Konya Baskı Beton
14
Ara

Konya Baskı Beton

Baskı beton uygulamaları dünya genelinde en popüler zemin kaplama sistemlerinden birisidir. Sahip olduğu birçok özelliğinden dolayı tercih edilen Konya baskı beton uygulamaları özellikle öne çıkan birkaç özelliği sebebiyle çok kısa sürede büyük bir alana yayılmıştır.

Konya Baskı Beton
Konya Baskı Beton

En çok tercih edilmesini sağlayan özelliklerinin başında ekonomik olması, çok dayanıklı ve sağlam olması, kolay uygulanabilir ve uzun ömürlü olması gelmektedir. Baskı beton sistemleri mekanlarınıza antik bir hava katacaktır. Doğal ya da granit taşlar yardımıyla zeminlerinize uygulanan bu sistem sayesinde eşsiz güzellikte mekanlara kavuşacaksınız.

Baskı Beton Kullanım Alanları

Baskı beton uygulamaları sizlere kullanım alanı noktasında sınırsız seçenek sunmaktadır. Ancak elbette ki bu sınırsız seçenek profesyonel eller ile gerçekleşmektedir. Aklınıza gelebilecek hemen her mekana rahatlıkla uygulama yaptırabilmektesiniz. Biraz önce de belirttiğimiz gibi uygulama alanlarının çeşitliliği kullanılan malzemenin kalitesine ve uygulama yapacak ekibe göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak genel olarak sıklıkla yapılan Konya baskı beton kullanım alanları aşağıda madde madde yazılmıştır.

 • Parklar ve bahçeler
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Havuz kenarları
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Teraslar

Sahiller gibi alanlar başlıca baskı beton uygulamalarının sıklıkla yapıldığı alanlardır.

Baskı beton uygulamaları uygulandıkları zemine çok ayrı bir hava katmakta ve neredeyse tüm insanlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Bu uygulamanın çok sevilmesinin nedenlerinden biriside zeminde puzzle görünümü oluşturmasıdır. Ancak dediğimiz gibi sadece görünümü oluşturuyor. Yoksa zemin kesinlikle puzzle gibi parçalardan oluşmuyor. Baskı beton uygulamaları tek kalıp halinde olup, sağlamlığını da en çok bu durumuna borçludur. Ayrıca Konya baskı beton bütün halinde olduğu için arasında ot bitmez ve görünümü değişmez.

Baskı beton uygulamaları çok sağlam uygulamalar olup, kesinlikle olumsuz hava koşullarından etkilenmez. Yakıcı soğuk ya da kavurucu sıcak zemininizin yüzeyinde asla bozulmalara sebep olmamaktadır. Çünkü çok sağlam bir yapısı olan uygulama bu halini uzun yıllar boyunca devam ettirebilmektedir. Tek parça halinde uygulamaların yüzeyi çok düzgün, pürüzsüz ve bir o kadar da kaydırmaz bir yapıya sahiptir.

Baskı Beton İlk Nerede Kullanıldı?

Baskı beton uygulamaları ilk olarak 1970’li yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıldı. Daha sonra ise başta Almanya, İngiltere ve Fransa olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır. Kullanılma amacı ise çok yüksek maliyetlere mal olan zemin kaplama sistemlerini çok daha ekonomik bir hale getirmekti. Ancak zemin baskı beton uygulamalarının estetik açıdan güzelliği ve uzun ömürlü olması kendisine olan bakışı değiştirdi. Artık ekonomiklikten ziyade estetikliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıktı.

Ülkemizde ise ilk olarak İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde 1990’lı yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. 2000’li yıllardan itibaren ise neredeyse hemen her ile yayılmış ve yaygın olarak kullanılmıştır.

