Ardahan Baskı Beton
12
Şub

Ardahan Baskı Beton

Baskı beton uzman bilgisi gerektiren uygulandığı zemine tek parça hissiyatı veren zemin kaplama türüdür. Baskı beton geniş renk ve desen yelpazesi ile müşteri memnuniyeti bakımından diğer zemin kaplama türlerinin önüne geçmektedir. Ardahan baskı beton olarak kalifiye eleman ve kaliteli malzeme kullanımımız sayesinde bu zemin kaplama türü kaynaklı memnuniyetinizi maksimum düzeye taşıyoruz.

Ardahan Baskı Beton
Ardahan Baskı Beton

Baskı beton adı verilen bu zemin kaplama türü tüm mekanlar için özel olarak uyarlanabilen, tek tek döşenmiş taş görüntüsü veren özelliğe sahiptir. Granit ve mermer gibi doğal taşların görüntüsünün de sağlanabildiği desen seçenekleri nedeni ile çok tercih edilmektedir. Mukavemet değerleri, antik etkisi ve mekana kazandırdığı karakterisitik özellikler ile tercih edilme sebebini ve diğer zemin kaplama türlerinden farkını ortaya koymaktadır.

Ardahan Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton bir dizi titizlikle yürütülen işlem sonucu yapılır. Bu işlemlerin kalitesinin baskı beton kalitesini de etkilediğini belirtelim. Bu işlemler uygulanır iken mutlaka uzman ve yetişmiş eleman kadrosunun ayrıca kaliteli malzeme kullanımının gerektiğinin bilgisi verelim.

Sözleşme ve Saha Çalışması

Baskı beton ilk olarak sözleşme işlemi başlar. Ardahan baskı beton olarak sözleşme aşamasında sadece kendi çıkarlarımızı değil sizin çıkar ve beklentilerinizi de gözeten orta yol bularak sözleşme hazırlamaktayız. Gelelim bilinmesi gerekenlere. Sözleşme aşamasına girildiğinde zemin kaplaması yapılacak mekan sahiplerinin çoğu, profesyonel baskı beton uzmanlarından teklifler alarak değerlendirir. Teklifleri sadece fiyat açısından değil firmalara dair yapılan tavsiyeleri, deneyim, fiyat ve kalite açısından karşılaştırmalar yapılır.

Sözleşme içerisinde işin bitiş tarihi ve kullanılacak malzeme kalitesi dahil bütün detaylar bulunmalıdır. Firmanın belirttiği bütün sözlü vaatler sözleşmeye eklenmelidir. Güven veren adımız ve hizmetimiz sayesinde Ardahan baskı beton olarak sizi bu tarz hesaplardan kurtararak her şeyi en ince detayına kadar biz halletmekteyiz. Geçmemiz gereken sıradaki aşamamız saha çalışması aşaması. Saha çalışması safhasının içerisine zemin temizleme kalıp yerleştirme işlemleri dahildir.

Zemin, baskı beton işleminin sağlıklı ve daha dayanıklı olabilmesi açısından çiğ toprağa kadar temizlenmelidir. Çim, taş gibi parçaların yanında tepeciklerde temizlenerek düz bir zemin elde edilmelidir. Toprağın istikrar düzeyi incelenerek yeterli istikrara sahip olmaması durumunda hazırlanacak beton karışımı ek ürünler ile güçlendirilmelidir. Karışımlar ile toprağın istikrarsızlığı giderilemiyor ise en az 4inç boyutunda taş plaklar zemine yerleştirilmelidir. Uygun alt temel hazırlığı bu işlemlerin ardından tamamlanmış oluyor.

Şekillendirme ve Kalıp Yerleşimi

Baksı beton için gereken alt tabaka hazırlıkları tamamlandıktan sonra kalıplar ayarlanır. Baskı beton kalıpları desene ve isteğe bağlı olarak plastik, metal veya ahşaptan üretilebilir. Çoğunlukla ahşap kalıpların kullanıldığını da belirtelim. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sabitleme için kullanılan özel vida ve kazıkların kalitesidir. Kalıplar beton sertleştikten sonra kolayca çıkarılabilmesi için vida ve kazık ile sabitleme sistemi kullanılmaktadır.

