Uygulama Alanları

Uygulama Alanları, 

Baskı beton: iç ve dış mekanlar için eşsiz bir doğal örme taş izlenimi sunan, dekoratif bir zemin kaplama çeşididir. 21. Yüzyılın ortalarında kullanılmaya başlayan baskı beton uygulaması, günümüzde her nevi zemin için uygulanan bir kaplama teknolojisidir. Diğer zemin kaplama uygulamalarından farklı olarak baskı beton, doğal bir görüntü elde etmek için kullanılır. Geniş bir yelpazede doğal taşların görünümünün uygulanabileceği baskı beton teknolojisi, çok çeşitli renk kullanımına olanak sağlamaktadır. Geniş seçenek özgürlüğünün yanı sıra, uygulama süresinin kısa oluşu, baskı beton uygulamasının yaygın olmasındaki önemli faktörlerden biridir.
İçerdiği özel beton karışımları ile baskı beton, dayanıklı, darbe ve aşınmalara karşı mukavemetli, kaydırmazlık ve sızdırmazlık sağlayan, leke ve toz tutmayan sağlam bir zemin uygulamasıdır.
Baskı beton uygulamasının faydaları:
Yüzeyde blok halinde uygulandığından ötürü, zeminde oluşabilecek komplikasyonlara karşı sağlamlığını koruyabilir. En önemli avantajlarından birisi hiç kuşkusuz, ortalama 100m2/gün/ekip uygulanabilmesi ile hızlı ve örme taş zemine kıyasla maliyetsiz olmasıdır. Uygulama esnasında kullanılan Colour Surface Hardener denilen renkli yüzey sertleştirici sayesinde, standart betona göre 4 ila 8 kat yüksek mukavemet kazanır. Buna ek olarak, renkli yüzey sertleştirici içerdiği kimyasallar sayesinde güneş ışınımına da yüksek mukavemet sergileyerek zamanla kaplamanın renginin solmasını önler. Yüzey sertleştiriciye ek olarak uygulanan Low Solid Sealer teknolojisi uygulanarak yüzey geçirgenliğini önleyerek zemini kar, buz, rutubet vs. dış etmenlere karşı koruyarak betonun dayanıklılığını artırır ve leke tutmamasını sağlar.
Tüm bu avantajlara ek olarak, baskı betonun örme taş veya arzu edilen herhangi bir doğal taş görünümü, dekoratif özelliği, uygulama hızı ve maliyeti göz önünde bulundurulduğunda, baskı beton, diğer tüm yüzey kaplama yöntemlerinden üstündür.
Baskı betonun başlıca kullanım alanları:

 

  • Park ve bahçeler
  • Kaldırımlar
  • Yürüyüş yolları
  • Peyzaj işleri
  • Alışveriş merkezleri
  • Yürüyüş, bisiklet ve koşu yolları
  • Çevre düzenlemeleri
  • Meydanlar
  • Müstakil ve endüstriyel yapıların çevre düzenlemeleri


Whatsapp Destek

Halim Cihanoğlu

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?