Amasya Baskı Beton
19
Oca

Amasya Baskı Beton

Amasya baskı beton firması olarak tüm iç ve dış mekanlar için en iyi şekilde eşsiz bir baskı beton yani zemin kaplama teknolojisi sunuyoruz. İlk olarak baskı beton uygulaması 1945 senesinde Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan tuğla baskıları örnek alınarak değişik bir teknoloji ile tasarlanarak günümüz zemin kaplaması ortaya çıkmıştır.

Baskı beton un en önemli özelliği ise sanki tek tek özenli bir şekilde döşenmiş bir taş tasarımı gibi bir görünüm sunan hoş bir zemin kaplaması olmasıdır.

Amasya Baskı Beton
Amasya Baskı Beton

Baskı betonların birçok renk ve desen çeşidi bulunuyor, aynı zamanda doğal bir görünüm sunulması ise en çok tercih edilen modeller olmakta. Zemin kaplamalarında en güncel teknoloji baskı beton olmaktadır.

Baskı beton yöntemi ile hazırlanan özel beton ve yüzeye uygulanan Baskı beton çeşidi aşınma ve darbeye oldukça dayanıklı olup, leke tutmayan bir özelliğe sahiptir. Amasya baskı beton güvencesi ile yaptığımız işlemler daima uzun ömürlü olup hiçbir sorun yaşamıyor.

Baskı Betonlarının Uygulandığı Alanlar

Sizlere sunmuş olduğumuz baskı beton uygulamaları çevre düzenlemesi, trafik alanları, yürüyüş yolları, alışveriş merkezleri, tesisler parklar, liman alanları, otoparklar, endüstriyel yapılar ve pek çok ev çeşidinde baskı beton yapımı hizmetini başarılı bir şekilde sunuyoruz.

Amasya Baskı Beton Avantajları Neler?

Baskı beton türleri genel olarak blok şeklinde uygulanır ve özenle döşenmiş taş görüntüsü verdiği için zamanla oluşan oturma gibi durumlar Baskı beton çeşitlerini etkilenmez. Bununla birlikte her zaman düzgün bir görünüme sahiptir. Normal bir zemin kaplama da genellikle en çok rastladığımız sorunlardan birisi aralarına ot ve benzeri maddelerin görmesidir. Ancak Baskı beton kaplama da böyle bir sorun meydana gelmez. İçeriğinde bulunan maddelerden dolayı oldukça dayanıklıdır. Bunlar dışında baskı beton uygulaması ile leke gibi bir sorun olmaz ve mevsimsel şartlarına daima uyumludur. Son olarak güneş ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Bundan dolayı güneş ışınlarından zarar görmemektedir.

Amasya Baskı Beton Uygulaması Nasıldır?

Baskı beton uygulamasında ilk olarak su kanaması beton üzerinde bittikten sonra 3 kilogramlık yüzey sertleştirici kullanılır. Ardından ise mala yapılarak baskılama noktasına kadar gelinmesi gerekiyor. Ana noktaya geldikten sonra ise kalıp ayırıcı ile birlikte renklendirici serpilir ve eğer gerekiyorsa su basıncı yöntemi uygulanır. Baskı beton cilasının sürülmesi gerekmektedir.

Beton baskı alanına ve kullanılacak amaca göre bir miktar sıkılaştırılmış dolgu malzemeler üzerine ilave edilerek yerleştirme işlemine geçilir.

Amasya baskı beton firması olarak sizlere bu alanda en iyi zemin kaplaması hizmetini sunuyor ve daima müşteri odaklı bir çalışma gerçekleştiriyoruz.

Baskı Beton Kaplamada Kullanılan Yöntemler

Baskı Beton kaplama da en çok tercih edilen yöntemlerden birisi renkli yüzey sertleştiricileri oluyor. Tamponlama ve mastarlama gibi yapılan betona su kaynaması işlemi bitene kadar beklenmesi gerekiyor. Yüzeye eklenen renkte ise renkli yüzey sertleştiricisi eklenmelidir ardından ise mala ile düzgün yüzey elde edilmesi gerekiyor. Ancak burada önemli olan hava şartları göz önünde bulundurularak uygun bir süreç belirlemesi oluşturulmasıdır.

Ardından ise bizi karşılayan diğer bir yöntem model baskısıdır. Beton üzerine eklenen renkli yüzey sertleştirici ile birlikte plastik bir durum kazanması ardından yüzeye kalıp ayırıcı ve etki veren tozun serpilmesi gerekiyor. Ardından ise müşterilerimiz tarafından tercih edilen desen baskısı yapılıyor.

Son olarak yıkama yöntemi uygulanır. Baskılama işlemleri yapıldıktan sonra ilk olarak 24 saat beklenenin ardından yüzeyin doğru bir şekilde temizlenmesi gerekiyor. Yıkama işlemleri sonrasında dayanıklı olması için birtakım işlemler uygulanarak son nokta konur.

Müşteri Ve Firma Süreci

Amasya baskı beton firması olarak bazı adımlar takip etmekteyiz. Bu adımlardan ilki ise bizlerle iletişim kuran müşterilerimize tanışarak baskı beton yapılacak olan ölçüyor ve bu uygulama için uygun bir fiyat oluşturuyoruz. Ardından ise en uygun fiyatı belirlemek için alana saha ziyareti gerçekleştiriyoruz.

Yapılan saha çalışması sonucu ise müşterilerimize uygun renk ve desen seçenekleri sunulur ve en uygun modeli seçmesi beklenir. Gerekli modeller seçildikten sonra ise yapılan işlem için uygun tarih belirlenir ve o tarihte ekipmanlar toplanarak işlem için sahaya yönelim yapılır.

Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton fiyatları birçok kriter çerçevesinde değerlendirilmekte olduğundan değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre fiyat aralıkları değişebilmektedir. Bu sebeple istenilen ürünü tercih edilmesi ve nasıl bir firma aracılığı ile anlaşma sağlandığına göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Fiyat noktasına etki eden faktörler;
Kullanılan ürün kalitesi; Baskı beton işleminin yapılması aşamasında kullanılmakta olan ürünlerin kalitesinin yüksek olması durumunda maliyet artmakta bu sebeple fiyat yukarılara çıkmaktadır. Bu durumun tersinin de düşünülmesi mümkündür. Kullanılmakta olan ürünlerin kalite düzeyinin düşük olması durumunda ödenecek olan tutar daha az olacaktır.
Alınan hizmetin kalitesi; her konuda olduğu gibi baskı beton işleminin yapılması durumunda da kaliteli bir hizmet almanın daha yüksek bir bedeli bulunmaktadır. Tercih edilecek olan firmanın daha önce ne düzeyde işler yaptığının araştırması yapılması gerekmektedir. İşini özveri ve profesyonellik ile yapmakta olan firmalar ücret noktasında daha yüksek bir bedel ile çalıştıkları görülmektedir.
Her ne kadar da kaliteli bir firmanın ücretinin daha yüksek olduğu gerçeği bulunsa da bazı özel durumlarda bu konu farklılık göstermektedir. Firmalar zaman zaman uygun kampanyalar düzenleyerek kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmaktadır. Bu gibi durumlarda kalite çok uygun fiyatlara sağlana bilmektedir.
Sahaya ulaşım sağlandıktan sonra ise baskı beton işlemleri uzman bir ekip ile yapılmaya başlanır.