Kalıpların yıpranmamış olması da kalıpların çıkarılırken uygulanan baskı betonun zarar görmemesi için önem arz etmektedir. Ayrıca kalıplar yerleştirilir iken mutlaka zemin drenajı iyi hesaplanarak ayarlanmalıdır. Kenar ve köşelerin iyi oturması baskı betonun sorunsuzca zemine aktarılması için gereklidir, bu nedenle zemin kenar ve köşeleri kalıp yerleşiminin ardından kontrol edilmelidir. Ardahan baskı beton olarak yine farkımız gereği bu işlemler sırasında maksimum özeni göstermekteyiz. Bu işlemlerin ardından uygulama uzmanları tarafından özel belirlenen oranlar ile çevre şartları da dahil bütün olasılıklar hesaplanarak özenle hazırlanmış beton harcı harç kamyonuna yerleştirilir. Düşük devirde uzun süreli karışımın ardından yeterince yerleşen baskı beton harcı kalıplara dökülür. Islak beton kalıplara döküldükten sonra ahşap ya da metalden özel olarak imal edilmiş malalar ile beton üstüne düzleştirme yani şap işlemi uygulanır.

Beton kurumaya başlamadan önce beton üzerinde herhangi bir pürüz ya da hava kabarcığı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kenar kısımlara özen gösterildikten sonra sıra desen ekleme işlemine geçilir. Kalıplar üzerine özel desen kalıpları yerleştirildikten sonra kurumaya bırakılır. Kuruma işlemine bırakılan zemine uygulama uzmanı dışında herhangi bir müdahalede bulunulmamalıdır. Uygulama uzmanı bilgisi dışında yapılan herhangi bir müdahalede firmalar bu sorunlardan doğabilecek sorumlulukları kabul etmeyecektir. Bu da işlemlerin yeniden tekrarlanması gibi maliyeti katlayacak sorunlara neden olabilir.

Ardahan Baskı Beton Olarak Bu Safhalarda Neler Yapmaktayız?

Ardahan baskı beton olarak sözleşme ve saha çalışması aşamalarında yukarıda da bahsettiğimiz gibi kendi faydalarımızın yanında sizin faydalarınızı da gözetiyoruz. Sözleşme safhasında sizin isteklerinizi dikkate alıp herhangi bir olumsuzluk durumunda izlenmesi gereken ve sizi mağdur etmemek için ek önlem yani güvenlik maddeleri ekliyoruz. Ayrıca şekillendirme işleminde uzman kadromuzun itinalı çalışması ile Ardahan baskı beton olarak farkımızı ortaya koymaktayız.

Geniş desen yelpazemize uygun kaliteli desen kalıplarımız ile desenlerde kayıp yaşamadan zemine aktarmayız. Ayrıca uzman kadromuz mekanınıza uygun desen seçiminde sizlere hazırladığımız görsel materyaller ile destek olmaktayız. Mekanınızın antik görünümünü bozmadan kaliteli çalışmalarımız ile karakteristik ve dekoratif bakımdan mekanınızı baştan aşağı değiştirmekteyiz. Amacımız sizin işlemlerin ardından memnun olarak geniş müşteri memnuniyeti sağladığımız mutlu müşterilerimiz arasına katılmanız.

Ardahan baskı beton olarak işlemlerimizin size sadece görsel açıdan değil bütçeniz açısından da faydalı olmak için çabalıyoruz. Baskı beton diğer zemin kaplama türlerinin aksine dış ve iç mekan için ayrı işlemler gerektirmez. Bu sayede iç ve dış mekan için ayrı yatırımlar gerektirmez. Bunun yanında düşük aşınma ve yıpranma özelliği sayesinde uzun yıllar yeniden bir zemin kaplama işlemine gerek kalmaz. Bu da tekrarlanan zemin kaplama maliyetlerinin önüne geçmektedir. Bu sayede yaptığımız işe verdiğimiz önem sizi sadece dekoratif açıdan değil maddi açıdan da memnun etmektedir.