Çorum Baskı Beton
04
Oca

Çorum Baskı Beton

Son yılların en gözde uygulamalarından olan baskı beton birçok özelliği yönünden rakiplerine fark atmaktadır. Çorum baskı beton uygulamaları ile sizde mekanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Uygulandığı her alanda çevresiyle uyumlu görünümler oluşturan uygulama, görenleri hayrete düşürmekte ve beğenisini kazanmaktadır. Çünkü birbirinden canlı renkleri sayesinde adeta ortamın bir parçası gibi duran baskı beton uygulamaları ile ister tarihi bir ortama isterseniz de modern bir ortama sahip olabilirsiniz.

Çorum Baskı Beton
Çorum Baskı Beton

Tamamen garantili olarak gerçekleştirdiğimiz uygulamalar sayesinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz yüzeylere kavuşabilirsiniz. Puzzle görünümünde olan uygulama sayesinde mekanlarınız çok daha şık ve estetik görünecektir. Dünya genelinde en çok tercih edilen bir uygulama olmasında ise; ekonomik olması, kısa sürede tamamlanması, uzun ömürlü olması ve şık görünümler oluşturması etkilidir. Çorum baskı beton uygulamaları ilse sizde çok daha uygun fiyatlarla ömürlük uygulamalara sahip olabilirsiniz.

Çorum baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle baskı beton uygulamalarının her ne kadar kısa sürede tamamlanan bir uygulama olsa da tamamen profesyonellik gerektiren bir uygulama olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü birtakım aşamalardan meydana gelen uygulamanın her bir aşaması uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Bu yüzden kesinlikle kısa sürede tamamlanıyor olması sizlerde basit bir uygulama olduğu yanılgısı oluşturmasın. Amatör kişilerce yapılacak olan uygulamalarda mutlak başarı elde edilmesi mümkün değildir. Aşamalardan birinde yapılacak bir hata bütün çalışmanın heba olmasına sebebiyet verebilir.

Bu yüzden kesinlikle profesyonel bir ekibe sahip firma ile iş yapılması çok daha doğru olacaktır. Uzun yıllardan beri bu alanda hizmet vermekteyiz. Çorum baskı beton uygulaması nasıl yapılır diye merak edenler için işte yaptığımız aşamalardan bir kısmı:

Baskı beton uygulamasına başlamadan önce ilk olarak zemini uygun hale getiririz. Zeminde bulunan istenmeyen türden çim, ot, çalı, taş gibi nesneleri temizler ve zemini düzgün bir hale getiririz.
Daha sonra formların ayarlanmasını ve yerleştirmesini yapar ardından özel içeriğe sahip harcın uygulanması aşamasına geçeriz. Bu aşamaların her biri dikkat ve profesyonellik gerektiren aşamalardır. Harcın dökülmesinden sonra yüzey düzleştirilip sertleşmesi beklenir.

Ardından yüzeye renk ve desen uygulaması yapılır ve daha sonra da zemine kür adı verilen özel bir kimyasal karışım uygulanır. Artık yüzey tamamen sızdırmaz ve sağlam bir yapıya kavuşmuş olur.

Baskı Beton Nedir, İlk Nerede Kullanıldı?

Hemen herkes tarafından merak edilen baskı beton nedir sorusudur. Baskı beton çok sağlam ve uzun ömürlü olduğu kadar ekonomikte olan bir yüzey kaplama sistemidir. Hemen her mekana rahatlıkla uygulanabilme özelliğine sahiptir. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde keşfedilen uygulama, daha sonra Avrupa ülkelerine ve ardından da bütün dünyaya yayılmıştır.

Ülkemizde ise ilk olarak 1990’lı yılların başında büyükşehirlerde kullanılmıştır. Zamanla beğenilen uygulama 2000’li yıllardan itibaren ise bütün ülkemize yayılmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde dünya genelinde en çok beğenilen ve tercih edilen yüzey kaplama sistemi konumundadır.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Kullanılan malzemenin kalitesine ve uygulamayı yapacak kişilerin profesyonelliğine göre değişmekle birlikte birçok alana rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çorum baskı beton uygulama alanları seçeneği noktasında size çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. En sık uygulama yaptığımız alanların başında kamusal alanlar ve özel yaşam mülkleri gelmektedir. Kamusal alan olarak ise daha çok;

 • Parklar ve bahçeler
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Havuz kenarları
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Teraslar
 • Sahiller

tarzındaki alanlara uygulama yapıyoruz.

Çorum Baskı Beton Cilası

Yaptığımız uygulamalara asıl canlılık ve sağlamlık özelliği katan püf noktalardan birisi de cilalama aşamasıdır. Yaptığımız Çorum baskı beton cilalama çalışmasının uygulamamızda 3 ana temel işlevi bulunur.

Yapılan cilalama ile yüzey tamamen sızdırmaz bir yapıya kavuşur. Aynı zamanda yüzey parlak, canlı ve şık görünür.

Zemin yüzeyi cilalama sonrasında hemen her türlü kimyasala karşı dayanıklı bir yapıya kavuşur.

Aşırı sıcaklardan ve aşırı soğuklardan baskı beton uygulamasını korur ve minimum düzeyde zarar görmesini sağlar.

Baskı Beton Avantajları

Baskı beton uygulamaları sizlere birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların başında ise;

 1. Ekonomik olması,
 2. Birçok farklı renk ve desen seçeneği sunması,
 3. Pratik bir işlemle gerçekleştirilebilmesi,
 4. Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü olması,
 5. Şık ve estetik bir görünüm sunması,
 6. Kullanımı ve temizliği kolay olması ve leke tutmaması,
 7. Güneşten etkilenmemesi ve rengini koruması.

Çorum Baskı Beton Malzemeleri

Yıllardan beri bu işi yapmaktayız. Çorum baskı beton malzemeleri noktasında en son baskı beton uygulamaları teknolojisini kullanıyoruz. Baskı beton uygulamalarında genel olarak bazı farklılıklar olsa da çoğunlukla benzer malzemeler kullanılmaktadır. Çünkü bazı malzemeler var ki olmazsa olmaz türündedir. İşte hemen her firmanın kullanması gerektiği olmazsa olmaz türünden olan o malzemeler;

 • Kalıp ayırıcı
 • Cila
 • Tokmak
 • Mala çeşitleri
 • Önceden seçimi yapılan dekoratif kalıp
 • Boya
 • Yüzey ve renk sertleştirici
 • Harç

Baskı Beton Firması Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vatandaşlarımızı her zaman güvenilir firmalarla iş yapmaları konusunda uyarıyoruz. Bunun en büyük sebebi de amatör kişilerin yapacağı uygulamadan hem istedikleri başarıyı elde edemeyecekler hem de paraları boşa gitmiş olacak. Bunun için kesinlikle Çorum baskı beton firması da dahil olmak üzere, firma seçiminde bulunurken;

Firma geçmişine,
Kendini güncellemesine,
Profesyonel bir ekibin olmasına,
Aldığı işi zamanında bitirmesine,
Firmaya ait referanslara,
Her yerden iş alabilme kapasitesinin olmasına ve sonrasında teknik destek verip vermemesine dikkat edilmelidir.