Kırşehir Baskı Beton
06
Şub

Kırşehir Baskı Beton

Kırşehir baskı beton zemin kaplama denilince akla gelen popüler zemin kaplama tiplerinden biridir. Sunduğu avantajlar ve diğer zemin kaplama türlerine göre neden daha çok tercih edildiği anlaşılmaktadır. Baskı beton iç ve dış ortam fark etmeksizin her türlü zeminde uygulanabilmesi diğer zemin kaplama türlerinin önüne geçmesini sağlamaktadır. Sadece bu bakımdan değil diğer birçok özelliği bakımından baskı beton tercih edilir.

Bu özelliklere değinmek gerekirse başlıca olanları:

Özel renk pigmentleri sayesinde solma yapmaz,

Aşınma ve kırılmalara karşı dayanıklıdır,

Sağlık açısından zararlı herhangi bir madde içermez,

Desen çeşitliliği fazla ve göz alıcıdır,

Kaymaz ve kaydırmaz özel yapısı sayesinde rahat kullanım sunar.

Başlıca özellikleri bunlar olsa da zemin kaplama da bir devrim niteliği taşıyan baskı beton, en çok zemini tam kaplaması ve ortama kattığı karakteristik görünüm nedeni ile tercih edilir. Kırşehir Baskı Beton zemine uygulanmadan önce baskı beton yapan onlarca firma arasından seçim yapmak gerekir.

Kırşehir Baskı Beton
Kırşehir Baskı Beton

Firmanın geçmişte yaptığı işler, müşteri memnuniyet derecesi ve malzeme kalitesi mutlaka incelenmeli. Bunlar göz önünde bulundurularak baskı beton yapacak firma tercih edilmelidir. Ayrıca firmanın baskı beton işleminde zemin için garanti hizmeti vermesi ve baskı beton verimliliği için düzenli bakım hizmeti sunuyor mu araştırılmalıdır. Bu hizmetler önemsiz gibi gözükse de kalite ve verimlilik açısından önemlidir.

Kırşehir Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton birçok uygulama safhasından oluşur. Bunlardan ilki zemin ayarlamasıdır. Zemin öncelikle sadece çiğ toprak kalana kadar temizlenmelidir. Taş, çimen ve tepecik var ise kaldırılmalı ve düzeltilmelidir. Ardından toprak yapısı yapılacak baskı beton işlemi incelenmeli toprağa uygun beton karışımı için fikir edinilmelidir. Toprak yeterince istikrarlı değil ve beton karışım oranı ile bu istikrarsızlık giderilemiyor ise en az 4 inç boyutunda taş levha kullanılmalıdır. Zemin ayarlamasının ardından mekana uygun desen seçilmelidir.

Mekanın karakteristik ve dekoratif özelliklerini yansıtan uygun bir desen seçilmeli. Bu işlemlerin ardından zemine uygulama uzmanları tarafından yerleştirilen kalıplara dikkat edilmeli. Kalıpların özel vida ve kazıklar ile sabitlenmeden önce drenajın yeterince sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmelidir. Kalıp yerleşiminin zemin kenarlarını kapsadığından emin olunmalıdır. Zemine göre hazırlanmış özel beton karışımı harç kamyonuna aktarılmalı, düşük devirde uzun süre karıştırılmalıdır. Bu sayede beton malzemelerinin hem iyice karışması hem de yerleşmesi sağlanır.

