Adıyaman Baskı Beton
14
Kas

Adıyaman Baskı Beton

Baskı beton uygulamaları ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri tarafından 1970’li yıllarda keşfedilmiş ve uygulanmıştır. Daha sonra başta Avrupa ve bütün dünya bu uygulamaya geçmiştir. Adıyaman baskı beton olarak yıllardan beri halkımıza bu alanda hizmet sunuyoruz. Yüzey kaplama teknikleri genel olarak oldukça maliyetli uygulamalar olduğu için farklı arayışlar neticesinde keşfedilen baskı beton uygulaması ekonomik olarak çok uygun olduğu gibi sağlamlık yönünden de çok başarılıdır. Günümüzde dünya genelinde en çok tercih edilen yüzey kaplama sistemleri baskı beton uygulamalarıdır.

Baskı beton uygulamalarının tercih edilmesinde birçok faktör etkili olmaktadır. Bunların başında sağlam olması, ekonomik olması, kısa sürede uygulanması ve şık görünümler oluşturması gelmektedir. Günümüz teknolojisiyle birlikte baskı beton uygulamalarında müthiş başarılara imza atılmaktadır. Ancak elbette ki tüm bu dediklerimiz kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulayan kişilerin profesyonelliği ile de doğrudan orantılı olmaktadır. Adıyaman baskı beton firması olarak bu alanda en yetkin kişilerden oluşan profesyonel bir ekibe sahibiz.

Adıyaman Baskı Beton
Adıyaman Baskı Beton

Yaptığımız bütün uygulamalar garantili olarak yapılmaktadır ve ömürlük uygulamalardır. Yaşanabilecek hemen her tür problemde bütün müşterilerimize en kısa sürede teknik destek sağlıyor ve her tür sorunu ücretsiz olarak gideriyoruz. Baskı beton uygulamaları kısa sürede tamamlanan uygulamalar olması yönüyle birçok vatandaşımız tarafından kolay bir uygulama olarak algılanmaktadır. Oysa farklı aşamalardan oluşan ve her aşaması ayrı bir uzmanlık isteyen baskı beton kesinlikle profesyonellik ve deneyim isteyen bir iştir.
Bu yüzden kesinlikle baskı beton uygulamalarını kendi başınıza ya da bu alanda yetkin olmayan kişilere yaptırmaya kalkmayın. Aşamalardan herhangi birisinde yapılacak bir hata bütün çalışmanın boşa gitmesine sebep olabilir. Adıyaman baskı beton olarak vatandaşlarımızı her zaman bu konuda uyardık ve uyarmaya da devam ediyoruz.

Baskı Beton Sağlam Mı?

Baskı beton uygulamalarının en çok tercih edilmesinin ana sebeplerinden biriside hiç şüphesiz sağlamlığıdır. Gerçekten yapılan uygulamalar ömürlük uygulamalar olup, çok uzun yıllar bozulmadan ve canlılığını kaybetmeden hizmet edebilmektedir. Görünüm itibariyle puzzle şeklini andıran baskı beton, uygulanış itibariyle puzzle döşemeden oldukça farklıdır. Çünkü tek tek elle döşenen puzzle kaplamada zamanla taşlar arasında oynama, kayma ve açılma olabilmektedir. Oysa baskı beton tek paça ve geniş bloklar halinde uygulandığı için en ufak bir bozulma ya da çatlama meydana gelmemektedir.

