Hatay Baskı Beton
06
Ara

Hatay Baskı Beton

Dünya genelinde ülkeden ülkeye farklılık gösteren binlerce çeşit zemin kaplama sistemi bulunmaktadır. Ancak bunlardan bir tanesi var ki bütün dünya genelinde en çok tercih edilendir.

Hatay baskı beton sistemleri dünya genelinde en çok tercih edilen zemin kaplama sistemidir. Bizim ülkemizde de çok yaygın bir şekilde kullanılan baskı beton uygulaması öne çıkan birçok özelliği yönünden tercih edilmektedir.

Hatay Baskı Beton
Hatay Baskı Beton

Baskı beton sistemlerini özel kılan ve öne çıkaran özellikleri arasında ise; ekonomik olması, çok sağlam olması, uzun ömürlü olması ve kolay uygulanabilir olmasıdır.

Ayrıca baskı beton sistemleri çok şık görünümlere sahiptir. Uygulandıkları hemen her alana ayrı bir hava katmaktadır. Tamamen çevresiyle uyumlu olabilen baskılı beton ile mekanlarınız doğal ve modern görünümlere kavuşacaktır.

Baskı Beton Uygulamasının Tarihi

Hemen her ülkenin en çok masraf ettiği alanlardan biriside altyapı ve üst yapı çalışmaları olmaktadır. Hatay baskı beton uygulamaları da altyapı ve üst yapı çalışmalarına harcanan masrafı minimum seviyeye indirmek amaçlı araştırmalar sonucunda bulunmuştur. Baskı beton uygulaması ilk kez 1970 yılı başlarında Amerika Birleşik Devletleri tarafından keşfedilmiş ve uygulanmıştır. İlk başlarda ekonomik olduğu için tercih edilen uygulamanın sağlamlığı ve estetik görünümü kendisine olan ilgiyi daha da artırmıştır. Sonrasında başta Almanya, İngiltere ve Fransa olmak üzere bütün Avrupa devletleri tarafından baskı beton uygulamaları kullanılmaya başlanmıştır.

Ülkemize ise ilk kez 1990’lı yılların başında İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde uygulamıştır. Ortaya çıkan ürünün sağlamlığı ve şık görünümü sebebiyle 2000’li yıllardan itibarense ülkemizin hemen her yerinde uygulanmaya başlanılmıştır.

Hatay Baskı Beton Uygulama Alanları

Baskı beton uygulamaları sizlere uygulama alanı noktasında sınırsız sayıda seçenek sunmaktadır. Müşterilerimize bu noktada siz hayal edin biz uygulayalım diyoruz. Çünkü bu alanda profesyonel bir firma olarak kullandığımız malzemenin kalitesine ve elemanlarımızın uzmanlığına son derece güveniyoruz. Hatay baskı beton uygulama alanları içerisinden en sık yapılanları sizler için burada yazalım.

 • Duvarlar
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar

Gibi alanlar bizim en sık uygulama yaptığımız alanlar arasındadır. Elbette uygulama yaptığımız bütün alanlar bununla sınırlı değildir. Yine dairelerinizde bulunan mutfaklar, banyolar, koridorlar, balkonlar ya da teraslarınız gibi aha birçok alan uygulama alanlarımız arasında yer almaktadır. Hatay baskı beton uygulama alanları bakımından sizlere çok farklı seçenekler sunmaktadır. Bu uygulamanın çok tercih edilme sebeplerinden biriside ortaya çıkan puzzle görünümüdür. Kesinlikle puzzle gibi arası boşluklardan oluşmamaktadır. Bu yönüyle çok daha sağlam ve dayanıklı bir yapıdadır. Ama görünüşü itibariyle de insanlara puzzle estetiği sunmaktadır.

Hatay Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamaları her ne kadar kısa sürede uygulansa da bu kesinlikle kolay olduğu anlamına gelmemelidir. Profesyonel eller tarafından uygulandığında ancak kısa sürede tamamlanmakta ve mutlak başarıya ulaşılmaktadır. Aksi takdirde hem paranız hem de uygulamanız boşa gidecektir. Baskı beton uygulamaları iç içe ardışık aşamalardan meydana gelip, her bir aşama ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Bütün bölgemize ün salan ve mükemmelliğiyle ön plana çıkan Hatay baskı beton uygulamaları nasıl yapılır isterseniz biraz bahsedelim.