Karışım işleminin ardından baskı beton için hazırlanan beton kalıpların üst sınırına kadar dökülür. Kalıp içerisine dökülen betonun pürüzlü üst kısmı özel üretim ahşap yada metal mala ile özenle düzeltilir, Şap alma da denilen bu işlemde kalıbın zemin kenarına gelen kısımlarına özen gösterilmelidir. Ardından belirlenen deseni oluşturmak için kalıpların üstü desen kalıpları ile kapatılır. Bu işlemlerin ardından beton kurumaya bırakılır. Kuruma işlemi sırasında uygulama uzmanı bilgisi dışında herhangi bir işlem uygulanmamalıdır. Aksi takdirde işlemlerin baştan tekrarlanması bile gerekebilir. Bu gibi durumlarda firmalar zararı karşılamayacaktır, bu da maddi açıdan bütçenize zarar verecektir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baskı beton işlemi için anlaşılan firma ile baskı beton işlemine başlamadan önce mutlaka yazılı bir sözleşme imzalanmalıdır. Bu hem sizin haklarınızı hem de firma hakları ve vaatleri açısından önemlidir. Sözleşme içerisinde mutlaka işlemin bitiş tarihi, kullanılacak malzeme kalitesi, var ise garantisi ve var ise bakıma dair işlemlerin mutlaka sözleşme üzerinde yer alması gerekmektedir. Firmanın size verdiği her türlü sözlü vaadi yazıya aktarmanız önemlidir. Doğabilecek herhangi bir olumsuzluk anında kullanılması açısından iki nüsha düzenlenmeli ve mutlaka biri sizde kalmalı ayrıca saklanmalı. Bu hem sizin iş üzerinden almanız gerekenleri alamamanız durumunda, hem de firmanın vaatleri dışında bir istekte bulunulmaması adına işinize yarayacaktır.

Baskı Beton Nerelerde Kullanılır?

Baskı beton genellikle okullar, bahçeler, alışveriş merkezleri, otoparklar ve benzin istasyonlarında kullanılır.

Baskı Beton Sağlık Açısından Zararlı Mıdır?

Baskı beton içerdiği renk pigmentlerinin doğal yollardan elde edilmesi nedeni ile sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmaktadır. Ayrıca aşınmaz ve tozumaz yapısı sayesinde sağlık açısından avantaj oluşturmaktadır.

Baskı Beton Avantajları Nelerdir?

Baskı beton uzun süreli kullanıma rağmen aşınma ve yıpranma yapmaması en büyük avantajlarındandır. Ayrıca mevsimsel olaylardan etkilenmemesi en büyük avantajlarından biridir. Baskı beton mekana kattığı bütünsel ve fütüristik görünümde avantajlarından biridir.

Kırşehir Baskı Beton Fiyatları

Şehir içerisinde birden çok baskı beton işi yapmakta olan firma bulunmaktadır. Bu firmalar serbest piyasa koşulları çerçevesinde çalışmaktadır. Belli bir standardı fiyat noktasında bulunmayan bir iş olarak şehir içerisinde baskı beton işlemi yapılmaktadır. Verilen hizmet firmalarda farklılıklar göstermektedir. Her firma baskı beton işi ile ilgili aynı kalitede malzeme ve işçilik kullanmamaktadır. Bu sebeple fiyat noktasında her firmanın farklı bir politikası bulunmaktadır.
Fiyat noktasına etki eden faktörler;
Kullanılan ürün kalitesi; Yaptırılması düşünülen baskı beton işi ile ilgili en önemli unsur kullanılacak ürünlerin kalitesidir. Bu nokta hem ücretlendirme açısından hem de yaptırılacak olan işin kalitesi bakımından önemlidir.
Alınan hizmetin kalitesi; Alınacak olan hizmetin ne çerçevede kaliteli olduğunun da fiyatlandırmaya katkısı bulunmaktadır. Piyasada yapmış olduğu işler ile her hangi bir sıkıntı yaşamamış olan firmalar hizmet kalitesine güvenerek fiyat noktasında daha katı bir politika izlemektedir.
Her ne kadar da kaliteli bir firmanın ücretinin daha yüksek olduğu gerçeği bulunsa da bazı özel durumlarda bu konu farklılık göstermektedir. Firmalar zaman zaman uygun kampanyalar düzenleyerek kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmaktadır. Bu gibi durumlarda kalite çok uygun fiyatlara sağlana bilmektedir.