Diyarbakır Baskı Beton
26
Kas

Diyarbakır Baskı Beton

Günümüzün en çok beğenilen zemin kaplama sistemlerinden birisi hiç şüphesiz baskı beton uygulamasıdır. Ekonomik olması, uzun ömürlü olması, estetik olması ve kısa sürede uygulanabilir olması Diyarbakır baskı beton uygulamalarının en çok tercih edilme sebeplerindendir. Uygulandığı alanlara ayrı bir hava katan baskı beton hemen herkesin beğenisini kazanmaktadır. Birçok özelliği ile ön plana çıkan baskı beton uygulamalarında başarı elde etmek için kesinlikle alanında profesyonel kişilerle iş yapmalısınız.

Diyarbakır Baskı Beton
Diyarbakır Baskı Beton

Sadece bulunduğumuz ilde değil, bölgemizde bile en çok tercih edilen ve aranılan bir firma konumundayız. Çünkü biz işimizi ciddiye alarak ve severek yapıyoruz. Baskı beton uygulamalarında profesyonelliğin haricinde başarılı olabilmenin en önemli noktalarından birisi de kullanılan malzemenin kalitesidir.

Diyarbakır Baskı Beton Uygulama Alanları

Baskı beton uygulama alanı bakımından kullanıcılarına neredeyse sınırsız seçenek vadetmektedir. Diyarbakır baskı beton olarak müşterilerimize siz hayal edin uygulamasını biz yaparız diyoruz. Bu noktada kendimize güveniyoruz, çünkü teknik elemanlarımızın profesyonelliğine ve kullandığımız malzemenin kalitesine sonuna kadar güveniyoruz. Şimdi en çok uygulama yaptığımız alanlardan bazılarını burada paylaşalım.

 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Teraslar
 • Lunaparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Hastane bahçeleri

Alanları en çok uygulama yaptığımız alanlardandır. Ancak bunların haricinde yine dairelerde mutfaklar, koridorlar, balkonlar ya da banyolarda bizim uygulama alanlarımızdandır. Görenlerin hayranlıkla dönüp bir daha baktığı baskı beton uygulaması aynı zamanda meşhur Arnavut Kaldırımlarına olan benzerliği ile de dikkat çekmektedir. Diyarbakır baskı beton uygulama alanları açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Kesinlikle bütün halinde olan uygulamada en ufak bir çatlama ya da kırılma gibi durumlar söz konusu değildir.

Baskı Beton Uygulaması İlk Nerede Kullanıldı?

Hemen her ülke için en büyük ekonomik problemlerinden birisi zemin kaplama sistemlerine yapılan yatırımlardır. Bu yüzden birçok ülke çok daha ekonomik ama bir o kadarda sağlam olacak sistemler arayışına girmiştir. Bu arayışlar neticesinde ilk kez 1970’li yılların başında Amerika Birleşik Devletleri’nde baskı beton uygulaması keşfedilmiş ve uygulanmıştır. Çok sağlam ve uzun ömürlü bir uygulama olan baskı beton sonrasında Almanya, Fransa, İngiltere gibi gelişmiş Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bütün Avrupa ülkelerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Türkiye’de ise ilk kez 1990’lı yıllarda İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde kullanılmıştır. 2000’li yılardan itibaren de başta Diyarbakır baskı beton olmak üzere bütün ülkemize yayılmıştır. Uygulandığı alanlarda çevresiyle tam bir uyum içerisinde olan baskı beton uygulamaları teknolojinin de gelişmesiyle mükemmel görünümlere kavuşmuştur.

Diyarbakır Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulaması her ne kadar kısa sürede uygulanan bir zemin kaplama sistemi olsa da uygulanması oldukça güçtür. İç içe birçok aşamadan oluşan bu sistem tamamen profesyonellik gerektirmektedir. Diyarbakır baskı beton uygulaması ve aşamaları hakkında sizlere özet bir bilgi verelim.

En çok tercih edilen zemin kaplama sistemi olan baskı beton uygulamasının aşamalarından ilki zemin etüdüdür. Uygulama yapılacak olan alandaki çim, taş, kaya, çalı ya da toprak parçası gibi istenmeyen türden olan her şey temizlenmelidir. İyi yapılmış bir zemin etüdü, başarılı bir baskı beton uygulamasının olmazsa olmazıdır.

Diyarbakır baskı beton zemin etüdünün ardından formların ayarlanması ve zemine uygulanması aşaması gelmektedir. Bu ilk iki aşama uygun drenaj sıcaklığı elde edebilmek için çok dikkat edilmesi gereken aşamalardır.

Üçüncü sırada ise baskı beton uygulaması için en önemlisi olan harcın hazırlanması ve zemine uygulanması aşaması gelmektedir. Bu aşamada alanında uzman ekibimiz özel içeriğe sahip harcı beton mikseri yardımıyla hazırlamaktadır.

Hazırlanan harç uygun kıvama gelince ekiplerimiz tarafından kontrollü bir şekilde zemine dökülmektedir. Bu aşamada harcın zemine dökülürken bütün yüzeye eşit dağılımını sağlamak, yüzeyde boşluk bırakmamak ve hava kabacıklarını yok etmek oldukça önemlidir.

Harcın dökülmesinin ardından Diyarbakır baskı beton ekibi halk arasında şaplama olarak adlandırılan aşamaya geçer. Bu aşamada beton yüzeyi pürüzsüz ve dümdüz bir hale getirilir. Yüzdürme yapılarak yüzeydeki fazla su ve harç alınır.
Artık zemine sertleştirme tozu serperek zeminin sertleşmesi sağlanabilir. Sonrasına önceden seçilmiş olan desen ve renkler zemine uygulanabilir. Bütün bu aşamalar işi bilen profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.
Desen ve renklerin uygulanmasından sonra artık zemine süpürge ile bitirme yöntemi uygulanıp ardından tazyikli su ile yıkanabilir. Geriye tek bir aşama kalmış olmaktadır.

En son olarak ise Diyarbakır baskı beton ekibimiz kür adı verilen özel bir karışımı zemine uygular. Bu karışım sayesinde zemin yüzeyinde gözle görülmeyen çatlaklar ve pürüzler tamamen kapatılmış olur. Artık kolay kolay hiçbir şeyden etkilenmeyecek ve çok canlı renklere sahip baskı beton uygulamanız kullanımınıza hazırdır.

Baskı Beton Uygulama Malzemeleri

Baskı beton uygulamalarına birçok farklı malzemeden yararlanılmaktadır. Ustalardan kaynaklı bazı malzemelerde farklılıklar olsa da genel olarak birçok firma aynı malzemeleri kullanır. Bu uygulama da kullanılan bazı malzemeler var ki bütün firmalar bu malzemeleri kullanmak zorundadır. Diyarbakır baskı beton malzemeleri aşağıdaki gibidir.

Harç
Cila
Tokmak
Kalıp ayırıcı
Boya
Yüzey ve renk sertleştirici
Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
Önceden seçilen dekoratif kalıplar

Diyarbakır Baskı Beton Uygulaması Avantajları Nelerdir?

Baskı beton uygulaması güneşten etkilenmez,
Soğuk havalarda çatlama yapmaz,
Ekonomiktir,
Sınırsız sayıda desen ve renk seçeneği mevcuttur,
Dayanıklı uzun ömürlü ve sağlam uygulamalardır,
Temizliği kolay olup, çabuk kirlenmez,
Tek parça ve geniş bloklar halinde olduğundan çökme yapmaz,
Estetik görünümlere sahiptir.

Diyarbakır Baskı Beton Fiyatları

Günümüzde ülkemizde yüzlerce baskı beton firması bulunmaktadır. Baskı beton firmaları arasında bazı fiyat farklılıkları olmaktadır. Bu farklılığın en temel sebepleri ise; bulunan bölgenin ekonomik yapısı, dükkanların kira giderleri, uygulama yapılacak alanın büyüklüğü, kullanılan malzemenin kalitesi gibi etmenlerdir.

Baskı Beton Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baskı beton uygulamaları tamamen uzmanlık gerektiren bir zemin kaplama sistemi olmaktadır. Bu yüzden kesinlikle tanımadığınız kişi ya da kişilere bu uygulamayı yaptırmayınız. Aksi takdirde paranız çöpe gidecektir. Diyarbakır baskı beton firmamız başta olmak üzere, uygulatmayı yaptıracağınız firmalarda olması gereken özellikler aşağıda listelenmiştir.
Aldığı işleri istenildiği gibi zamanında teslim etmeli,
Geçmiş referanslarına bakılmalı,
Güvenilir olmalı,
Kendisini ve teknolojisini yenilemeli,
Profesyonel bir ekibe sahip olmalı,
Ülkemizin her yerine hizmet sağlayabilmeli,