Niğde Baskı Beton
17
Oca

Niğde Baskı Beton

Mekan önlerinin daha güzel görünmesi için baskı beton yöntemi kullanılıyor. Niğde baskı beton son zamanların popüler uygulaması olarak sıklıkla tercih ediliyor. “Peki ama beton baskı nedir, Niğde beton baskı fiyatları nedir, baskı yöntemi hangi işlemler neticesinde yapılıyor” diye sorup cevap arıyorsanız sorularınıza cevap verelim. İşte baskı beton yöntemi ile merak edilen her şey.

Baskı beton, desenli, çizgili ve farklı şekiller ile kullanılıyor. Her mekanın önüne tasarıya özgü olarak hazırlanıyor. Niğde baskılı beton yapılma aşamalarına göz atalım.

Baskı beton yapılacak yer ilk olarak temizleniyor. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra çim, taş gibi şeylerden de temizleniyor.

Toprak seviyesi kontrol edilerek gerekli görülen alana dolgu yapılıyor. Bu işlem zeminin eşit olmasını sağlayacağı için oldukça önemli.

Baskı beton yapılacak alanın düzgün olmaması halinde bütün yüzeye dolgu yapılır.

Niğde Baskı Beton
Niğde Baskı Beton

Tercih edilen desene uygun olacak şekilde saha çalışması yapılmaya başlanır. Bu nokta oldukça önemli olduğu için ekibin başarılı bir şekilde iş birliği halinde çalışması gerekiyor. Aksi takdirde istenilen desen elde edilemeyecek ve baskı beton düzensiz bir hal alacak.

Saha çalışması için ahşap veya metal kazıklar köşelere yerleştirilerek beton dökme işlemi gerçekleşir. Beton dökme işleminden sonra kalıplar yerleştirilir. Temel hazırlık tamamlandıktan sonra taşlar yerleştirilir. Taş boyutu normal olarak 4 inç çapında olması gerekiyor. Üst veya altında olan uygun kabul edilmediği için pek kullanılmıyor.

Son olarak bütün işlemler tamamlandıktan sonra süpürme işlemi gerçekleştirilir.

Niğde baskı beton işlemi yukarıda bahsettiğimiz adımlar dahilinde ortaya çıkıyor. Özel bir tasarım gerektiren baskı beton işleminin daha zor olduğunu ve ustalık gerektirdiğini söyleyelim.

Baskı Beton Çeşitleri

Baskı beton denildiği zaman genelde minik desenli kırmızı renk kalıplar aklımıza gelse de baskı beton çeşidini sadece bu model ile sınırlı olmadığını belirtelim. Hangi baskı beton kalıpları kullanılıyor, hangileri daha dayanıklı diyorsanız Niğde baskı beton kalıpları ve çeşitleri hakkında bilgi verelim. Baskı beton, iri desenli, küçük desenli çapraz desenli olarak karşımıza çıkıyor. Farklı renkleri mevcut olan kalıpların genellikle kırmızı ve turuncu renkleri tercih ediliyor. Ancak kırmızı ve turuncu renginin dışında açık mavi, kahverengi, yeşil, açık yeşil, gri gibi renk tonları mevcut.

Niğde baskı beton kalıpları aynı kalitede üretildiği için kalıplar arası kalite farkı bulunmamaktadır. Her kalıp aynı kaliteyi taşımakta. Ancak desenler arasında fiyat farkı olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle farklı fiyatlı kalıplar ile karşılaşmanız mümkün.

Niğde Baskı Beton Cilalama Yöntemi

Cilalama yöntemi baskı betonun daha güzel ve parlak görünmesini sağladığı için sıklıkla tercih ediliyor. Kısa sürede yapılan bu yöntem usta kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde hem sağlam hem de kaliteli bir hal alıyor.

Baskı beton, cila yöntemi ile daha güzel bir görüntüye kavuşuyor. Bu nedenle kişisel olarak tercih ediliyor ve ev önü, iş yerinin önü gibi özel yerler için tercih ediliyor. Bu yöntem teknolojik ürünler yarımıyla kısa sürede gerçekleşiyor. Genellikle 1-2 saat içinde işlem tamamlanıyor.

Baskı beton kayma gibi sorunları ortadan kaldırıldığı için bazı belediyelerin sokak araları özellikle bu yöntem kullanılarak döşeniyor. Ayrıca baskı betonun temizlenmesi ve yıkanması diğer basma kalıplara göre daha kolay. Bu nedenle sıklıkla tercih ediliyor.

Niğde Baskı Beton Fiyatları

Niğde baskı beton fiyatları nedir diye merak edenler için şunu söyleyelim. Her alan farklı metrekare olduğu için farklı miktarda malzeme ve emek gidiyor bu nedenle farklı fiyat aralığı ile karşılaşmanız mümkün.

Fiyat noktasını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin en iyisinin bir araya gelmesi ile birlikte yapılan işin fiyatı ortaya çıkmaktadır. Fiyat noktasını etkileyen faktörleri ele almak gerekirse;
Kullanılan malzemenin kalitesi; Baskı beton işi için kullanılabilecek yüzlerce farklı kalite bulunmaktadır. Bu kalite çeşitliliği içerisinde tercih edilen kalite fiyat noktasını direk olarak etkilemektedir.

İşçilik kalitesi; Baskı beton işindeki en önemli faktör işçiliktir. İşi alan firma işçiliğine güvenmesi durumunda fiyatları biraz yüksek tutabilmektedir. İşçiliğin kaliteli olmasının istenmesi durumunda bu farklılık göz ardı edilmelidir. Yapılan iş yıllarca kullanılacak bir iş olması dolayısı ile iyi olanın tercih edilmesi gerekmektedir.

Baskı Beton Alanı; uygulamanın yapılacağı alan da fiyatları etkilemektedir. Uygulama alanının küçük olması durumunda tutar daha az olacaktır. Alanın geniş olması durumda ödenecek miktar doğal olarak artacaktır.
Fiyat noktasını etkilemekte olan anlık kampanyalar olabilmektedir. Bu durumlarında değerlendirilmesi müşteri açısından son derece önemlidir. Kampanyalar ve benzeri durumların takip edilmesi için ilgili satıcıların internet sitelerinin takip edilmesi gerekmektedir. Anlık fırsatların bu şekilde değerlendirilmesi mümkün olacaktır.

Baskı Beton de Nelere Dikkat Edilmeli

Baskı beton uygulamasını yaptırmaya karar verilmesi ile birlikte bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunların başında uygulama yapılacak olan yere uygun bin seçimin yapılmasıdır. Modelin iyi olması kullanacağımız alana uygun olacağı anlamı taşımamaktadır. Bu sebeple tüm alternatifler değerlendirilerek tercih yapılması gerekmektedir.
Dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside alınan ürünün kaliteli olmasıdır. Uzun yıllar bu işin kullanılacağından dolayı temiz ve kaliteli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çok fahiş olmamak ile birlikte kaliteden kaynaklanan farkın dikkate alınmaması gerekmektedir.
Karar verilmeden önce konu ile ilgili detaylı araştırmanın da yapılması gerekmektedir. Bilgi sahibi olunması durumunda konu ile ilgili yanlış yönlendirmelere kulak verilmeyecektir.