Kayseri Baskı Beton
10
Ara

Kayseri Baskı Beton

Dünya genelinde her ülkede değişiklik gösteren birçok zemin kaplama sistemi bulunduğu bilinmektedir. Fakat bunlardan bir tanesi vardır ki dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilendir. Kayseri baskı beton sistemleri dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilen zemin kaplama sistemidir.

Kayseri Baskı Beton
Kayseri Baskı Beton

Baskı beton uygulaması ülkemizde de çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun nedeni de baskı beton uygulamasının kullanıcılar tarafından öne çıkan birçok özelliğinin olmasıdır. Baskı beton sistemlerini tercih ettiren ve ön plana çıkaran özelliklerinin başında şunlar gelir: ekonomik açıdan iyi olması, çok dayanıklı olması, kullanım süresinin çok uzun olması ve uygulanabilirliğinin çok basit ve kolay olmasıdır.

Ayrıca çok estetik bir görünüme sahip olması da bu sistemin ayrıcalıklarındandır. Sistem uygulandığı bütün alanlara farklı bir tarz ve güzellik katmaktadır. Kayseri baskı beton tamamen çevresiyle uyumlu olabilen bir sistem olması sebebiyle mekanlarınızı doğal ve modern bir görünüme kavuşturacaktır.

Baskı Beton Uygulamasının Tarihi

Bilindiği üzere ülkelerin en çok para harcadığı alanların başında alt yapı ve üst yapı çalışmaları gelmektedir. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarında ülkelerin kasasından çıkan masrafların en aza indirme konusundaki yoğun araştırmalar baskı beton uygulamalarını ortaya çıkarmıştır. 1970 yılı başlarında Amerika Birleşik Devletleri tarafından bulunan ve uygulanan baskı beton sistemleri daha sonra tüm dünyada rağbet görmüştür. Uygulama ilk zamanlar ekonomik olması nedeniyle talep görürken daha sonra dayanıklı ve estetik olması gibi nedenler bu uygulama üzerindeki ilgiyi arttırmıştır. Daha sonra Avrupa ülkelerinden başta Almanya, İngiltere ve Fransa olmak üzere bütün Avrupa ülkeleri zamanla baskı beton uygulamalarını kullanmaya başlanmışlardır.

Kayseri baskı beton ilk kez 1990’lı yılların başında İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde uygulanan bu uygulamanın ülkemizdeki ilklerindendir. Yapılan uygulamanın dayanıklı olması ve estetik görünümü nedeniyle ülkemizin neredeyse her yerinde 2000’li yıllardan itibaren uygulanmaya başlanmıştır.

Kayseri Baskı Beton Uygulama Alanları

Baskı beton uygulamaları uygulama alanı olarak insanlara birçok seçenek sunmaktadır. Bizi tercih eden müşterilerimizin hayal ettikleri uygulamaları biz yaparız diyoruz. Çünkü bu sektörde işinin ehli bir firma olduğumuza inanarak kullandığımız malzemenin kalitesine ve çalışan elemanlarımızın işteki tecrübelerine sonuna kadar güveniyoruz. En çok yapılan Kayseri baskı betonun sunduğu uygulama alanlarını sizler için burada sıralayalım.

 • Okullar
 • Parklar ve bahçeler
 • Otoparklar
 • Duvarlar
 • Sahiller
 • Havuz kenarları
 • Geleneksel görünümlü oteller
 • Caddeler
 • Teraslar
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Lunaparklar
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Alışveriş merkezleri
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Hastane bahçeleri

Gibi alanlar bizim sıklıkla uygulama yaptığımız alanlar arasındadır. Tabi ki de uygulama yaptığımız tüm alanlar bunlarla sınırlı değildir. Dairelerinizdeki alanlardan balkonlar, banyolar, mutfaklar, koridorlar, ya da teraslarınız gibi birçok alanınız da uygulama alanlarımız arasında bulunmaktadır. Kayseri baskı beton sizlere uygulama alanları açısından çeşitli şekillerde seçenekler sunmaktadır.

Uygulama sonunda oluşan puzzle şeklindeki görünümü bu uygulamanın müşteriler tarafından çok tercih edilme nedenlerinden birisidir. Aralarının puzzle gibi boşluklardan oluşması uygulamanın çok daha sağlam ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Tabi ki uygulama duruşu itibariye de insanlara puzzle şıklığı sunmaktadır.

Kayseri Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamalarının kolay uygulanması akıllara bu uygulamanın çok kolay bir uygulama olduğu düşüncesini getirmemelidir. Kesin bir başarıya ulaşılabilmesi için uzman kişiler tarafından uygulamanın yapılması gerekmektedir. Baskı beton uygulamaları birbiri ardına çeşitli basamaklardan oluşup bütün aşamaları ayrı ayrı uzmanlık gerektirmektedir. Ülke genelinde ismini duyuran ve mükemmeliyetçi anlayışıyla ilk sıralarda kendine yer bulan Kayseri baskı beton uygulamalarının nasıl yapıldığı hakkında dilerseniz sizlere biraz bilgi verelim.

