından seçilip kullanılabildiği baskı beton döküm safhasında en önemli kısım tabi ki kalıpların özel vida ve kazıklarla sabitlenmesidir. Sabitleme aşamasında oluşabilecek herhangi bir hata durumunda kalıba baskı beton harcı dökme işlemi gerçekleştirildiğinde düzeltilmesi en zor hata olacaktır. Kalıba baskı beton harcı döküm işlemi sonrası da kalıpların sabitliği kontrol edilmelidir. Ardından baskı beton harcı üzerindeki kısım düzeltilerek betonun şap alması yani pürüzsüz hale getirilmesi sağlanır.

Baskılı Beton Çalışmasının Özellikleri

Normal beton karışımlarından farklı olarak bu baskı beton karışımı hava şartlarının ve zeminin ana yapısının değerlerinin hesaba katılarak düzenlenmesi nedeni ile baskı beton işleminin yapılacağı zemine tam yerleşim ve uyum sağlar. Baskı beton harcı kalıplara dökülmeden önce harç arabasında yavaş ve uzun süreli karışımı ile tam yerleşim sağlayıp zemine uygulanıp şap ve düzleştirme işlemi yapıldığında bu şapın tam olarak betona yerleşimini sağlar. Baskı beton harcı döküm işlemlerinin ardından yine isteğe bağlı olarak seçilebilen ahşap ya da metal özel üretim malalar ile son düzeltmeler yapılır. Kenar ve köşeler üzerinde düzeltilmesi gereken ince detaylar büyük titizlik ile düzenlenir. Ve geniş desen kataloğundan özenle mekana uygun olarak seçilen desen zemine uygulanır. Uygulanan bu işlemlerin ilk sırasında belirttiğimiz gibi herhangi bir sorun durumunda düzeltmesi zor hatta bazen imkansız olan bu zemin kaplama türünde her şey özen ile yapılmalı, malzeme olarak birinci sınıf kalitede ve eleman yetişmişliği profesyonel düzeyde iyi olmalı. Baskı beton için yapılan bu işlemlerin sonrasında kuruma işlemine bırakılan kalıplara dökülmüş baskı beton harcı tam anlamıyla kuruyana kadar herhangi bir temas ve işlemden kaçınılmalı.

Bayburt Baskı Beton Avantajları Nelerdir?

Uygulama uzmanınız baskı beton harcı karışımının, çevre ısısının ve zemin yapısının süresini etkileyeceği bu kuruma işleminin ne kadar zamanda gerçekleşeceğini size bildirecektir. Uygulama uzmanı bilgisi dahilinde olmadan herhangi bir ek müdahale de bulunmamalısınız. Bayburt baskı beton olarak sizlere sizleri düşünerek hizmet vermekteyiz. Geniş renk ve desen yelpazemiz ile sizi mutlu etmeye hazırız. Ayrıca baskı beton işleminin yapılması için uygulanan ilk aşamadan son aşamaya kadar sizleri mut edebilmek adına her türlü desteği sunarak mekanınız için en uygun desen ve renk tipinizi seçmenizde en büyük destekçiniziz. Hazırladığımı görsel destekli materyaller ile işlemlerin arından nasıl görüneceğine dair bilgi sahibi olmanıza ve uygun olup olmadığına kadar bütün bilgi desteğini yılların getirdiği tecrübe ile sizlere sunmaktayız. Bu çabalarımızın tek amacı kaliteli bir zemin kaplamasına mutluluk içerisinde sahip olmanızı hedeflediğimiz amacımızı yerine getirmektir.