Giresun Baskı Beton
05
Oca

Giresun Baskı Beton

Özellikle kamusal alanlar başta olmak üzere birçok farklı mekanda gördüğünüz ve hayran kaldığınız yüzey kaplama sistemlerinin tamamına baskı beton denilmektedir. Evet Giresun baskı beton firması olarak bu kadar iddialıyız. Çünkü baskı beton uygulamalarını tutan bir başka yüzey kaplama sistemi yoktur. Bütün rakiplerine birçok özellik yönünden açık ara fark atmış bir uygulamadır. Uyguladıkları hemen her mekanda farkını hissettiren ve uygulandığı mekana farklı bir hava katan baskı beton uygulaması ile sizde mekanlarınızda müthiş görünümler elde edeceksiniz.

Giresun Baskı Beton
Giresun Baskı Beton

Giresun ilimiz başta olmak üzere ülkemizin birçok yerinde yıllardan beri baskı beton uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Tamamen garantili olarak yaptığımız uygulamaların hepsi de ömürlük uygulamalar olup, en ufak bir problemle karşılaşılmamıştır. Dünyada en çok tercih edilen yüzey kaplama sistemleri konumundaki baskı beton, özellikle bazı avantajlarından dolayı tercih edilmektedir. Giresun baskı beton uygulamalarının sağlamış olduğu avantajların başında uzun ömürlü olması, kısa sürede tamamlanması, şık görünümler oluşturması ve ekonomik olması gelmektedir.

Giresun Baskı Beton Malzemeleri

Hemen her firmanın kendine özgü malzemeleri bulunmaktadır. Son yılarda teknolojinin de gelişmesiyle birlikte bası beton uygulamaları alanında kullanılan malzemelerin çeşidinde de epeyce bir farklılık gözlemlenmektedir. Ancak bazı malzemeler var ki hemen her firma tarafından bulundurulmakta ve kullanılmaktadır. Bu malzemelerin başında ise;

 • Kalıp ayırıcı
 • Cila
 • Tokmak
 • Mala çeşitleri
 • Önceden seçimi yapılan dekoratif kalıp
 • Boya
 • Yüzey ve renk sertleştirici
 • Harç

yer alır. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi bunların haricinde de kullanılan birçok farklı malzeme çeşidi bulunur.

Baskı Beton Avantajları

Bütün müşterilerimize 1. sınıf malzeme kullanarak uygulama yapmaktayız. Bu açıdan Giresun baskı beton avantajları müşterilerimiz için oldukça fazladır. Çünkü hem kaliteli malzeme kullanılıyor hem de uygulamalar bu alanda uzman olan profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştiriliyor. Müşterilerimize sağladığımız avantajların başında ise;

Çok daha ekonomik bir fiyata yüzey kaplama işlemi gerçekleştirme,
Yapılan uygulamaların sağlam, uzun ömürlü ve dayanıklı olması,
Çevresiyle uyumlu ve canlı renklere sahip doğal mekanlar oluşturulması,
İstenilen her türde ( otantik, doğal, modern ya da tarihi) mekanlar elde edilmesi,
Uygulamaların çok şık olması,
Aşırı soğuk ve sıcaklara dayanıklı bir yüzey elde edilmesi,
Kısa sürede tamamlanması
gibi daha birçok detay gelmektedir.

Giresun Baskı Beton uygulama Alanları

Uygulama alanları noktasında baskı beton sistemleri kesinlikle çok geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Özellikle Giresun baskı beton uygulama alanları arasında aklınıza gelebilecek hemen her tür mekan yer alır. Kullandığımız malzemenin kalitesi ve ekiplerimizin profesyonelliği sayesinde uygulama yapabileceğimiz mekanlarda neredeyse herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Bilhassa kamusal alanlara yapılan baskı beton uygulamasında en çok uygulanılan yerlerin başında;

 • Parklar ve bahçeler
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Caddeler
 • Lunaparklar
 • Havuz kenarları
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Otoparklar
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri

gelmektedir. Giresun baskı beton uygulama alanları arasındadır.

Baskı Beton Tarihi

Bütün kullanıcılar tarafından takdirle karşılanan ve beğenilen yüzey kaplama sistemi olan baskı beton uygulamaları ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri tarafında kullanılmıştır. 1970’li yılların başlarında keşfedilen ve kullanılan uygulama ilk önce ekonomik olduğu için tercih edilmiş. Zamanla sağlamlığı ve şıklığı ile ön plana çıkmayı başarmıştır. İlk önce Almanya, İngiltere ve Fransa gibi gelişmiş ülkeler uygulamayı kullanmış ve ardından bütün Avrupa’ya ve sonrada dünya geneline yayılmıştır.
Ülkemize ise ilk olarak 1990’lı yıllarda gelen uygulama çok beğenilmiş ve kısa sürede ülkemiz geneline yayılmıştır. Uzun yıllardan beri bu alanda hizmet veriyor ve bu işi %100 müşteri memnuniyet garantili olarak yapıyoruz.

Giresun Baskı Beton Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen konulardan birisi de bu kadar güzel görünümler oluşturan Giresun baskı beton nasıl yapılır sorusudur. Birçok aşamadan oluşan baskı beton uygulamaları kısa sürede tamamlanan bir uygulama olmasına rağmen tamamen profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Bu yüzden uygulama kesinlikle bu alanda yetkin kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi halde uygulamadan başarılı bir sonuç elde etmek mümkün olmayabilir. Genel olarak uygulamalarımızı aşağıdaki aşamalara göre gerçekleştiriyoruz.

Her zaman ilk önce zemin etüdü çalışmalarını yapıyor ve ardından formların yerleştirilmesi işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu ilk iki uygulama uygun drenaj sıcaklığının elde edilmesi açısından oldukça önemlidir.
İlk iki aşamanın ardından özel bir ekip tarafından tamamen içeriği özel harcın hazırlanması ve zemine dökülmesi işlemleri yapılır. Bu aşama çok büyük bir dikkat ve özveri isteyen bir aşamadır. Giresun baskı beton saha çalışanları bu noktada büyük gayret gösterir.

Son olarak ise uygulamaya renklerin ve desenlerin işlenmesiyle birlikte kürleme çalışması yapılır ve işlem sonlandırılır.

Baskı Beton Cilalama;

Baskı beton cilalama işlemi sonrasında yüzeyleriniz,
Kaydırmaz ve sızdırmaz bir yapıya kavuşur.
Yüzeylerinizdeki renkler ve desenler çok daha canlı ve parlak görünür.
Her türlü iklim ve hava koşullarına karşı daha dayanıklı bir hale gelir.

Giresun Baskı Beton Fiyatları

Bütün ülkemiz ve dünya genelinde baskı beton uygulamaları fiyatı belirlenmesinde bazı kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Ülkeden ülkeye, ilden ile hatta ilçeden ilçeye bile Giresun baskı beton fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Çünkü bu kriterler hemen her uygulama için farklılıklar gösterebilmektedir. İşte baskı beton fiyatlarında temel alınan kriterler;
Uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğü
Uygulamanın yapılacağı mekanının fiziki durumu
Firmanın bulunduğu il ya da ilçe konumu
Uygulama alanının firmaya olan uzaklığı
Baskı beton uygulamasında kullanılacak olan malzemenin kalitesi
gibi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır.