Kastamonu Baskı Beton
14
Oca

Kastamonu Baskı Beton

Baskı beton denildiğinde ilk akla gelen kelimeler şüphesiz Kastamonu Baskı Betondur. Baskı beton uygulamalarında işi bilinçli ve ustalıkla yapmak, baskı betonun zemine yerleştirilmesini zamanla yarışırcasına planlamak önemlidir. Baskı betonun ne anlama geldiği ile bilgileri vermenin ötesinde baskı betonun önemini, zemine nasıl yerleştirildiğini, cilalamaların nasıl yapıldığı bilgisini yazımızda sizinle paylaşacağız. Her bir cümleyi lütfen dikkatle okuyun, emin olun, bu makaleden sonra baskı betonun anlamını iyi bir şekilde kavrayacaksınız ve doğru tercihinizi de Kastamonu baskı betondan yana kullanacaksınız.

Kastamonu Baskı Beton
Kastamonu Baskı Beton

Baskı betonun anlamını yazmadan önce baskı betonun kesinlikle sanat olduğunu söylemek mümkün. Yapanların da bir o kadar ustalıkla sanat yaptığı gerçeği ile de baskı beton nedir, kısaca açıklayalım. Yürüdüğümüz kaldırımlarda sıklıkla karşımıza çıkan baskı beton uygulamalarının hepsi tabii planlanarak yapılıyor fakat her bir uygulamada baskı beton özel teknolojisi kullanılıyor. Taşlar tek tek dizilmişçesine görünen taşlar, makineler desteği ile mimari bir görünüme ulaşıyor. Birçok renk ve desen desteği sağlayan bu uygulama ile granit gibi izlenim yaratan teknolojisi bile mevcuttur. Özellikle Kastamonu baskı beton uygulamalarında işini profesyonellikle yapan ustaların sanatçı edasıyla çalıştıklarına hiçbir kuşku yoktur. Kısaca baskı beton, zeminlere uygulanan, beton teknolojisiyle dizayn edilen, istenilen şekilde tasarlanan zemin kaplama uygulamasının adıdır.

Baskı Betonla Nasıl Farklı Alanlar Yaratılır?

Her mekânın özel isteğini karşılayabilme gücü olan Kastamonu Baskı Beton, farklı renklerde ve desenlerde olmasının yanında suya dayanıklı olması nedeniyle de oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Suya dayanıklı olmasının bir başka avantajının da uzun süreli kullanıma uygun olması diyebiliriz. Baskı beton sayesinde gözlerin şenlendiği görünümle birlikte bulunan alanın da fiziksel görünüşünün zirvede kaldığını rahatlıkla görebiliyoruz. Tek tek döşenen taşların, uygulanan alanın ve aynı zamanda çevresinin de belirgin bir şekilde fark yaratıp güzelleştirdiğini görmek, kültürel ve geleneksel temaların da işlenmesini bir araya getiren algı oluşturmaktadır.

Baskı beton daima mevcut olan rengini koruduğundan, daima tercih edilen zemin kaplama uygulamasıdır. Binlerce çeşit sunması ayrıcalığı ile de herkese hitap ettiğinden, dünyanın her yerinde farklı tasarımları görüp birbirinden kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Baskı betonlar dış etkenler karşısında zarar görmeyecek şekilde dizayn edilmesi ve kolay temizlenebilir olmasıyla fark yaratan zemin uygulama modellerinde zirvedeki yerini korumaktadır.

