Batman Baskı Beton
22
Kas

Batman Baskı Beton

İlk kez 1970’li yılların başlarında Amerika Birleşik Devletleri tarafından keşfedilen ve uygulanan baskı beton yüzey kaplama sistemi benzerlerinden çok farklıdır. Batman baskı beton uygulamaları alanında yıllardan beri hizmet veren firmamız bu farklılığı bütün müşterilerimize sonuna kadar hissettirmektedir. İlk başlarda ekonomik olduğu için uygulanmaya başlanan sistemin zamanla ne kadar sağlam ve estetik olduğu görülmüştür. Bunun üzerine başta Almanya, Fransa ve İngiltere gibi gelişmiş Avrupa ülkeleri kullanmaya başlamış ardından da tüm Avrupa’ya yayılmıştır.

Batman Baskı Beton
Batman Baskı Beton

Günümüzde bütün dünyada en çok tercih edilen uygulama olan baskı beton uygulamaları, ülkemize ise ilk olarak 1990’lı yılların başında gelmiştir. Büyükşehirlerde uygulanmaya başlanan baskı beton 2000’li yıllardan itibaren ülkemizin her yerine yayılmıştır. Bu kadar popüler olmasını sağlayan bazı özelliklere sahip uygulama, bu özellikleri sayesinde rakiplerini açık ara geride bırakmaktadır. Batman baskı beton uygulamalarının en çok tercih edilen yüzey kaplama sistemi olmasında aşağıdaki kriterler ön planda olmuştur.

 • Kısa sürede tamamlaması
 • Ekonomik olması
 • Estetik ve şık görünümlere sahip olması
 • Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü olması
 • Çevresiyle uyumlu olması

Daha birçok özelliği ile benzerlerinden ayrılan uygulamanın en göze çarpanları bunlardır. Yaptığımız uygulamaların tamamı garantilidir ve her tür problemde tarafımızca teknik destek hizmeti sağlanmaktadır. %100 müşteri memnuniyeti ve profesyonel işçilik hizmet anlayışıyla çalışan firmamız, sizlere en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmanın derdindedir. Çalışanlarımızın tamamı yıllardan beri bizimle çalışan, sigortalı ve alanında profesyonel kişilerdir.

Baskı beton uygulamalarının kısa sürede tamamlanıyor olması, bazı vatandaşlarımızda kolay bir uygulama olduğu yanılgısına sebep olmaktadır. Oysa Batman baskı beton uygulamaları birtakım aşamalardan meydana gelir. Bu aşamaların tamamı profesyonellik ve deneyim isteyen aşamalardır. Kesinlikle en ufak bir hata yapılmamalıdır. Çünkü her biri önemli olan bu aşamalarda yapılacak bir hata bütün uygulamanın boşa gitmesine sebep olabilir. Bu yüzden kesinlikle baskı beton uygulamalarınızı bu alanda yetkin olmayan kişilere yaptırmayınız.

Baskı Beton Uygulama Alanları

Günümüz teknolojik koşulları ile profesyonel elemanlarımızın eşsiz tecrübesi neticesinde hemen her alana rahatlıkla uygulanabilmektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi de baskı beton uygulama alanlarının yelpazesini genişletmede oldukça önemli bir yere sahiptir. Yılların deneyimine sahip köklü firmamız istediğiniz hemen her alana rahatlıkla baskı beton uygulayabilmektedir. Batman baskı beton uygulama alanları arasında en sık uygulama yapılanlar ise;

 • Caddeler
 • Otoparklar
 • Peyzaj çalışmalarının yapıldığı şehir içleri
 • Özellikle tarihi turistik alanlar
 • Hastane bahçeleri
 • Lunaparklar
 • Havuz kenarları
 • Yürüyüş yolları
 • Otantik kafeler
 • Teraslar
 • Sahiller
 • Parklar ve bahçeler
 • Okullar
 • Alışveriş merkezleri
 • Geleneksel görünümlü oteller

Duvarlar tarzı alanlar olmaktadır. Elbette ki uygulama yaptığımız alanlar sadece bunlarla sınırlı değildir. Bunların haricinde özel yaşam alanlarınızda yer alan banyo, tuvalet, koridor, balkon ve mutfak gibi mekanlarda bizim başlıca uygulama alanlarımız arasındadır.

