Sivas Baskı Beton
23
Ara

Sivas Baskı Beton

Son yılların en çok uygulanan ve tercih edilen yüzey kaplama sistemlerinden olan baskı beton, birçok özelliğiyle rakiplerine açık ara fark atmaktadır. Sivas baskı beton firmamız başta ilimiz olmak üzere bütün Türkiye’ye baskı beton uygulamaları gerçekleştirmektedir. Her zaman güvenilen ve aranılan bir firma konumundayız. Yaptığımız başarılı uygulamalar neticesinde artık bu sektörde neredeyse bir numarayız diyebiliriz. Yaptığımız bütün çalışmalar garantilidir. Çünkü biz kullandığımız malzemenin kalitesine ve alanında uzman ekibimizin profesyonel işçiliğine sonuna kadar güveniyoruz.

Baskı beton uygulamaları ilk kez Amerika’da ekonomik olduğu için kullanılmıştır. Ancak zamanla estetik görünümü ve sağlamlığı anlaşılınca önce Avrupa olmak üzere bütün dünyaya yayılmıştır. Ülkemizde de ilk kez 1990’lı yılların başında kullanılan baskı beton, 2000’li yıllardan itibaren bütün yurda yayıldı. Sivas baskı beton olarak bu alanda yıllardan beri hizmet veriyoruz. Görünümü itibariyle hemen her ortamla uyumlu olan bu uygulamalar uygulandıkları her mekana ayrı bir hava katmaktadırlar.

Sivas Baskı Beton
Sivas Baskı Beton

Benzerlerinden birçok özelliği ile ayrılan baskı betonun en çok tercih edilme sebeplerinden bazıları; uzun ömürlü olması, kısa sürede tamamlanması, ekonomik olması, sağlam ve şık olmasıdır. Baskı beton uygulamasının kısa sürede tamamlanması birçok kişide kolay olduğu algısı oluşturabilmektedir. Ancak durum hiçte böyle değildir. Kesinlikle bu yanılgıya düşerek tanımadığınız kişilere baskı beton uygulaması yaptırmayınız. Çünkü birçok aşamadan oluşan baskı betonun her bir aşaması ayrı bir profesyonellik gerektirmektedir. Aşamalardan herhangi birisinde yapılacak hata bütün çalışmanın heba olmasına sebebiyet verebilir.

Bu yüzden kesinlikle tanımadığınız kişilere baskı beton uygulaması yaptırmamanızı öneririz. Sivas baskı beton uygulaması aşamaları için her biri alanında uzman ekipler görev alır. Yılların deneyimine sahip elemanlarımız titiz bir çalışmanın sonucunda sizlere mükemmel bir işçilik sunarlar.

Baskı Beton Desen Seçimi

Baskı beton uygulamaları farklı aşamalardan meydana gelir ve her aşamada farklı bir malzeme kullanılır. Kullanılan malzemelerden birisi de baskı betonun olmazsa olmazı desenlerdir. Firma olarak müşterilerimize yüzlerce farklı desen seçeneği sunuyoruz. Mekanlarınız için baskı beton uygulamalarında en önemli noktalardan birisi de doğru desen seçimi yapmaktır. Çünkü seçeceğiniz desenler ile modern, tarihi ya da otantik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Desen seçimi noktasında kararsız kaldığınızda uzman arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaktadır.

Sivas Baskı Beton Renk Seçimi

Uygulamalarımızın bir diğer önemli aşaması ise elbette ki Sivas baskı beton renk seçimi olmaktadır. Seçeceğiniz doğru desen ve renk ile mükemmel görünümler oluşturabilirsiniz. Sizlere yüzlerce farklı renk seçeneğinin içinde bulunduğu ve firmamıza özgü renk kartelaları veriyoruz. Bu sayede mekanlarınız için uygun olan renkleri çok daha kolay bir şekilde seçebilmektesiniz. Doğru renk seçimi ile çevresiyle uyum içerinde olan mükemmel yüzeyler oluşturabilirsiniz. Tamamı profesyonel çalışanlardan oluşan elemanlarımız seçeceğiniz birden fazla rengi de profesyonellikle uygulayabilmektedir.