Baskı Beton Seçimlerinde Doğru Tercihi Bulmak

Kastamonu Baskı Beton ile birlikte baskı beton seçimleriniz konusunda size destek sağlayabiliriz. Yüksek memnuniyet derecesi olan bu uygulamada önemli olan doğru tercihi bulmaktır. Ustalıkla işini yapan ekibimiz, bu konuda size destek sağlayacaktır. Şimdi kısaca baskı beton uygulamasının adımlarını birlikte inceleyelim:

Öncelikle baskı beton uygulaması öncesi zemin iyi bir şekilde temizlenerek alanın hazırlanması sağlanır.
Sonrasında beton, çim veya taşların çıkarılması işlemi yapılır.
Toprak yeterli gelmezse granül dolgunla destek verilir.
Baskı betonun uygulanacağı alana alt taban dolgusu yapılır.
Alt dolgu tamamlandığında formalar ayarlanır.
İstenen baskı beton modeline uygun bir şekilde kalıplar seçilir, saha çalışmasına başlanır.
Formalar, kazıklarla desteklenerek betonun dökülmesi sonrası bulundukları yerden çıkartılır. Drenaj için belirli bir dereceye ulaşmak, bu noktada önemlidir.
Baskı beton uygulamaları meşakkatli, bir o kadar da keyifli bir uygulamadır. Farklı kalıpların her defasında nasıl sanata dönüştüğünü görebilmek inanılmaz keyiflendirici, emin olun, her uygulama farklı bir sanat farklı bir bakış açısı olarak karşımıza çıkıyor.

Artık siz de yolda yürüdüğünüzde karşınıza baskı beton uygulaması çıkarsa “Ne kadar da emek var bu taşlarda!” diyebileceksiniz.

Kastamonu Baskı Beton Fiyatları

Kastamonu ili içerisinde birçok baskı beton firması bulunmaktadır. Fiyat noktasında zaman zaman belli kampanyalar olmaktadır. Bunun dışında her firmanın fiyat politikası da birbirinden farklılıklar içermektedir. Bazı firmalar daha uygun fiyatlara bu hizmeti sunmakta iken bazılarını fiyat politikası biraz daha yüksek olabilmektedir.
Yaptırılacak olan işlemde aranan kriterler fiyat noktasını son derece etkilemektedir. Oldukça zahmetli bir tercihin yapılması durumunda firmaların karşımıza koyacakları fiyat biraz daha yukarı seviyelerde olmaktadır. Yapılacak olan tercih ve beklentiler oldukça fiyat noktasına etki etmektedir.
İşçilik baskı beton işlerinde son derece büyük bir önem arz etmektedir. Kullanılan ürünün kalitesi önemli bir husustur. Fakat ehil olmayan kişilerin elinde her ne kadarda iyi malzemeler bulunursa bulunsun bir faydası bulunmamaktadır. Her şeyin en iyisini kullanmak baskı beton işleminin en iyisi olacağı anlamına gelmemektedir. Bu sebeple çalışmanın yapılacağı firmanın çok iyi seçilmesi gerekmektedir.
Baskı beton işlenin ne kadarlık bir alana yapılacağı da fiyatlandırmayı etkilemektedir. Daha büyük alanlara metre kare fiyatı daha cazip fiyatlar sunulmaktadır. Bu kriterlerin değerlendirilmesi ile birlikte ilgili firmalar fiyatlarını müşterilere sunmaktadır.
Bazı özel durumlarda firmaların daha uygun koşullarda müşterilere fiyatlar sunduğu bilinmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşılması durumunda ederinin çok altında bir fiyat ile anlaşmanın sağlanması mümkün olacaktır.

Kastamonu Baskı Beton İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapılan her iş de olduğu gibi baskı beton işinin de incelikleri bulunmaktadır. Bu inceliklerin hepsine müşterilerin vakıf olması beklenmemektedir. Fakat alınacak olan hizmetin kalitesinin biraz daha üst seviyelerde olmasının yolu müşterinin biraz ne yapılacağının bilinmesinden geçmektedir. Bilinçli bir müşteri olunması durumunda elde edilen hizmet kalitesi daha üst seviyelerde olacaktır.
Baskı beton işinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılacak olan modelin isabetli bir şekilde seçiminin yapılmasıdır. Seçimin makul olmaması durumunda zarafet katması beklenen iş, daha kötü bir görüntüye sebep olabilmektedir. Bu sebeple kalite ile birlikte seçimin kullanım alanına ne şekilde yakışacağına net bir şekilde karar verilmesi gerekmektedir.