Elazığ Baskı Beton
28
Kas

Elazığ Baskı Beton

Hemen herkes evlerinde ya da etraflarında birbirinden güzel canlı renklerle bezenmiş ortamlar görmek ister. İşte sizlerin bütün bu hayallerinizi Elazığ baskı beton gerçeğe dönüştürmektedir. Uygulandıkları hemen her alana farklı bir hava katan baskı beton uygulamaları ile sizde mekanlarınızda fark yaratacaksınız. Dünyanın her yerinde en çok tercih edilen yüzey kaplama unvanına sahip olan baskı beton uygulamaları ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanmıştır. 1970’li yılların başında keşfedilen ve uygulanan baskı beton ilk başlarda ekonomik olduğu için tercih edilmiştir.

Ancak zamanla teknolojinin gelişmesiyle birlikte renklendirme ve desenleme işlemleri uygulanmıştır. Elde edilen çalışmaların şıklığı ve sağlamlığı uygulayan kişileri bile hayrete düşürmüş, ardından önce Avrupa sonra da tüm dünya tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Ülkemizde ise ilk olarak 1990’lı yılların başlarında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehir belediyeleri tarafından kullanılmıştır. 2000’li yıllardan itibaren ise bütün ülkemize yayılmıştır. Elazığ baskı beton çalışmalarımızın tamamı profesyonel olup, %100 müşteri memnuniyeti garantilidir.

Elazığ Baskı Beton
Elazığ Baskı Beton

Bizimle çalışan elemanların tamamı yıllardan beri sigortalı çalışanımızdır. Her birisi alanında uzman ve yılların deneyimine sahip kişilerdir. Baskı beton uygulamalarının en çok tercih edilen yüzey kaplama sistem olmasında bazı eşsiz özellikleri etkili olmaktadır. Bu özelliklerinin başında ise; ekonomik olması, çok sağlam ve uzun ömürlü olması, estetik bir görünüme sahip olması ve kısa sürede tamamlanması gelmektedir. Benzerlerinden açık ara önde olan baskı beton uygulaması ile sizde eşsiz yüzeylere sahip olabilirsiniz.

Kısa sürede uygulanabilen bir uygulama olması bazen kolay olduğu yanılgısına sebep olabilmektedir. Öncelikle Elazığ baskı beton olarak şunu belirtelim ki, baskı beton uygulamaları kesinlikle kolay değildir. Birçok aşamadan oluşur ve her bir aşaması ayrı bir uzmanlık gerektirir. Bu yüzden kesinlikle baskı beton uygulamalarınızı tanımadığınız kişi ya da kişilere yaptırmayınız. Aksi takdirde bütün çalışmanız heba olabilir.

Elazığ Baskı Beton Sağlam Mı?

Baskı beton uygulamalarını rakiplerinden eşsiz kılan ana özelliği sağlam ve dayanıklı oluşudur. Gerçekten tek parça ve geniş bloklar halinde uygulanan bu yüzey kaplama sistemi oldukça sağlam bir uygulamadır. Firmamız bütün uygulamalarında birinci sınıf bir malzeme kullanmaktadır. Elemanlarımızın profesyonelliği de eklenince işin içine ortaya ömürlük uygulamalar çıkmaktadır. Görünümü itibariyle tarihi Arnavut kaldırımları ya da puzzle gibi duran baskı beton uygulanış itibariyle onlardan farklıdır.

Zamanla diğerlerinin arasında açılma ya da ot, çimen gibi nesnelerin çıkması görülürken baskı beton uygulamalarında böylesi durumlar kesinlikle görülmez.

Baskı Beton Desen Seçimi

Baskı beton uygulamalarının en önemli noktalarından birsi de hiç şüphesiz Elazığ baskı beton desen seçimi olmaktadır. Mekanlarınız için uygun desen seçimi çok önemlidir. Çünkü seçeceğiniz desen sonrasında bazen tarihi bir ortam, bazen modern bazen de otantik bir ortam oluşturabilirsiniz. Firmamızda sizler için halihazırda yüzlerce desen bulunmaktadır. Siz bu desenlerin arasından istediğinizi seçebileceğiniz gibi, kararsız kaldığınız durumlarda teknik ekibimizden ücretsiz yardımda isteyebilirsiniz.

Elazığ Baskı Beton Renk Seçimi

Desen seçimi kadar bir diğer önemli öğede renk seçimidir. Yılların birikimine sahip firmamız sizlere yüzlerce farklı baskı beton renk seçeneği sunmaktadır. Elazığ baskı beton renk seçimi esnasında birden fazla renk tercihi yaparak eşsiz kombinelerde oluşturabilirsiniz. Bu alanda profesyonel ekibimiz seçtiğiniz her rengi mükemmel şekilde uygulayacaktır. Sizler için hazırlamış olduğumuz renk kartelaları sayesinde hiçbir zorluk yaşamadan kolayca renk seçimi yapabileceksiniz.

Firma olarak hemen her rengi başarıyla uyguluyoruz. Müşterilerimizin genel olarak en çok tercih ettiği renklerin başında ise; tuğla kırmızısı, açık mavi, koyu mavi, beton grisi ve güz rengi gelmektedir. Sizde kendi mekanlarınız için en uygun rengi seçin ve en kısa sürede uygulayalım.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Hemen her alana rahatlıkla uygulanabilme özelliğine sahip olan baskı beton uygulamalarını, sizde istediğiniz mekanlarınıza yaptırabilirsiniz. Elazığ baskı beton uygulama alanları arasında aklınıza gelebilecek hemen her tür mekan yer almaktadır. Ancak elbette en sıklıkla yaptığımız belirli uygulama alanları bulunmaktadır. En çok baskı beton uygulaması tercih edilen alanların başında ise;

 • Caddeler
 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Otoparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller

Duvarlar tarzı mekanlar gelmektedir. Bunların haricinde de elbette uygulama yaptığımız alanlar bulunmaktadır. Baskı beton uygulaması yaptığımız diğer alanlar ise; evlerinizdeki mutfak, koridor, banyo, tuvalet ve balkon gibi alanlardır.

Elazığ Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Yıllardan beri baskı beton uygulaması yapıyoruz. Elazığ baskı beton nasıl yapılır diye merak edenler için yaptığımız uygulama aşamalarının bazılarından burada sizlere bahsedeceğiz.

İlk olarak baskı beton uygulamasının yapılacağı alanda zemin etüdü çalışması yapılmaktadır. Çünkü zemin uygulama için hazır hale getirilmelidir.

İkinci olarak ise, zemin etüdünün tamamlanmasının ardından formların ayarlanması ve zemine uygulanması aşamaları gelmektedir. Bu iki aşama oldukça önemlidir ve çok dikkat edilmelidir.

Her biri uzman olan saha çalışanlarımız bir sonraki aşama olarak içeriği özel olan harcın hazırlanması işlemini yaparlar. Hazırlanıp uygun kıvama gelen harç zemine dökülürken bir yandan da harcın bütün yüzeye eşit dağılmasına ve boşluk kalmamasına dikkat edilir.

Harcın dökülmesi işleminin ardından Elazığ baskı beton teknik elemanları yüzeyde oluşan fazla betonu yüzdürme işlemi ile alırlar ve yüzeyi pürüzsüz düzgün bir yapıya kavuştururlar.

Daha sonra önceden seçimi yapılan renklerin ve desenlerin yüzeye uygulanması aşaması yapılır ve bu aşamanın ardından yüzey tazyikli su ile temizlenir.

Son olarak yüzeye kür adındaki özel bir kimyasal karışım uygulanır. Bu işlemin ardından yüzey artık kullanıma hazırdır.