Artvin Baskı Beton
20
Oca

Artvin Baskı Beton

Günümüzde turistik bölgelerin; cadde ve sokakların; apartman, müstakil ev, bahçe restoran ve alışveriş merkezi duvarlarının oluşturulmasında estetik kaygı güdülmektedir. Artvin Baskı beton yöntemi bu alanlarda en çok tercih edilen yöntemdir.

Artvin Baskı Beton
Artvin Baskı Beton

Bütün duvarlara uygulanabilir. Çeşitli taş döşemelerle benzer görüntüyü yakalamasının yanı sıra maliyet açısından da oldukça uygundur. Son zamanlarda ülkemizde Artvin duvar baskı beton yöntemi hızla yaygınlaşmıştır.

Ömür Boyu Kullanım

Duvar baskı beton, sahip olduğu avantajlar sayesinde diğer duvar kaplama yöntemleri arasından sıyrılmıştır. Popülaritesi artmış ve çevrede sıkça görülmeye başlamıştır. Tek tek taş döşenmiş görüntüsü verir. Kişinin zevkine ve uygulanacak yüzeye göre belirlenebilen çok çeşitli renk ve desen seçenekleri mevcuttur. Uygulama hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

İşçilik maliyeti düşüktür. Uygulama sırasında fazla malzeme kullanımı gerekmez. Duvarda boru, kablo, priz, pencere gibi döşemeye engel olacak unsurların varlığı uygulama sırasında fazla zorluk çıkarmaz ve sürekli taş görünümünde kusurlara neden olmaz.

Eğer istenirse bu sürekli görünüm bozulmadan yazı eklenebilir (okul duvarına okulun adının yazılması gibi). Bir kısmının kırılması gereken bir durum yaşanırsa eski haline kusursuz bir biçimde geri döndürülebilir. Hava koşullarından etkilenmez, sıcaklık değişimlerinden ötürü zarar görmez. Zararlı ışınlara dayanıklı olduğu için rengi solmaz. Darbelere karşı dayanıklıdır.

Hafiftir ve çökme olmaz. Temiz olması şartıyla herhangi bir yüzeye uygulanabilir. Toz ve leke tutmaz, böylece temizlik derdi olmaz. Rutubet ya da çatlak oluşmaz. Tüm bu avantajlarının yanı sıra ömürlük kullanım süresine sahiptir. Uzun ömürlü kullanımı, malzeme ve işçilik maliyetinin düşük olması sayesinde fiyatı uygundur.

Duvar Baskı Beton Kullanım Alanları

Kullanım alanı sınırı bulunmayan duvar baskı betona genellikle bahçe duvarları ya da dış cephe dekorasyonlarında sıklıkla rastlanır. Her türlü yüzeye uygun olduğu için iç mekanlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Duvar baskı beton teknolojisinin tercih edildiği yerler:

 • Okul, üniversite ve hastaneler
 • Restoran ve kafeler
 • Apartman, site ve müstakil evler
 • Evlerin iç cepheleri
 • Bahçeler
 • Parklar
 • Balkon ve teraslar
 • Şömine, barbekü ve baca duvarları
 • Restoran ve kafelerin iç ve dış cepheleri
 • Turistik bölgeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Belediye binaları
 • Camiler
 • Otellerin iç ve dış cepheleri
 • Ofis ve iş yerlerinin iç ve dış cepheleri

gibi çoğu bölgede kullanılabilir.

Artvin Baskı Beton ile İç Mekanlarınızı Güzelleştirin

Duvar baskı beton, yalnızca dış cephelere uygulanmaz. İç mekan tasarımlarında da tercih edilir. Sıradan, düz duvar görünümünün önüne geçilir. Evlerde, özellikle salon, mutfak ve banyolarda şık görüntüsüyle dekorasyonlarda tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Restoran, kafe ve otel gibi iç tasarımın oldukça önemli olduğu mekanlarda kurtarıcı bir yöntemdir. İç mekanlarda genellikle duvarın bir kısmı boyanır, bir kısmına da baskı beton uygulaması yapılır. Üzerinden baskı malasıyla geçilerek düzeltilir. Baskı için beton kalıplar hazırlanır. Bu beton kalıplar ahşap, metal veya plastikten olabilir.

