Sinop Baskı Beton
10
Şub

Sinop Baskı Beton

Her türlü iç ve dış mekanda kullanım açısından rahat olacak şekilde hazırlanan zemin kaplama işlemine Sinop Baskı Beton denilmektedir. Birbirinden farklı renk ve desenlerde uygulanabilirliği sayesinde hemen hemen her ortamın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uygulanabilir olması sayesinde diğer zemin kaplama türlerinin önüne geçmektedir. Günümüz teknolojik imkanları sayesinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir olması zemin kaplatma ihtiyacı duyan kişilerin ilgisini çekmektedir. Baskı beton işleminin en güzel yanlarından bir tanesi zemine uygulandığında taşların tek tek döşenmiş hissiyatı oluşturması ve dekoratif açıdan mükemmel bir görüntü oluşturmasıdır.

Sinop Baskı Beton
Sinop Baskı Beton

Bu işlemin diğer bir güzel tarafı ise desen kataloğunun geniş olması sebebi ile sonsuz kombinasyon ile zevk ve zeminin bulunduğu ortama uygun desenin oluşturulabilmesidir. Bu sayede karakteristik bir görünüm oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Sunduğu bunca olanak ve imkanın yanı sıra uygulama süresi çok kısa olan bu zemin kaplama türünde işlem sayesinde kaplama yaptırılan alan çok kısa sürede kullanılabilir hale gelmektedir. Baskı beton sayesinde yapılan işlemler durumunu, rengini ve kalitesini çok uzun yıllar koruyabilmektedir. Baskı beton için kullanılan beton karışımının içinde bulunan renk pigmentleri her türlü zararlı ışını absorbe ederek hem solmayı hem de zararlı ışınların yansıma yolu ile yayılımını önlemektedir.

Sinop Baskı Beton Nedir?

Dayanıklı malzemelerden yapılmasından ötürü kalitesini uzun yıllar koruyabilmektedir. Yüksek kaliteli malzeme kullanılan içeriği ve hemen hemen her renk kombinasyonunu içeren geniş renk yelpazesine sahip olması sayesinde, baskı beton işlemi her mekan ve ortama kolaylıkla uyum sağlayabilmektir. Dış etkenlerden korunarak hiç bir şekilde etkilenmeyecek durumda dizayn edilen bu baskı beton projeleri bu yönüyle de diğer zemin kaplama türlerinin önüne geçmektedir. Ayrıca temizliğinin kolay olması sebebi ile bir çok mekanda diğer zemin kaplama türlerine göre daha fazla avantaj sağlamaktadır.

Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Diğer zemin kaplama türlerini geride bırakarak en çok kullanılan zemin kaplama türü olan baskı beton son dönemlerde oldukça popülerdir. Bir çok uygulama safhası bulunan bu işlemde ilk olarak zemin temizliği ve zeminin taş, çim ve tepeciklerden arındırılması ile başlanır. Çiğ toprak üzerinden başlanarak yapılması gereken bu zemin kaplama türü bu sayede daha sağlam bir yapı elde edilmesine olanak sağlar. Eğer ki zeminde yeterli toprak yok ise veya toprak zemin kaplama için yeterince istikrarlı değil ise beton karışım oranları değiştirilerek bu istikrarsızlık giderilmeye çalışılır. Beton karışımı toprak istikrarsızlığını gidermede yeterli olamıyor ise zemine taş plak yerleşimi veya granül dolgu işlemi uygulanır. Bu tamamen zemin yapısına göre belirlenmektedir. Zemin kaplaması için en önemli safhalardan biri olan zeminin temizliği ve uygun hale getirilmesi aşaması tamamlandıktan sonra seçilen desene ve modele uygun kalıplar ayarlanıp saha çalışmalarına başlanır. Zemin kaplama için kullanılan kalıplar özel vida veya kazıklar ile yerleştirikden sonra sabitlenmelidir. Beton dökme ve kuruma işleminin ardından çıkarılacak olan bu kalıplar yerleştirilir iken zemin drenajı sağlanmalıdır. Yaptırmış olduğunuz zemin kaplama işlemi tamamlandıktan sonra derece şık ve karakteristik bir görünüme sahip zemine kavuşmuş olucaksınız.

Baskı beton kalıplarının farklı farklı şekillere kolaylıkla modellenmesi sayesinde hemen her istediğiniz modele sahip olabilmektesiniz. Kısaca sizin zemininizin görüntüsünü oluşturan asıl unsurlar bu kalıplar olmaktadır.

Baskı Beton Zemine Nasıl Uygulanır?

Zemine uygulanma aşamasından bahsetmek gerekir ise ilk önemli noktamız harcın uygulama uzmanları tarafından belirlenen oranlarda karıştırılarak elde edilmesidir. İlk olarak beton zemine dökülecek harç gereken kıvamda hazırlanmalıdır. Bu zemin kaplama işleminin sağlıklı bir sonuç vermesi ve sağlıklı olarak ilerlemesi için temel gerekendir. Zemine toprağın istikrarsız olması durumunda taş plakalar ile destek olunmalıdır. Hazır hale gelen harç, harç kamyonu içerisinden kalıplar içine kalıpların üst seviyesine kadar dökülür. Ardından özel üretim ahşap yada metalden üretilebilen mala benzeri aletler ile pürüzlü yüzey düzeltilerek pürüzsüz hale getirilmelidir. Kenarlara özel itina gösterilerek herhangi bir sorunla karşılaşılması önceden önlenmiş olur. Kalıplara harç dökümünün ardından istenilen desene göre özel hazırlanmış kalıplar ile desenleme ve kuruma işlemine geçilir. Uygulanan zemine kazandırdığı kaymaz ve kaydırmaz yapı, uzun süreli bozulmadan kullanım, aşınma ve tozuma yapmayan yapısı nedeni ile yıllarca mutluluk içinde kullanabileceğiniz zemin kaplama türü olan baskı beton hazır hale gelmiş bulunmaktadır.

Sinop Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları birçok kriter çerçevesinde değerlendirilmekte olduğundan değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre fiyat aralıkları değişebilmektedir. Bu sebeple istenilen ürünü tercih edilmesi ve nasıl bir firma aracılığı ile anlaşma sağlandığına göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Fiyat noktasına etki eden faktörler;
Kullanılan ürün kalitesi; Baskı beton işleminin yapılması aşamasında kullanılmakta olan ürünlerin kalitesinin yüksek olması durumunda maliyet artmakta bu sebeple fiyat yukarılara çıkmaktadır. Bu durumun tersinin de düşünülmesi mümkündür. Kullanılmakta olan ürünlerin kalite düzeyinin düşük olması durumunda ödenecek olan tutar daha az olacaktır.
Alınan hizmetin kalitesi; her konuda olduğu gibi baskı beton işleminin yapılması durumunda da kaliteli bir hizmet almanın daha yüksek bir bedeli bulunmaktadır. Tercih edilecek olan firmanın daha önce ne düzeyde işler yaptığının araştırması yapılması gerekmektedir. İşini özveri ve profesyonellik ile yapmakta olan firmalar ücret noktasında daha yüksek bir bedel ile çalıştıkları görülmektedir.
Her ne kadar da kaliteli bir firmanın ücretinin daha yüksek olduğu gerçeği bulunsa da bazı özel durumlarda bu konu farklılık göstermektedir. Firmalar zaman zaman uygun kampanyalar düzenleyerek kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmaktadır. Bu gibi durumlarda kalite çok uygun fiyatlara sağlana bilmektedir.