Adıyaman Baskı Beton Renk Seçimi

Baskı beton uygulamalarının en önemli noktalarından biriside mekana uygun rengin seçilmesidir. Adıyaman baskı beton renk seçimi esnasında sizlerin işini kolaylaştıracak renk kartelaları hazırlamıştır. Yılların birikimine sahip firma, renk noktasında kolayca seçim yapabileceğiniz kartelalar ile işinizi kolaylaştırmakla kalmıyor adeta zemini gözünüzde canlandırmanızı da sağlıyor. Doğru renk seçimi mekanlarınızın güzel görünmesi için en önemli noktalardan birisidir. İsteğinize göre birden fazla renk seçimi de yapabilirsiniz.
Bu alanda uzman ekibimiz istediğiniz hemen her rengi mükemmel bir şekilde kombine ederek uygulayabilmektedirler. Yaptığımız uygulamalarda en sık kullandığımız renkler tuğla kırmızısı, güz sarısı, açık mavi, koyu mavi ve beton girişidir. Renk seçiminde kararsız kalacak olursanız bu alanda yetkin görevli çalışanlarımızdan da yardım isteyebilirsiniz.

Baskı Beton Desen Seçimi

Adıyaman baskı beton desen seçimi ile mekanlarınızda çok farklı hava oluşturabilirsiniz. Bazen tarihi bir ortam bazen modern bir mekan bazen de çok canlı bir mekan oluşturmak tamamen sizin elinizdedir. Köklü bir firma olarak yüzlerce çeşitte her tür deseni bünyemizde bulunduruyoruz. Desen seçimi yaparken en önemli nokta mekanlarınıza uygun olan doğru deseni seçmelisiniz.

Adıyaman Baskı Beton Uygulama Alanları

Firmamız bütün baskı beton uygulamalarında 1. sınıf malzeme kullanmaktadır. Kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik neticesinde hemen her mekana rahatlıkla uygulanabilmektedir. Firmamızın en çok baskı beton uygulaması gerçekleştirdiği alanların başında;

 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Duvarlar
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar

Adıyaman baskı beton uygulama alanları başında gelmektedir. Bu alanların haricinde daha birçok alana uygulama yapabilmekteyiz. Özel yaşam alanlarınızda yer alan tuvalet, banyo, mutfak, balkon ve koridorlarınıza da baskı beton uygulaması yapabiliyoruz.

Adıyaman Baskı Beton Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamaları birtakım ardışık aşamalardan meydana gelmektedir. Her bir aşama uzmanlık isteyen ve kesinlikle hata kabul etmeyen aşamalardır. Bu yüzden baskı beton uygulamaları kesinlikle bu alanda uzmanlaşmış ve yılların tecrübesine sahip firmalara yaptırılmalıdır. Adıyaman baskı beton nasıl yapılır diye merak edenler için uygulamalarımızın bir özeti mahiyetinde olması açısından bazı aşamalarını yazalım.

İlk önce uygulama yapacağımız alanda zemin etüdü çalışması yapılır. Çünkü baskı beton uygulamalarının sağlıklı yapılabilmesi için zeminin temiz ve düzgün olması oldukça önemlidir. Gerekli görüldüğü durumlarda zemine 4 inçlik taşlarla granül dolgu dahi yapılabilmektedir.

Zemin çalışmalarının tamamlanmasının ardından, zemin için uygun formların düzenlenmesi ve zemine yerleştirilmesi işlemleri yapılır. Bu iki aşama çok dikkat edilmesi gereken aşamalar arasında yer alır.

üçüncü sırada ise baskı beton uygulamalarının en önemli aşaması gelir. Çünkü bu aşamada baskı betonun ana malzemesi olan özel içeriğe sahip harcın hazırlanması ve zemine dökülmesi yer almaktadır. Alanında uzman ekibimiz tarafından hazırlanan harç uygun kıvama geldiğinde zemine dökülür. Bu esnada Adıyaman baskı beton saha çalışanları büyük bir gayretle harcın bütün yüzeye eşit dağılmasını ve yüzeyde hiçbir şekilde boşluk kalmamasını sağlarlar.

Daha sonra şaplama denilen yüzey düzleştirme ve ardından sertleştirme aşamaları gelmektedir.

Önceden seçilen renklerin ve desenlerin uygulanmasının ardından yüzey tazyikli su ile temizlenir ve kür adı verilen özel bir kimyasal karışım uygulanır.