Yüksekliği, boyutu değişkenlik gösterebilir. Kalıplar beton sertleştikten sonra rahatça çıkabilmesi için vidalı olarak tasarlanırlar.
Harç dökülürken donmasına izin verilmeden, hiç bir yerde boşluk veya kabarcık kalmadan dikkatli bir şekilde kürek veya benzeri bir araçla harcın zemine yayılması sağlanır. Yüzey pürüzsüz hale getirildikten sonra mala kullanılması gerekir, kenarlar ve küçük detay çalışmaları için küçük, elle tutulabilen mala veya geniş alanlarda çalışmak için boğa şamandırası olarak bilinen büyük bir mala kullanılabilir. Kullanılacak kalıba ayırıcı ve bu aşamada kullanılması tercih edildiyse boya her kullanımda uygulanarak yüzey şekillendirme işlemine başlanır. Kalıplar yüzeye yapıştırılırken bir öncekine bitişik olacak şekilde yerleştirilmelidir.

Şekillerin birbirlerinin devamı halinde olmasına dikkat edilmelidir. Kenarlarda küçük taşmalar olursa mala yardımıyla düzeltilebilir. İyice bastırılan kalıp çıkarılarak alanın tamamı kaplanana kadar devam edilir.
Dekoratif bitkiler ve raf gibi küçük dokunuşlarla etkileyici bir görünüm elde edilir. Benzer görünümü veren taş, tuğla ya da strafor yüzeylerden çok daha kolay uygulanabilmesi ve kullanım sırasında problem çıkarmaması sayesinde gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Kısa sürede istenen duvara uygulanarak kullanıma başlanabilir.

Sunduğu bol desen seçeneği ve bu desenlerden bağımsız renk seçenekleri sayesinde duvarlar mobilyalara uyumlu hale getirilebilir. Yapıldığı ortama bambaşka bir hava katar. Tüm bunlar dışında kolay uygulanabilirliği ve düşük maliyeti sayesinde duvar baskı beton yaptırmak için fazla düşünmenize gerek kalmaz.

Artvin Baskı Beton Fiyatları

Artvin Baskı beton fiyatları farklılıklar içermektedir. Şehir içerisinde bu işi yapmakta olan birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar kendi aralarında bir rekabet içerisinde bulunmakta ve bu sebeple fiyatlar farklılıklar göstermektedir. Firmaların sunmakta olduğu hizmetler içerisinde de farklılıklar bulunmaktadır. İstenilen baskı beton kalitesinin ve modelinin durumuna göre fiyatlar yükselmekte veya düşmektedir. Fiyat noktasına etki eden faktörler;
Kullanılan ürün kalitesi; Baskı beton işleminin fiyatının belirlenmesinde dikkat edilmekte olan ilk unsur kullanılmakta olan ürünlerin kalite düzeyidir. Baskı beton uygulamalarında birçok kalite kullanılabilmektedir. Kullanılmakta olan ürünlerin kalite düzeyinin düşük olması durumunda ödenecek olan tutar daha az olacaktır.
Alınan hizmetin kalitesi; Verilen işçilik hizmeti de fiyatlandırmayı etkilemekte olan faktörler arasında bulunmaktadır. İşçiliği kaliteli ve düzgün olan firmalar piyasa içerisinde bilinmektedir. Kalitesinden ve vereceği hizmetten emin olan firmalar verdikleri hizmetin bedelini biraz yüksek tutmaktadır.
Her ne kadar da kaliteli bir firmanın ücretinin daha yüksek olduğu gerçeği bulunsa da bazı özel durumlarda bu konu farklılık göstermektedir. Firmalar zaman zaman uygun kampanyalar düzenleyerek kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmaktadır. Bu gibi durumlarda kalite çok uygun fiyatlara sağlana bilmektedir.