Siirt Baskı Beton
09
Şub

Siirt Baskı Beton

Yatay ve dikey yüzeylerde başarılı bir şekilde uygulanan bir teknik olan baskı tekniği, Siirt baskı beton modelleri ile farklı renk ve desenlerde uygulanabilmektedir. Beton yüzeylere uygulanan baskı tekniği ile yüzeylere farklı desen ve modeller kazandırılan bu teknik yeni nesil yüzey uygulaması olarak hayatımıza girmiştir. Standart zemin uygulamalarına göre çok fazla avantaja sahip olan baskı beton teknolojisi kullanım ömrü çok uzun olan ve yüzey estetiği ile yaşadığınız alanlara zarafet kazandırabiliyorsunuz.

Siirt Baskı Beton
Siirt Baskı Beton

Onlarca farklı desene sahip olan baskı kalıpları kullanılarak oluşturulan baskı beton tekniğinde isterseniz özel tasarımlar da yaptırabiliyorsunuz. Beton tercihinden renk tercihine kadar çok sayışa seçeneğe sahip olduğunuz bu sistemde renklendirmek için kullanılan renk pigmentleri güneş ışınlarına ve mevsimsel etkilere dayanıklı olduğu için herhangi bir şekilde renk kaybı veya renk solması yaşamıyorsunuz.

Maliyet avantajı sağlayan baskı beton tekniği, diğer yüzey uygulama tekniklerine göre çok daha düşük maliyetlere sahiptir. Birim metrekare uygulama maliyeti ile sizlere avantaj sağlayan baskı beton uygulamasında kullanılan beton türüne, baskı kalıbına, cila işlemine bağlı olarak maliyet değişkenliği ortaya çıkabiliyor. Kullanım ömrü ve uygulama maliyeti ile diğer sistemler kıyaslandığında çok büyük bir avantaja sahip olduğunuz baskı beton tekniği, Siirt baskı beton firmaları tarafından kısa süre de uygulanıyor.

Baskı Beton Tekniğinin Avantajları

Yüksek mukavemet özelliğine sahip olması ve zemin dayanımı ile kolay kolay kırılmayan ve çökmeyen betonlar oluşturması nedeni ile uzun kullanım ömrüne sahiptir.
Güneş ışınlarından ve mevsimsel etkilerden zarar görmeyen, desenleri kullanım ömrü boyunca ilk günkü gibi kaldığından estetik yüzeylere her zaman sahip olabiliyorsunuz.
Antiseptik ve antistatik özelliklere sahip olduğu için kalıcı kir tutmayan, tozlanmayan ve kolay bir şekilde temizlenebilen baskı betonlar estetik yüzeyleri ile yaşam alanlarınıza renk katar.
Onlarca farklı desen ve modele sahip olabileceğiniz baskı beton uygulamalarında istediğiniz, hayal ettiğiniz desenlere sahip yüzeyler elde edebiliyorsunuz.
Tek tek dizilmiş taş desenlerine sahip olsa da beton yüzeyler olduğu için ot bitmesi, minik taşların sürekli yüzeylere çıkması gibi durumlar söz konusu değildir.
Yüzey estetiğini korumak için istediğiniz zaman cila kullanarak parlatabileceğiniz, her zaman zarif ve estetik yüzeylere sahip olabileceğiniz baskı beton tekniği tüm yaşam alanlarında yatay ve dikey yüzeylerde kolay bir şekilde uygulanabilmektedir.
Uygulaması kolay olan ve kısa süre de uygulanabilen bir sistem olan baskı beton tekniği ile yaşam alanlarında ve dış cephelerde kısa sürelerde ekonomik uygulamalar yaptırabilirsiniz.

Siirt Baskı Beton Nasıl Uygulanır?

Baskı beton uygulanacak yüzeylerde yatay ve dikey olarak farklı yöntemler tercih edilir. Yatay yüzeylerde Siirt baskı beton firması olarak seçilen beton türüne göre uygulama yapılacak olan beton dökme işlemine uygun hale getirilmesi için kalıplar ile sınırlandırılır. Seçilen beton, kalıpların içine dökülür ve istenilen yüksekliğe kadar kalıplar içinde düzgün bir şekilde yayılır. Yüzey baskısı yapabilmek için betonun yüzey tabakasının katılaşması gereklidir. Bu işlem için bir süre beklenebileceği gibi katılaşmayı hızlandıracak kimyasallarda kullanılabilir. Yüzey katılaşması istenilen kıvama geldiğinde seçmiş olduğunuz baskı kalıpları kullanılarak baskı tekniği uygulanır. Çok sayıda kalıp kullanılarak sorunsuz bir şekilde uygulanan baskı tekniği ile desenli yüzeylere sahip olursunuz.

Dikey yüzeylerde bu teknik uygulanırken kalıpların yüzeyde baskılı bir halde kalabilmesi için bir karkas sisteminin kurulması gerekir. Siirt baskı beton firması olarak sahip olduğumuz teknolojisi sistemler ile sizlere bu konu da farklı teknikler sunuyor, optimum fayda alacağınız yüzeylere sahip olmanızı sağlıyoruz.

Siirt Baskı Beton Tekniği Hangi Yüzeylerde Kullanılır?

Açık alanlarda yer alan tüm yatay ve dikey zeminlerde uygulanabilen bir teknik olan baskı beton tekniği farklı modellerin bir arada kullanılması içinde ideal bir tekniktir.
Yaşam alanlarında, iç mekanlarda, teraslarda, balkonlarda, tüm zeminlerde ve tavanlarda uygulanan bir sistem olan beton baskı tekniği ile yaşam alanlarınızı daha renkli ve daha zarif alanlar haline getirebilirsiniz.
Bahçelerde, parklarda, caddelerde, meydanlarda, yürüyüş yollarında uygulanabilen baskı beton tekniği uzun ömürlü olduğu için bu yüzeylerde çok uzun yıllar kullanılabilir.
Siirt baskı beton firması olarak ihtiyaç duyduğunuz veya hayal ettiğiniz tüm yüzeyler için baskı beton uygulaması yapabiliyoruz. Yatay ve dikey zeminlerin tamamı için bu tekniği tercih edebilirsiniz.