Yani tek renk seçmek zorunda değilsiniz. Birbiriyle uyumlu olacak şekilde farklı renk kombineleri de oluşturabilirsiniz. Müşterilerimize en çok uyguladığımız renklerin başında güz rengi, beton grisi, açık ve koyu mavi ile tuğla kırmızısı gelmektedir. Eğer karar vermekte zorlanırsanız, uygun renk seçimi için ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Baskı Beton Sağlam Mı?

Yüzey kaplama sistemleri içerisinde baskı beton uygulamalarının en çok tercih edilme sebepleri arasında hiç şüphesiz sağlamlığı gelmektedir. Sivas baskı beton uygulamalarımızda 1. sınıf A kalite malzeme kullanılmaktadır. Bu yüzden yaptığımız uygulamaların tamamı ömürlük uygulamalardır. Kesinlikle uzun yılar boyunca renk canlılığını ve bütünlüğünü korumaktadır. Baskı beton uygulamalarının sağlamlığı kullanılan malzemenin kalitesi kadar uygulamayı yapan kişilerin profesyonelliği ile de doğru orantılıdır. Bu yüzden kesinlikle amatör gruplara uygulama yaptırmayınız.

Sivas Baskı Beton Uygulama Alanları

Günümüz teknolojik imkanları ve kullanılan malzemenin kalitesiyle birlikte uzman ellerle hemen her alana rahatlıkla uygulanabilmektedir. Sivas baskı beton uygulama alanları arasında aklınıza gelebilecek hemen her mekan bulunmaktadır. Uygulama yapabilmemiz için sizin hayal etmeniz yeterlidir. Baskı beton uygulamaları arasında en sık yaptığımız alanların başında ise;

 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Caddeler
 • Otoparklar

tarzındaki alanlar gelmektedir. Bunların haricinde yine özel yaşam alanlarındaki tuvalet, banyo, koridor, balkon ve mutfaklar da bizim uygulama alanlarımızdandır.

Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton birbiri ardına devam eden bazı aşamalardan meydana gelir. Bu aşamaların her birisi ayrı bir uzmanlık gerektirir. Bu yönden Sivas baskı beton firması ekiplerinin tamamı profesyonel ve deneyimli kişilerdir. Yaptığımız uygulamaların bazı aşamaları şu şekildedir:

İlk aşama olarak bu alada profesyonelliğimizi konuşturuyor ve mükemmel bir zemin etüdü çalışması yapıyoruz. Zeminde bulunan her tür otu, taşı ve istenmeyen nesneleri temizliyoruz.

Zemin çalışmasının ardından zemin için uygun formları ayarlanması ve zemine uygulanması işlemi gelmektedir. Bu ilk iki aşama uygulamanın sağlıklı olması için çok önemlidir. Çünkü uygun drenaj sıcaklığı ancak ilk iki aşamanın sağlıklı yapılmasıyla elde edilebilmektedir.

Üçüncü aşama olarak ise, baskı beton uygulamasının ana malzemesi olan harcın hazırlanması yer alır. Profesyonel ekibimiz beton mikseri yardımıyla hazırlanan harç uygun kıvama geldiğinde zemine dökülme işlemi gerçekleştirilir. Bu aşama oldukça önemli olup, harç dökülürken eşit dağılması ve yüzeyde boşluk bırakılmaması çok önemlidir. Ayrıca yüzeyde hava kabarcığı da bırakılmamalıdır.

Sivas baskı beton uygulaması aşamaları yüzey düzleştirme, sertleştirme ve desen ile renk uygulaması şeklinde devam etmektedir.

Son olarak ise yüzeye kürleme işlemi yapılır. Bu işlem sayesinde bütün yüzey tamamen sızdırmaz ve kaydırmaz bir yapıya kavuşur.