Konya Baskı Beton Uygulamaları

Baskı beton uygulamaları birçok farklı aşamadan meydana gelmektedir. Kısa sürede tamamlanabilen bir uygulama olmasına rağmen kesinlikle profesyonel kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi halde birçok hatalar yapılabilir ve istenilen sonuç elde edilemeyebilir. Konya baskı beton uygulamalarının ilk aşaması başarılı bir zemin etüdü olmaktadır. Çünkü en önemli aşamalardan olan zemin etüdü düzgün yapılmazsa baskı beton uygulamasından istenilen sonucun alınması mümkün olmayacaktır.
Sonrasında formların ayarlanması ve zemine yerleştirilmesi gelmektedir. Bu ilk iki aşama uygun drenaj sıcaklığının elde edilmesinde oldukça önemli rol oynamaktadır. O yüzden hata yapılmaması çok önemlidir. Bir sonraki aşamada ise baskı beton için en önemli olan kısım yani harç içeriğinin hazırlanması ve zemine tatbiki gelmektedir. Özel ölçülere göre hazırlanan harç uygun kıvama geldiğinde zemine dökülmektedir. Bu esnada uzman ekip harcın bütün yüzeye eşit dağılması, yüzeyde boşluk ve hava kabarcığı kalmaması için yoğun çaba sarf edecektir.

Konya baskı beton uygulaması harç dökülme işleminin ardından şaplama olarak bilinen yüzey düzleştirme aşaması ile devam etmektedir. Bu sayede yüzey dümdüz bir yapıya kavuşur ve pürüzsüz bir hal alır. Sonrasında yüzeye sertleştirme aşamaları uygulanır. Bu işlemler sırasında yüzey sertleştirici ve kalıp ayırıcı tozlarından istifade edilmektedir. Zemine seçilen desenlerin ve renklerin uygulanmasından sonra artık baskı beton birkaç günlüğüne dinlenmeye bırakılır ve sonrasında tazyikli su ile yüzeyi temizlenir. En son olarak ise yüzeye kür adı verilen özel bir kimyasal karışım uygulanır. Bu karışım sayesinde yüzey çok daha parlak, sağlam, sızdırmaz ve kaydırmaz bir yapıya dönüşür.

Konya Baskı Beton Avantajları Nelerdir?

Uzun ömürlü, dayanıklı ve sağlam uygulamalardır.
Temizliği oldukça kolaydır ve kolay kolay leke tutmaz.
Konya baskı beton avantajları arasında bir diğer önemli olanı ise yakıcı güneşten etkilenmemesidir.
Soğuk havalar baskı beton yüzeyinde herhangi bir aşınmaya sebep olmaz.
Çok ekonomik olmasıyla ön plandadır.
Sınırsız sayıda renk ve desen seçeneği mevcuttur.
Tek parça ve geniş bloklar halinde olduğu için çökme gibi bir durum oluşmaz.
Estetik görünümlere sahiptir.

Baskı Beton Malzemeleri Nelerdir?

Baskı beton malzemeleri birçok etkenden oluşmaktadır. Ancak bunlardan bazıları var ki olmazsa olmazlar arasındadır. Bu sebeple sizlere Konya baskı beton malzemeleri içerisinde olmazsa olmazları maddeler halinde yazarak paylaştık.

Kalıp ayırıcı
Cila
Tokmak
Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
Önceden seçimi yapılan dekoratif kalıp
Boya
Yüzey ve renk sertleştirici
Harç

Konya Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton uygulaması açısından çok geniş bir alanda hizmet alma imkanına sahipsiniz. Bu sebeple ister istemez fiyat noktasında da birbirinden farklılıklar olmaktadır. Çünkü fiyatlar genel olarak uygulama yapılacak alana, alanın büyüklüğüne, kullanılan malzemenin kalitesine, zeminin durumuna, uygulayacak firmanın profesyonelliğine gibi bazı kriterlere göre değişiklikler gösterebilmektedir. Ancak sadece ilimizde değil bölgemizde ün salmış bir firma olarak fiyat noktasında da bütün vatandaşlarımıza en uygun baskı beton uygulama fiyat teklifini sunuyoruz.

Baskı Beton Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Biz Konya baskı beton olarak vatandaşlarımızı her zaman iyi bir baskı beton firmasında olması gerekenler hakkında bilgilendiriyoruz. Sonrada baskı beton firması seçilirken aşağıda belirttiğimiz hususlara dikkat edilmesi gerektiğini söylüyoruz.

Köklü bir firma olmasına,
Yeni teknolojileri kullanıp kullanmadığına,
Kadrosunun profesyonel olup olmadığına,
Almış olduğu işleri zamanında ve anlaşmaya uygun teslim edip etmediğine,
Bilinen referanslarının olup olmadığına,
Ülkemizin hemen her yerinden iş alabilme kapasitesine,
Yaşanabilecek problemlerde en kısa sürede teknik hizmet sağlamasına,