İlk olarak uygulama yapılacak olan alanda zemin etüdü yapılmaktadır. Başarılı bir zemin etüdü baskı beton uygulamaları için olmazsa olmazlardandır. Bu yüzden zeminde bulunan istenmeyen türden ot, taş, kaya, çalı gibi hemen her tür nesnelerden zemin arındırılmalıdır.

Zemin etüdünün tamamlanmasından sonra formların düzenlenmesi ve zemine yerleştirilmesi gelmektedir. Bu ilk iki aşama istenilen drenaj sıcaklığının elde edilmesi için çok önemlidir.

Üçüncü aşamada ise bası beton uygulaması için en önemli kısım yer almaktadır. Bu aşamada özel içeriğe sahip harcın hazırlaması ve zemine uygulanması yer alır. Hatay baskı beton uygulaması için, uzman ekipler tarafından beton mikseri yardımıyla hazırlanan harç uygun kıvama geldiğinde zemine dökülür. Bu esnada teknik elemanlar harcın bütün yüzeye eşit dağılması ve yüzeyde boşluk kalmaması için büyük çaba sarf ederler. Aynı zamanda yine yüzeyde hava kabarcığı bırakılmaması da oldukça önemlidir.

Harcın dökülmesinden sonra şaplama denilen zemin yüzeyini düzleştirme ve pürüzsüz hale getirme aşaması yer almaktadır. Bu aşamanın ardından sertleştirme tozu yüzeye serpilerek yüzeyin sertleşmesi sağlanır.
Daha sonra zemin yüzeyine önceden belirlenen desen ve renklerin uygulanması aşaması yer alır.

Renk ve desenlerin uygulanmasının ardından baskı beton uygulaması nihai süpürge bitirme tekniği ile bitirilir ve bütün yüzey tazyikli su ile temizlenir.

Hatay baskı beton uygulaması nasıl yapılır kısmının son aşaması olarak ise yüzeye kür adı verilen bir karışım uygulaması yapılır. Bu karışım sayesinde artık zemin yüzeyinde gözle görülmeyen çatlaklar ve pürüzler tamamen kapatılmaktadır. Artık hemen her tür dış etkene karşı çok dayanıklı bir zemin kaplama sisteminiz oldu.

Baskı Beton Malzemeleri Nelerdir?

Baskı beton uygulamalarında en çok tercih edilen malzemeler;

 • Kalıp ayırıcı
 • Boya
 • Yüzey ve renk sertleştirici
 • Harç
 • Cila
 • Tokmak
 • Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
 • Önceden seçilen dekoratif kalıplar

Hatay Baskı Beton Uygulamasının Artıları

Sağlam ve dayanıklı uygulamalardır,
Kolay kolay leke tutmaz ve çabuk temizlenir,
Hatay baskı beton uygulaması güneşin kavurucu etkilerinden etkilenmez,
Soğuk havalarda çatlamaz,
Ekonomiktir,
Sınırsız renk ve desen seçeneği bulunur,
Tek parça ve geniş bloklar şeklinde olduğu için çökme yapmaz,
Şık ve estetik görünümlere sahiptir.

Hatay Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları ilden ile ya da firmada firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Baskı beton uygulamalarında fiyatların belirlenmesinde birçok farklı etken rol oynamaktadır. Bu etkenlerden başlıcaları ise; uygulama alanının büyüklüğü, kullanılan malzemenin kalitesi, hizmet sağlanan ilin ekonomik yapısı ve firmanın kendisi olmaktadır.

Baskı Beton Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baskı beton uygulaması yapan birçok kişi ya da kişilerle birlikte firmalar bulunmaktadır. Hatay baskı beton olarak vatandaşlarımızı her zaman dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. Çünkü bu işi yapan firmaların belli başlı kriterlere sahip olması gerekmektedir. Bu kriterlerin en başında ise;

Kendisini ve teknolojisini yenilemeli,
Profesyonel bir ekibe sahip olmalı,
Ülkemizin her yerine hizmet sağlayabilmeli,
Aldığı işleri istenildiği gibi zamanında teslim etmeli,
Geçmiş referanslarına bakılmalı,
Güvenilir olmalı,
Yapmış olduğu işleri için destek hizmeti olmalıdır.