Karaman Baskı Beton
02
Şub

Karaman Baskı Beton

Baskı beton birçok ihtiyacı tek başına kapsayan ve zemin kaplama denilince akla ilk gelen zemin kaplama çeşididir. Karaman baskı beton olarak sizlere bu zemin kaplama türünün neden çok tercih edildiği hakkında bilgi verelim:

  • Desen çeşitliliğinin fazla olması,
  • Özel renk pigmentleri sayesinde geniş renk yelpazesi ve solma yapmama özelliği,
  • Uzun süre kullanılabilir olması,
  • Aşınma ve kırılma yapmayacak şekilde dayanıklı olması,
  • Kaymaz ve kaydırmaz özel tasarlanmış yapısının olması,

Şeklinde kısaca bahsedebiliriz.

Baskı beton firması seçilir iken kaliteli malzeme kullanımı mutlaka sorgulanmalıdır. Malzeme kalitesi olmayan bir baskı beton, hem eski zemine düzgün oturmama hem de desenlerde bozulma sorunu yaşatabilir. Baskı Beton işlemini yapacak uygulama uzmanları alanlarında yeterince deneyim ve bilgi sahibi, yetişmiş kişiler olmalıdır.

Karaman Baskı Beton
Karaman Baskı Beton

Herhangi bir yanlış kurar baskı beton niteliklerini bozarak istediğiniz verimi almanızı önleyecektir. Ayrıca seçeceğiniz firmanın geçmiş işlemlerini mutlaka araştırıp, müşteri memnuniyetlerini sorgulamalısınız. Karaman baskı beton olarak hem kaliteli malzeme, hem de kalifiye eleman kullanımı ile müşterilerimizi daime memnun etmişizdir.

Karaman Baskı Beton Hizmeti Sözleşmesi

Bu işin en iyi yapılması gereken kısmı diyebiliriz. Karaman baskı beton firması olarak müşterilerimizin beklentilerini ve firmamızın vaad ettiklerini sözleşeme üzerine yazılı olarak dökmekteyiz. Sözleşme içerisine iş bitim tarihi, kullanılan malzeme kalitesi, var ise garanti hizmeti ve yine var ise bakım hizmetlerini içermelidir. Firma ile aranızda sözlü olarak gelişen her türlü vaat sözleşmeye dökülmelidir. Sözleşmeye işlemin yarıda bırakılması veya hatalı işlem yapılması durumunda izlenecek yol mutlaka dahil edilmelidir. Bu sayede herhangi bir hatada kendinizi güvene almış olursunuz.

Diğer İşlemler Nelerdir?

Karaman baskı beton olarak işlemleri ilk safhasından son safhasına kadar yapmaktayız. Baskı beton işleminde sıradaki işlem zemini baskı beton işlemine hazırlamak olması gerekir. Zemin eski beton, taş, tepecik ve çimlerden tamamen arındırılmalıdır. Baskı beton çiğ toprak üzerine uygulandığında çok daha verimli olmaktadır. Baskı beton işlemi için zemin temizlenmesinin ardından zemindeki toprak yapısı değerlendirilmelidir. İstikrarlı bir toprak zemin bulunmaması halinde en 4 inç boyutunda olmak üzere zemine taşlar yerleştirilebilir. Ardından zemine kalıp yerleşimi gerekmektedir. Kalıplar özel vida ve kazıklar ile sabit şekilde ayarlandıktan sonra drenaj açısı yeniden kontrol edilmelidir. Baskı beton için kullanılan beton normal betondan farklı olarak zemin, çevre sıcaklığı ve istenilen desen tipine göre özel hazırlanan karışımlardır. Bu nedenle harç kamyonunda düşük devir üzerinde uzun süre karıştırılarak yerleşimi ve dinlendirilmesi sağlanır. Uygulama uzmanları tarafından dinlendirildiğine onay alınan betonlar kalıpların üst hizasına kadar dökülür. Döküm aşamasından sonra üstü metal ya da ahşap özel üretim malalar ile kalıp içerisindeki betonun şap alması sağlanır.

Desenli Zemin Beton Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gereken her şeyi baskı beton olarak kendi önem verdiğimiz şeylerden bahsetmek istedik. Burada en önemli amacımız siz değerli müşterilerimize düzgün ve kaliteli hizmet sunabilmektir. Beton kalıplara dökülüp şap aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken kısım beton kalıplarının sağlam sabitlenmiş olması ve şap işlemi sırasında herhangi bir hata oluşmamış olmasıdır. Ardından desenlendirme işlemi uygulanacaktır. Desenlendirme işlemi sırasında desen kalıplarının düzgün yerleştirildiğinden gözleyerek emin olmalısınız. Herhangi bir boşluk veya çakışma olmamalıdır. Şekillendirme işleminin ardından beton kurumaya bırakılır. Kuruma süresince uygulama uzmanı bilgisi dışında herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız. Uygulama uzmanı beton karışımın oranları, çevre ısısının durumu ve toprak yapısına göre değişebilen kuruma süresini size bildirecektir. Kurumadan önce ve bilgisizce yapılan her müdahale desene, drenaj yapısına ve beton bütünlüğüne zarar verebilir. Bu göz önünde bulundurulmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Karaman Baskı Beton Sağlık Açısından Avantajlı Mıdır?

Avantajları bulunsa da birçok zemin kaplama malzemesine göre dezavantajı bulunmamaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile seçim yapabilirsiniz. Kullanılan renk pigmentleri doğal ürünlerden elde edilmiş olup ayrıca beton içerisine gömülmüş bir şekilde olduğu için ekstradan size temas imkanı bulunmaz. Bu sayede sağlık açısından herhangi olumsuz bir durum oluşturmaz. Aşınma yapmaması sebebi ile tozlanma olayı da diğer zemin kaplama türlerinin aksine bulunmamaktadır. Karaman baskı beton olarak kaliteli beton baskısında öncü, ve sağlık bakımından gayet avantajlı bir zemin kaplama malzemesidir.