Batman Baskı Beton Renk Seçimi

Baskı beton uygulamalarında en önemli noktalardan birisi de hiç şüphesiz renk seçimidir. Uygun renk seçimi ile mekanlarınızda eşsiz güzellikte eserler oluşturabilirsiniz. Çevresiyle tamamen uyum içerisinde olan Batman baskı beton uygulaması, seçeceğiniz renkler ile çok daha canlı ve parlak görünecektir. Renk seçimi noktasında yılların tecrübesine ve birikimine sahip firmamız sizlere renk kartelası sunmaktadır. Bu renk kartelaları sayesinde çok daha kolay seçim yapabilmekte ve renkleri adeta canlıymış gibi görebilmektesiniz.

Renk seçimi noktasında yine alanında uzman görevli arkadaşlarımızda sizlere yardımcı olmaktadır. En sık uygulama yaptığımız renkler ise; tuğla kırmızısı, güz rengi, açık ve koyu mavi ile beton girişidir. Ayrıca firmamızda tek renk seçmek zorunda da kalmayacaksınız. Birden fazla rengi seçerek çok güzel kombinelerde oluşturabilirsiniz.

Baskı Beton Desen Seçimi

En az renk seçimi kadar önemli olan desen seçimi de baskı beton uygulamalarının olmazsa olmazıdır. Yapacağınız doğru desen seçimleri ile mekanlarınızda birbirinden farklı ortamlar oluşturabilirsiniz. Batman baskı beton desen seçimi noktasında sizlere yüzlerce farklı seçenek sunmaktadır. Mekanlarınız için uygun desen seçimi çok önemli olup, otantik bir hava ya da modern bir hava oluşturmak tamamen sizin elinizdedir.

Batman Baskı Beton Sağlam Mı?

Baskı beton uygulamalarının bu kadar popüler olmasını sağlayan en önemli özelliklerinden bir tanesi sağlamlığıdır. Kaliteli malzeme kullanılarak ve profesyonel kişiler tarafından uygulanan bütün baskı beton uygulamaları oldukça sağlam adeta ömürlük uygulamalardır. Görünüşü itibariyle puzzle düşemeye benzeyen baskı beton uygulanışı itibariyle onlardan ayrılmaktadır. Tek parça ve geniş bloklar halinde uygulanması baskı beton uygulamalarını oldukça sağlam kılmaktadır. Sağlamlık yönünden Batman baskı beton uygulamalarından en ufak bir şüpheniz olmasın.

Baskı Beton Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baskı beton uygulamaları bazı aşamalardan meydana gelmektedir. Her bir aşamanın kendi içerisindeki özelliği farklı olup, ayrı bir profesyonellik ve deneyim istemektedir. Hemen her yüzeye rahatlıkla uygulanabilen baskı beton uygulamasının merak edilen bazı aşamaları:

 • Baskı beton uygulaması yapılacak alanda ilk önce zemin çalışması yapılmaktadır. Bu çalışma esnasında zemin temizlenir ve gerekli görüldüğünde taş dolgu ile uygun hale getirilir.
 • Daha sonra yüzey için uygun formlar belirlenir ve yüzeye uygulanır.
 • Uygun hale gelen zemine artık özel olarak hazırlanan ve uygun kıvama gelen harç dökülebilir. Harcın dökülmesi esnasında saha çalışanlarımız büyük bir gayret göstererek betonun bütün yüzeye eşit dağılmasını sağlarlar. Aynı zamanda beton yüzeyinde hava kabarcığı ve boşluk bırakılmaması da oldukça önemlidir.
 • Batman baskı beton nasıl yapılır diye merak edenler için aşamalarımız şaplama ve sertleştirme aşamaları ile devam etmektedir.
 • Renklerin ve desenlerin zemine uygulanmasının ardından artık yüzey tazyikli su ile yıkanabilir.
 • En son olarak ise kürleme aşaması yapılır ve sonrasında uygulama teslim edilir.