İlk başta uygulama yapılacak alanın zemin etüdü yapılmak zorundadır. Uzman kişilerce yapılacak olan eksiksiz bir zemin etüdü baskı beton uygulamaları için en önemli önceliktir. Bu sebeple uygulama yapılacak olan zeminde var olan taş, ot kaya, çalı, gibi hemen her tür istenmeyen maddenin zeminden arındırılması gerekir.

Zemin etüdünün tamamlanmasıyla birlikte formların düzenlenip zemine yerleştirilmesine geçilmektedir. Drenaj sıcaklığının sağlanabilmesi için bu ilk iki aşama çok büyük önem arz etmektedir.

Baskı beton uygulaması için en önemli kısım ise üçüncü aşamada karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamada özel muhtevası olan harcın hazırlanması ve zemine uygulanması yer almaktadır. Kayseri baskı beton uygulaması için, alanında profesyonel çalışan ekipler tarafından beton mikseri yardımıyla hazır hale getirilen harç, uygulama için uygun görüldüğünde zemine uygulanır. Bu sırada alanında yetişmiş teknik elemanlar yüzeyde boşluk kalmaması ve harcın bütün yüzeye eşit dağılması ve için büyük uğraş içinde olurlar. Uygulama alanında hava kabarcığı bırakmamak da son derece önemlidir.

Şaplama denilen zemini pürüzsüz hale getirme ve zemin yüzeyini düzleştirme işlemi harcın dökülmesinden sonra gelen bir aşamadır. Hemen sonrada zemin kurumadan sertleştirme tozu denilen toz yüzeye serpilir yüzeyin sertleşmesi sağlanır.
Sıradaki aşama ise müşterinin zemin yüzeyi için önceden belirlediği desenin ve renklerin uygulaması aşamasıdır.

Renk ve desenler uygulandıktan sonra zemine uygulanan baskı beton uygulaması nihai süpürge bitirme tekniği ile tamamlanır yüzeyin tamamı tazyikli su ile yıkanıp temizlenir.
Kayseri baskı beton uygulamasının son aşaması ise kür adı verilen bir karışımın yüzeye uygulamasının yapılmasıdır. Bu karışımın amacı zemin yüzeyinde gözle görülmeyen ve fark edilmeyen çatlaklar ve pürüzlerin bütünüyle kapatılmasıdır. Bundan sonra aklınıza gelebilecek her türlü dış etkene karşı çok sağlam ve estetik bir zemin kaplama sisteminiz oldu.

Baskı Beton Malzemeleri Nelerdir?

En çok tercih edilen Baskı beton uygulaması malzemeleri şunlardır:

Yüzey ve renk sertleştirici
Kalıp ayırıcı
Harç
Sivri uçlu ve yuvarlak malalar
Tokmak
Cila
Önceden seçilen dekoratif kalıplar
Boya

Kayseri Baskı Beton Uygulamasının Artıları

Kayseri baskı beton uygulaması güneşin kavurucu etkilerinden etkilenmez,
Kolay kolay leke tutmaz ve çabuk temizlenir,
Şık ve estetik görünümlere sahiptir,
Sağlam ve dayanıklı uygulamalardır,
Soğuk havalarda çatlamaz,
Ekonomiktir,
Tek parça ve geniş bloklar şeklinde olduğu için çökme yapmaz,
Sınırsız renk ve desen seçeneği bulunur.

Kayseri Baskı Beton Fiyatları

Baskı beton uygulaması için firmalar ve iller arasındaki fiyatların değişiklik gösterdiği bilinmektedir. Baskı beton uygulamalarında fiyatlar belirlenirken birden fazla etkenin öne çıktığı bilinmektedir. Bu etkenlerin en önde gelenleri ise; hizmet sağlanan ilin ekonomik yapısı, uygulama alanının büyüklüğü, firmanın kendisi, ve kullanılan malzemenin kalitesidir.

Baskı Beton Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Baskı beton uygulaması yapan ve ülkemizin geneline yayılmış birçok firma bulunmaktadır. Kayseri baskı beton olarak bu uygulamayı yaptıracak olan kişileri temkinli olmaları konusunda uyarıyoruz. Çünkü uygulamayı yapan firmaların bazı kriterlere sahip olması gerekmektedir. Bu kriterlerin en önemlileri ise;
Profesyonel bir ekibe sahip olmalı,
Kendisini ve teknolojisini yenilemeli,
Geçmiş referanslarına bakılmalı,
Ülkemizin her yerine hizmet sağlayabilmeli,
Aldığı işleri istenildiği gibi zamanında teslim etmeli,
Güvenilir olmalı,
Yapmış olduğu işleri için destek hizmeti olmalıdır.