Baskı Beton ve Duvar baskı beton kalıpları

Zemin Baskı Beton Kalıpları

Çok farklı çeşitlerde baskı beton kalıpları bulunmaktadır. Her biri ayrı bir isimle nitelendirilen zemin baskı beton kalıplarının isimlerinden bazılarını sizler için aşağıda yazdık.

Düzensiz Örgü Baskı Kalıbı: Kare ve dikdörtgen şeklindeki kalıpların dikey-yatay yan yana gelerek karmaşık bir dizayn oluşturulması ile elde edilmektedir. En çok tercih edilen baskı kalıplarından bir tanesidir.

Walkway Slate Baskı Kalıbı: İsminden de anlaşılacağı gibi yürüyüş baskı kalıbı olmaktadır. Düzensiz örgü kalıbından farkı bundaki kare ve dikdörtgenlerin daha büyük olmasıdır. Aynı şekilde bu kalıpta şekiller daha sistematik ve düzenli bir yapıda dizayn edilmiştir.

London Cobble Baskı Kalıbı: Bu baskı kalıbı ise Londra Arnavut baskı kalıbı olmaktadır. Bu kalıpta taşlar çok daha küçük olup, çoğunlukla meydanlar için tercih edilmektedir. Yine London Cobble zemin baskı beton kalıbı büyük havuzların kenarlarını süslemek amaçlı da tercih edilmektedir.

Yelpaze Baskı Kalıbı: En çok tercih edilen hemen herkesin sıklıkla karşılaştığı baskı kalıplarından olmaktadır. Ufak kare taşların yelpaze görünümü oluşturması ile elde edilmektedir.

Balık Sırtı Kalıbı: Dikdörtgen şeklindeki taşların yatay ve dikey olarak yan yana getirilmesi sonucu elde edilmektedir. Birçok kentin kaldırımları genel olarak balıksırtı baskı kalıbı ile yapılmıştır. Buda en çok tercih edilen baskı kalıpları arasında yer almaktadır.

Hızlı iletisim
  • 0532 253 34 25
  • 0532 253 34 25
  • info@cihanoglubaskibeton.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Halim Cihanoğlu

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?